Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
wiem...wiem. Langeoog...długa wyspa.
Odwiedzę też Celle. Będzie filmik jak Pan Bóg pozwoli.
Pozdrawiam
(Polska jest jednak piękniejsza.)
HB
Cytuj ten post
6 rodzin powedrowało na drugie pasieczysko.
Bedą miały zawilce,wierzbę,głóg, jagodę , dziką jerzynę .
Na pasieczysku przy domu zakwaterowało mi się takie statko..

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
W tym tygodniu wieszałem skrzynki/rojowabiki.
Przy jednym musiałem przejść ok 150m przez wysoką trawę. Powiesiłem i wróciłem tą samą drogą.
Przy samochodzie patrze na nogawki od spodni a tam... 8 kleszczy!!!

Przechodziłem przez miejsce, w którym żerowały dziki. Zastanawiam się czy to miało jakiś wpływ..
Cytuj ten post
Za stodołą u babci jest taki kompostownik-kloaka, gdzie na wierzchu leży papier toaletowy przesiąknięty jakimś płynem, obierkami cebuli itp. No powiedzmy "lżejsze" odpadki sanitarne i kuchenne organiczne. Na tym mokrym papierze stada pszczół. Aż mi sie przypomnial fragment wywiadu z 'pytlą'.
Cytuj ten post
Dzisiaj pierwsze miodobranie. W jednej rodzince całe ramki zalane, zrobiłem miejsce na czerw wyciągając ramkę do połowy już poszytą i mam słoik wierzbowego miodu. Połączyłem dwie rodziny, w jednej nie było matki (po układzie ramek widziałem wcześniej, że ktoś grzebał w dwóch ulach - może tylko w celach edukacyjnych, ale matka zniknęła). Susz się skończył, a jeszcze nie widziałem żeby pobielały plastry. Półnadstawki założone - kwitną dzikie czereśnie i tarnina.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Cytuj ten post
Informacja dla tatusia. Ewodia przeżyła zimę. Właśnie puszcza liście. Duży uśmiech
Cytuj ten post
(18.04.2018, 04:50)Bączek napisał(a): Informacja dla tatusia. Ewodia przeżyła zimę. Właśnie puszcza liście. Duży uśmiech
Moje też już się zielenią Uśmiech
Cytuj ten post
Moja milczy obok milczących barbul Smutny
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(15.04.2018, 20:02)regulus napisał(a): Dzisiaj pierwsze miodobranie. W jednej rodzince całe ramki zalane, zrobiłem miejsce na czerw wyciągając ramkę do połowy już poszytą i mam słoik wierzbowego miodu. 
Nie za chytrze ? W tym sezonie wszystko robi bum i momentalnie przekwita.na działce mam cztery gatynki wierzby. Powinny każdy kwitnąć po dwa tygodnie, a kwitną po tydzień..

Prognozuje duże przerwy pożytków w tym sezonie napewno zostawiam wiekszy żelazny zapas niż zwykle. 

Dziś widziałem pierwszy kwiatek na rzepaku. 
Cytuj ten post
(18.04.2018, 15:41)Modliszqa napisał(a): Moja milczy obok milczących  barbul Smutny

Barbule lubią przemarznąć, ale odbijają od korzenia. Ponoć. Moje się zielenią.
Cytuj ten post
[/quote]
W tym sezonie wszystko robi bum i momentalnie przekwita.na działce mam cztery gatynki wierzby. Powinny każdy kwitnąć po dwa tygodnie, a kwitną po tydzień..

Prognozuje duże przerwy pożytków w tym sezonie napewno zostawiam wiekszy żelazny zapas niż zwykle. 

