Izolator Chmary w założeniach PN
(14.11.2016, 08:48)MN napisał(a): Miałem okazję porozmawiać z Grześkiem chwilę i zagaiłem go o te izolatory. Używa je już jakiś czas i stosował amitrazę, później kwas mrówkowy, żeby w ubiegłym roku użyć 1 raz BeeVital a w tym roku zostawić pszczoły bez leczenia. Ufa bezgranicznie tym izolatorom i liczy, że na wiosnę wiele rodzin nie spadnie.

Same założenia uważam za właściwe , logiczne. Na dużej ramce nie trudne na małej nie łatwe.
Cytuj ten post
- Oni musieli zbudować mi ten izolator. To mi się podoba jak mnie hodują. Teraz czuję się naprawdę bezpiecznie bowiem nie muszę myśleć kiedy mam przestać czerwić i żadna warroza już mnie nie skrzywdzi.

- Tak ale teraz nie możesz latać

Załączone pliki Miniatury

"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(10.02.2017, 11:29)Borówka napisał(a): - Oni musieli zbudować mi ten izolator. To mi się podoba jak mnie hodują. Teraz czuję się naprawdę bezpiecznie bowiem nie muszę myśleć kiedy mam przestać czerwić i żadna warroza już mnie nie skrzywdzi.

To nie ma nic z tematem do sprawy. Taki jajcasz z Ciebie.
Cytuj ten post
(10.02.2017, 16:20)mapi napisał(a):
(10.02.2017, 11:29)Borówka napisał(a): - Oni musieli zbudować mi ten izolator. To mi się podoba jak mnie hodują. Teraz czuję się naprawdę bezpiecznie bowiem nie muszę myśleć kiedy mam przestać czerwić i żadna warroza już mnie nie skrzywdzi.

Owszem jest to żart w formie przenośni ale ma wiele wspólnego z tematem jak i szeroko rozumianym "leczeniem" jako walką z warrozą.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(10.02.2017, 16:44)Borówka napisał(a):
(10.02.2017, 16:20)mapi napisał(a):

Owszem jest to żart w formie przenośni ale ma wiele wspólnego z tematem jak i szeroko rozumianym "leczeniem" jako walką z warrozą.
A Tyś jest praktykant jak Chmara czy teorettyk?
Cytuj ten post
Praktykant. Od początku TF.
Cytuj ten post
(10.02.2017, 17:21)Borówka napisał(a): Praktykant. Od początku TF.

Tego Chmary jakąś książkę przeczytałeś?   Od początkuTF to nie wiem co to?
Cytuj ten post
(10.02.2017, 17:30)mapi napisał(a):

Nie przeczytałem książki Chmary przyznaję ale nie wydaje mi się abym nie mógł dojść do podobnych wniosków a priori* z których metaforycznie naśmiewa się żart obrazkowy.

TF to skrót od Pszczelarstwo Treatment Free**

**PWN
a priori

z łaciny:
1. bez zapoznania się z faktami, uprzedzając fakty; z góry (dosłownie: od pierwszego, z założenia);
2. w filozofii nowożytnej: termin określający poznanie niezależne od doświadczenia zmysłowego, zwłaszcza poznanie czysto intelektualne;
3. w średniowieczu: formuła oznaczająca wnioskowanie z przyczyn o skutkach

**  Treatment Free (bez leczenia)
Lekiem w kontekście angielskiego "treatment" jest każda substancja którą pszczelarz wprowadza do ula z intencją zwalczania pasożytów i chorób pszczół. "Treatments" mogą być też manipulacje pszczelarza które pomagają ratować pszczoły w przezwyciężeniu choroby czy dominacji pasożyta a nawet dziury pożytkowej, kiedy powinny sobie radzić same czy zaadaptować się do takiej sytuacji.

Jednakże niektóre z tych manipulacji mogą być pomocne dla początkujących pszczelarzy TF na etapie dochodzenia do stabilnej sytuacji. Pomimo wszystko danie możliwości pszczołom do przeżycia samemu i zaadaptowania się do lokalnych warunków środowiskowych powinno być priorytetem.

To jest esencja zasad pszczelarstwa bez leczenia

Cytuj ten post
(10.02.2017, 18:23)Borówka napisał(a):
(10.02.2017, 17:30)mapi napisał(a):

Nie przeczytałem książki Chmary przyznaję ale nie wydaje mi się abym nie mógł dojść do podobnych wniosków a priori* z których metaforycznie naśmiewa się żart obrazkowy.

TF to skrót od Pszczelarstwo Treatment Free**

**PWN
a priori

z łaciny:
1. bez zapoznania się z faktami, uprzedzając fakty; z góry (dosłownie: od pierwszego, z założenia);
2. w filozofii nowożytnej: termin określający poznanie niezależne od doświadczenia zmysłowego, zwłaszcza poznanie czysto intelektualne;
3. w średniowieczu: formuła oznaczająca wnioskowanie z przyczyn o skutkach

**  Treatment Free (bez leczenia)
Lekiem w kontekście angielskiego "treatment" jest każda substancja którą pszczelarz wprowadza do ula z intencją zwalczania pasożytów i chorób pszczół. "Treatments" mogą być też manipulacje pszczelarza które pomagają ratować pszczoły w przezwyciężeniu choroby czy dominacji pasożyta a nawet dziury pożytkowej, kiedy powinny sobie radzić same czy zaadaptować się do takiej sytuacji.

Jednakże niektóre z tych manipulacji mogą być pomocne dla początkujących pszczelarzy TF na etapie dochodzenia do stabilnej sytuacji. Pomimo wszystko danie możliwości pszczołom do przeżycia samemu i zaadaptowania się do lokalnych warunków środowiskowych powinno być priorytetem.

To jest esencja zasad pszczelarstwa bez leczenia

To jesteś jak nasz brygadzista jak poustawiał tokarki to zakład stał 40 dni i za to go z parti wywalili. 
Cytuj ten post
Nie rozumiem. Możesz wyjaśnić?
Cytuj ten post
(11.02.2017, 12:59)Borówka napisał(a): Nie rozumiem. Możesz wyjaśnić?

Nie czytałeś, nie maiałeś w rekach, pot z czoła nie kapał, nie sptubowałeś to czemu wysmiewasz
Cytuj ten post
(11.02.2017, 14:10)mapi napisał(a):

Nie czytałeś, nie maiałeś w rekach, pot z czoła nie kapał, nie sptubowałeś to czemu wysmiewasz

Nie wyśmiewam tylko lekko żartuję sobie z tego zabawnym obrazkiem, że niektórzy wierzą, że da się dojść izolatorami i lekami do nieleczenia. Za bardzo bierzesz to na poważnie.

Jeżeli uważasz, że żart jest niesłuszny to napisz dlaczego.
Cytuj ten post
(11.02.2017, 14:40)Borówka napisał(a):
(11.02.2017, 14:10)mapi napisał(a):

Nie wyśmiewam tylko lekko żartuję sobie z tego zabawnym obrazkiem, że niektórzy wierzą, że da się dojść izolatorami i lekami do nieleczenia. Za bardzo bierzesz to na poważnie.

Jeżeli uważasz, że żart jest niesłuszny to napisz dlaczego.

Biore na poważnie co piszesz w tym temacie. Wienc co czytam to nie masz nic do napisania a piszesz. Po co.
Cytuj ten post