Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(05.03.2019, 08:43)MN napisał(a): Gatunków wierzb jest od diabła. U mnie już pylą co najmniej dwa. Jedna u mnie na pasiece, na 99% Sadłowickiej na 1% Smitha. Zgubiłem gdzieś rozpiskę, gdzie, które wsadzałem... Kwitnie również mieszaniec iwy nad stawem ok 500m od pasieki. Ta moja wierzba ma zielonkawy pyłek a iwa prawilnie żółciutki.

Michał, może się kiedyś (oby) przychylę do studiów nad odmianami wierzby, bo widać temat jest obszerny. Na razie wierzby poznaję po dwóch objawach: bazie na wiosnę i charakterystyczny pokrój drzewa biorący się z odgłowienia na wysokości ok. 2 metrów. Wierzba, którą wczoraj macałem, jednakowoż wyrosła sobie "dziko" na opuszczonej działce, koło płota, gałęźmi zwieszając się ponad uliczką, więc przypominała przerośnięty mocno krzak. W mojej okolicy rośnie sporo wierzb, całkiem starych, gdyż, jak historia uczy, osiedlono tu w XVIIIw. wiele rodzin Olędrów, czyli imigrantów z Holandii, a to dlatego, że nadzwyczaj sprawnie im szło przekształcanie bagnisk w żyzne pola, co bardzo podnosiło dochody z gruntów. Wierzby były jednym z ich podstawowych narzędzi Oczko
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - flamenco108 - 05.03.2019, 09:56