mrówki
(16.05.2017, 20:33)Borówka napisał(a):
(16.05.2017, 20:24)bonluk napisał(a):
(10.05.2017, 13:41)bonluk napisał(a): eh i jeszcze mrowek sie czepiacie...
Dobrze ze u mnie zyja sobie w lesie gromadnie...

no i chyba ja się będę musiał czepić tych mrówek hehe...
Dzisiaj w lesie jak podniosłem daszki to myślałem, że mnie zjedzą takie chmary ich były...W każdym ulu na foli małe mrowisko... Na razie chyba nie atakują pszczół tylko grzeją dupki od rodziny pszczelej ale kto wie co im strzeli do głowy.

Uśmiech

To teraz sobie wyobraź jak poszedłem bez żadnej ochrony w krótkich spodenkach i podkoszulku to pustego (jak mylnie sądziłem) ula z pokarmem opanowanego przez rudnice (te czerwone duże tryskające kwasem). A zamierzałem przenieść korpusy z 2 km dalej. Z pół godziny zajęło mi uporanie się z nimi, żeby móc swobodnie chwycić korpus. Chwycenie korpusa i już na ręce po chwili z 20 mrówke Cię gryzie. Duży uśmiech
Kiedyś myślałem, że Przemek przesadza jak o nich mówił. Teraz widzę , czarne małe to przy nich pikuś. 

ale ja tez tak poszedlem....
Cytuj ten post
(16.05.2017, 20:34)bonluk napisał(a):
(16.05.2017, 20:32)flamenco108 napisał(a):
(16.05.2017, 20:24)bonluk napisał(a): no i chyba ja się będę musiał czepić tych mrówek hehe...

Mrówczy rok. Zapaść i Ozdrowienie wyniosło właśnie mrówki na ich szczyt populacyjny. Tak mi się to widzi.

to mowisz zeby sie na mrowki przerzucic?

Smaczne są. Od posmaku dobrego octu po anyżek w zależności od gatunku. Oczko
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(16.05.2017, 20:34)bonluk napisał(a):
(16.05.2017, 20:32)flamenco108 napisał(a):
(16.05.2017, 20:24)bonluk napisał(a): no i chyba ja się będę musiał czepić tych mrówek hehe...

Mrówczy rok. Zapaść i Ozdrowienie wyniosło właśnie mrówki na ich szczyt populacyjny. Tak mi się to widzi.

to mowisz zeby sie na mrowki przerzucic?

Gdyby mrówki też dawały miód, można by je ustawić w przeciwfazie do pszczół i hodować zamiennie Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(16.05.2017, 21:01)flamenco108 napisał(a): Gdyby mrówki też dawały miód, można by je ustawić w przeciwfazie do pszczół i hodować zamiennie Oczko

Nie samym miodem człek żyje. Oczko Może rozpopularyzować w PL albo się przeprowadzić aby wytworzyć popyt.  

https://www.youtube.com/watch?v=PjX1YEtYj4g

"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post