Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(23.01.2019, 17:00)Naturalny Maniek napisał(a): Phil Chandler tbh czyli dzika zabudowa
David Heaf warre czyli też dzika
Vaclav Smolik snozy czyli juz 3:0
Radomil Hradil zoatawia pszczoly po prostu same sobie wiec tez dzika 4
Olivier Duprez warre 5
Paul Chapelle małe kłody 6

Sprawdzilem pierwsza 10 wiec wychodzi narazie na moe 6:4 zaczerpniete po kolei z naszej bazy nieleczącychOczko
Aczkolwiek nie jestem pewien bo tak po lepkach z internetu bralem te info Panie BorówkoUśmiech

Chandler już eksperymentuje z węzą i poliuretanami. Śledzę jego kanały i ciężko powiedzieć jak on teraz gospodaruje i w ogóle ile ma uli. To jest też taki aktywista poza pszczelarzeniem. Generalnie nie jest radykalny. Na grupie zagranicznej "zdroworozsądkowe TF" w kontrze do głównego nurtu TF, krytykował postawy ideologiczne. Nie mam też pewności, ze nadal nie leczy, szczególnie, ze leczył wcześniej. Nie mogę więc uznać tego punktu.

P.S. W zasadzie to się go podpytam chyba.

David Heaf ok.
Smolik: a nie wiem co tam u niego teraz bo przycichł.
Hradli: a ma kolega to potwierdzone, że on tylko bez węzy? W ogóle to ile on ma pni i jakie ma sukcesy? Bo wydaje mi się, że powinnyśmy to rozpatrywać, bo kolega pisał, że większość tych co osiągnęli sukces.
Duprez ok. Ale niewiele wiem o jego sukcesach. Liczb i danych nie znam. Głównie przez francuski. Kolega coś wie?
Chapelle ok.

BTW coś mało tych ludzi. Nie wiem dlaczego się ograniczać tylko do Europy, skoro większość to większość. Więcej pszczelarzy TF jest w USA pewnie. Z tego co pamiętam: Webster, Keffus, Osterlund, Lunden, Hans-Otto Johnse, Hoskins: węza. Wielebni z Arizony: Parker, Lusby: węza, Bush: teraz nie ale zaczynał z węzą, w tym węzą plastykową. Na ile to u niego przyczyniło się do sukcesu: nie wiadomo. Nie znamy jednak jego twardych danych odnośnie pasiek, pni, przeżywalności, statystyk, miodu, hodowli matek i ich sprzedaży, bo nie podaje. 

Z całym szacunkiem, ale nie wydaje mi się, aby pierwsza przypadkowa europejska 10 (nawet bez moich uzupełnień i dopytań) była reprezentatywna dla ogółu TF.
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Borówka - 23.01.2019, 17:16