Dziś widziałem pierwszy kwiatek na rzepaku. 
[/quote]

Zauważyłam to samo. Mniszki nie kwitły, albo kwitły tak krótko, że nie zauważyłam. Robi się sucho. Brakuje porządnego deszczu. Pszczół na czereśni i innych kwiatkach jak na lekarstwo. Czyżby wszystkie pszczoły w okolicy wymarły?
Cytuj ten post
Mniszek to kwitnie z jabloniami... jeszcze tydzień i będzie widoczny...
Ogólnie wszystko wybuchło i kwitnie krótko a intensywnie. Bardzo dobrze nektaruje... ale sielanka nie może trwać wiecznie i w końcu przyjdzie chłód i deszcz który jest potrzebny.
Jak pogoda będzie łaskawa to akurat zepsuje się przed rzepakiem i sadami z mniszkiem.
Cytuj ten post
U mnie w napszczelonej okolicy zbieraczki najbardziej interesują się Bluszczykiem Kurdybankiem. Po wiśniach i śliwach lata sporo, nawet słychać taki szum, ale trudno wypatrzeć robotnice, jak na wierzbie było. Mniszek niebawem w Wawie zakwitnie, podobnie jak jabłonie.
Cytuj ten post
Mniszek juz zacząl w minsku mazowieckim. Widzialem dzisiaj pierwsze kwiaty w naslonecznionym bezwietrznym miejscuJęzyk rzepaki tez jakby lada dzien mialy ruszyc bo widac żólte zaczątki.
Cytuj ten post
Jakoś mi się ubzdurało, że mniszek kwitnie zaraz po tym jak śniegi zejdą. Wczesną wiosną.
Cytuj ten post
a ja dzisiaj widziałem zawiadowczynie przy jednym starym leżaku na pasiece.
Nie są to rabusie bo w ulu tylko susz i znam już ten widok krzątania się czyli wlatują i wylatują, chodzą po ściankach, raz na jakiś czas wyniosą jakiegoś śmiecia itd.
Oj musi mieć ktoś w pobliżu mega silne rodziny...
Cytuj ten post
(19.04.2018, 09:44)bonluk napisał(a): Oj musi mieć ktoś w pobliżu mega silne rodziny...

Czy zawsze? Wystarczy chyba, że ścieśnił na przedwiośniu i zapomniał rozszerzyć lub przewietrzyć. Robiąc wczoraj GPW, wydaje mi się, że za tydzień miałbym stan rojowy, gdybym nie przewietrzył gniazda.
Cytuj ten post
(19.04.2018, 09:49)Borówka napisał(a):
(19.04.2018, 09:44)bonluk napisał(a): Oj musi mieć ktoś w pobliżu mega silne rodziny...

Czy zawsze? Wystarczy chyba, że ścieśnił na przedwiośniu i zapomniał rozszerzyć lub przewietrzyć. Robiąc wczoraj GPW, wydaje mi się, że za tydzień miałbym stan rojowy, gdybym nie przewietrzył gniazda.

No masz rację może też i być tak jak piszesz... a że w okolicy jest sporo dziadziusiów którzy z racji wieku naprawdę już nie ogarną wszystkich rodzin a pogoda spiętrza im pracy to może być tak jak mówisz Kuba...

No ale trzeba czekać mam nadzieje, że przyjdą bidulki do pustego ula...

a i co jeszcze znowu ten rok będzie chyba dla mrówek bardzo dobry... tak wcześnie w takiej ilości to ich jeszcze nie widziałem. Już pchają się do uli. Tam gdzie są puste ule i jest jeszcze gdzieś kropelka słodkiego to włażą i ostro bronią... szczypią i wyrzucają ten swój strumień jadu...
Cytuj ten post
Wczoraj widziałem pierwszy matecznik. Koleżanka chwilę później wrzuciła mi zdjęcie ramki z matecznikiem. Zaczyna się.
Czarne pszczoły ewidentnie dużo silniejsze od żółtych.
Cytuj ten post
(19.04.2018, 10:28)MN napisał(a): Zaczyna się.

No jak to??? A Zimni Ogrodnicy? Co to ma być, ten sezon ma się w skończyć w czerwcu, czy jak?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post