Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(28.09.2018, 16:06)Tomasz napisał(a): Poprzedni rok był określony na forum jako mrówczy. Obecny należy do os, moim zdaniem. 

Cóż, prawdopodobnie urodzajność roku sprawiła, że różne mało przyjemne organizmy dały czadu. Np. barciak. Niektóre ramki skierowane do wytopu pozostawiłem po prostu pod chmurką, licząc na to, że może wosk się z nich cokolwiek spsuje, ale za to barciak tego nie pożre. I co? I kokony na całej powierzchni... Miałem foliowy worek wyciętych resztek, ze 3 tygodnie temu polałem do środka kwasu octowego, bo barciaki już tam tańcowały, zamknąłem na szczelnie, docisnąłem... Wczoraj patrzę, worek jakby o połowę się zmniejszył.

Wczoraj objechałem pasieki z, jak myślałem, ostatnim kursem karmienia - tylko dla maluchów, które miały mniejsze podkarmiaczki. Duże rodziny dostały całą zaplanowaną porcję w jednym polaniu. Ale zajrzałem pod daszki u wszystkich. I co? Maluchy stosownie wyciamkały przydział, za dolewkę podziękowały. A duże rodziny wciąż mają pełne podkarmiaczki. Czyżby duża ilość syropu nie dała się podgrzać ciepłem ula i w ten sposób wciąż jest ignorowana?

Oczywiście niegdysiejsza obserwacja Łukasza, że po ilości utopionych pszczół można ocenić zdrowotność rodziny (przynajmniej przypuścić), dalej się u mnie powtarza: czasem pływak był kiepski, ale ani sztuki utopionej pszczoły, a czasem w syropie było dużo patyków, liści i źdźbeł (sic!), a i tak na dnie warstewka utopionych truchełek.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - flamenco108 - 01.10.2018, 08:34