Ul domowy
Niech mi któryś też taki zrobi - proooooooooooszę Uśmiech może być za dwa lata nawet i mogę zapłacić tesz Duży uśmiech Ale chcę !!!
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
To delikwentka z propolisem. Niestety nie zdążyłem sfilmować rozładunku...

https://youtu.be/WM5ix2MqNjo
Cytuj ten post
Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem, że żywicę noszą też na odnóżach.

A V. juz widziałeś?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
A ja się zastanawiałem czemu czasami wracają z grubymi błyszczącymi obnóżami. Na pyłek to nie wyglądało a nigdzie informacji na temat noszenia propolisu nie zauważyłem...
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
(18.10.2017, 19:32)Borówka napisał(a): Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem, że żywicę noszą też na odnóżach.

A V. juz widziałeś?
Varroa sp na razie nie widać.
Cytuj ten post
(18.10.2017, 19:17)Modliszqa napisał(a): Niech mi któryś też taki zrobi - proooooooooooszę Uśmiech może być za dwa lata nawet i mogę zapłacić tesz Duży uśmiech Ale chcę !!!
Jola, jak chcesz zainwestować to można kupić coś podobnego nawet w lepszym wykonaniu:
http://windowbee.com/sklep/

Ja mój projekt wzorowałem na rozwiązaniach z tej właśnie strony.
Cytuj ten post
(18.10.2017, 19:58)emzarek napisał(a):
(18.10.2017, 19:32)Borówka napisał(a): Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem, że żywicę noszą też na odnóżach.

A V. juz widziałeś?
Varroa sp na razie nie widać.

Może nie zobaczysz:

Zwalczanie i kontrola inwazji pasożyta w ulikach obserwacyjnych nowe informacje!

Z przyczyn nie zbadanych do tej pory , stwierdzono przez 7 ostatnich lat ,że nie leczone rodziny przetrzymywane ponad rok w ulikach WindowBee są wolne od warrozy, pomimo infekcji przy zasiedlaniu. Dlatego gwarantujemy uwolnienie  przetrzymywanych w ulikach WindowBee  rodzin pszczelich od tego pasożyta. Przyczyny tego stanu rzeczy nie udało się do tej pory ustalić. Przypuszczamy iż największe znaczenie ma zmniejszony wychów trutni w tych ulikach oraz warunki wilgotnościowe w ulu zimą. Ule są względnie bardzo suche!

http://windowbee.com/warroa-destructor_pl/
Cytuj ten post
(18.10.2017, 23:34)Borówka napisał(a): Dlatego gwarantujemy uwolnienie  przetrzymywanych w ulikach WindowBee  rodzin pszczelich od tego pasożyta. Przyczyny tego stanu rzeczy nie udało się do tej pory ustalić. Przypuszczamy iż największe znaczenie ma zmniejszony wychów trutni w tych ulikach oraz warunki wilgotnościowe w ulu zimą. Ule są względnie bardzo suche!

Jak by tak było to nie byłoby warozy w ulach na siatce gdzie wycina się czerw trutowy.
Moim zdaniem złe wnioski.
Cytuj ten post
(19.10.2017, 08:05)Krzyżak napisał(a):
(18.10.2017, 23:34)Borówka napisał(a): Dlatego gwarantujemy uwolnienie  przetrzymywanych w ulikach WindowBee  rodzin pszczelich od tego pasożyta. Przyczyny tego stanu rzeczy nie udało się do tej pory ustalić. Przypuszczamy iż największe znaczenie ma zmniejszony wychów trutni w tych ulikach oraz warunki wilgotnościowe w ulu zimą. Ule są względnie bardzo suche!

Jak by tak było to nie byłoby warozy w ulach na siatce gdzie wycina się czerw trutowy.
Moim zdaniem złe wnioski.

Czy na siatce jest tak samo sucho na dworze jak w pokoju?
Możliwe. Mnie bardziej jednak zainteresowały przyczyny tych wniosków.
Może rola światła?
Cytuj ten post
(19.10.2017, 08:40)Borówka napisał(a): Może rola światła?

Dokładnie to
Cytuj ten post
Podejrzewam, że jeżeli się to rzeczywiście potwierdza, to jest to spowodowane sumą działających czynników a nie jednym wyodrębnionym.
Cytuj ten post