Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
Wykorzystuję czas wolny, aby nadgonić braki w pasiece. Łatam sprzęt, poprawiam dennice poniszczone przez myszy, podwyższam korpusy, co były za niskie (to znaczy wszystkie prawie), a przy okazji odwiedzam kolejno rodzinki i patrzę, co tam u nich, tym razem tak bardziej dogłębnie.

Zwiozłem jeden toczek, gdzie pozostały tylko dwie rodziny, obie na razie średniaki - po kilka ramek z czerwiem. Tezę Łukasza, że nie ocenia się przeżywalności przed majem i porządnymi pożytkami, wrzucam do stałego słowniczka pszczelarskiego. Jedna, co jeszcze dwa tygodnie temu żyła, dziś była zupełnie pusta. Za to na dole zawiązek gniazda szerszeni.

Tyle fajnej roboty, że w ogóle nie chce mi się siadać do kompa...

Pod domem na lipie szerokolistnej zauważyłem zawiązki kwiatów. Lipa drobnolistna spoko, na razie nie zauważyłem. Jabłonie przydomowe huczały od zbieraczek, ale na mniszku pustka. Wujo spodziewa się klęski urodzaju z okazji tych paru rodzin, co postawiłem pod domem.

Z harpagana na leżaku dadanowskim zrobiłem łokełeja dwuramkowego, trochę wyprzedzająco, ale co tam.

Została mi jeszcze jedna pasieka do odwiedzenia, gdzie dwa tygodnie temu żyły i miały się dobrze trzy rodzinki. A potem to już tylko stolarnia, piłu, piłu, łupu, cupu, trach, trach.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - flamenco108 - 29.04.2018, 17:26