Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(09.05.2019, 12:43)Trzmielec napisał(a): Moja wypowiedź tu przeniesiona po wyrwaniu z kontekstu brzmi głupio.
Natomiast brak odpowiedzi twojej w tamtym temacie wygląda na miganie się od odpowiedzialności za polecanie...hym.. dosyć kontrowersyjnych praktyk.
Tym bardziej że okazało się że osobiście pszczół do kubła nie wrzuciłeś.

Pozdrawiam

A więc jak rozumiem uważasz tworzenie zsypańców i pakietów za kontrowersyjne? Bo robi się je dokładnie tak samo, zsypujesz pszczołę z ramek do innego pojemnika (skrzynki pakietowej, ula, kubła - np przy napełnianiu ulików weselnych). 
Jak rozumiem testowanie poziomu warozy cukrem pudrem też jest dla ciebie kontrowersyjne? Bo to ta sama metoda, tylko w nieznacznie większej skali. To co powiesz na ZABIJANIE pszczół alkoholem w celu sprawdzenia poziomu warozy? To nie jest kontrowersyjne?
Lepiej nie patrz na metody termiczne zwalczania warozy w pakietach Uśmiech Tam wrzucają je do metalowych koszy z siatki, które się obracają, żeby rozbić kłąb tak by temperatura weszła do kłębu. 

Przyczepiłeś się do mnie, nie wiem czemu i za co.

Nie stosowałem cukru pudru w dużym kuble, ale generalnie go stosowałem, jak dla mnie jedna z mniej szkodliwych metod (i niezbyt skuteczna). Bardziej szkodliwy i kontrowersyjny jest dla mnie kwas mrówkowy czy odparowywanie kwasu szczawiowego. Kubła nie używałem, miałem w planach sobie taki zrobić z sitkiem, powiększona wersja kubełka do sprawdzania poziomu warrozy. Raz użyłem kartonu na większej liczbie pszczół (połowa rodziny), ale to słabo wyszło stąd kubeł (taki z marketu budowlanego) byłby lepszy.

EDIT: To ile Ty tego cukru użyłeś/łaś? Trzeba je opruszyć, a nie zasypać na głębokość 10cm
Poza tym, tym bardziej są bardziej kontrowersyjne metody, przy metodzie termicznej też część pszczół ginie, podobnie przy kwasach (niektórym nawet 100% Język ). Każda metoda ma plusy i minusy.
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - kosz85 - 09.05.2019, 13:19