papugi
#1
O ciekawe widać, że nawet tak odległe stworzenia dla klimatu umiarkowanego jak papugi potrafią się adaptować do ekosystemu innego i ekosystemu który współtworzy też człowiek i to nawet ekosystemu industrialnego.
Ciekawe czy zaczną konkurować z innymi dostosowany do miast ptakami europejskimi w przyszłości.

Może niedługo kiedyś nie będzie trudno spotkać papugę w na budynku w mieście. Uśmiech hehe


http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,401464,naukowcy-inwazja-papug-w-polsce-jest-tylko-kwestia-czasu.html
Cytuj ten post
#2
Zrób risercz na małego żuczka ulowego. Najlepiej taki, z którego wyniknie, że w Polsce nie ma szans - bo on jest strasznie mało estetyczny... Warroza zabija prawie bezobjawowo, mord jest czyściutki. Ale plastry opanowane przez larwy SHB, fuj, ohyda.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
#3
U mnie we wsi trzy razy papugę widziałam. Raz w zimie, zielona była i podobna do tych co nalot na Polskę jakoby miały w planach. Pozostałe to były chyba uciekinierki z hodowli. W tym jedna olbrzymia i czerwona.
Cytuj ten post
#4
Mój kolega ma w oczku wodnym żółwia błotnego z florydy. Już kilka lat.
Cytuj ten post
#5
https://www.facebook.com/BirdingPoland/posts/1666089696831749
Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje
Cytuj ten post
#6
W Hadze jest ich cale mnóstwo Uśmiech Pierwszy raz myślałam, że uciekły komuś a potem mi powiedzieli, że żyją na wolności Uśmiech
Cytuj ten post
#7
(16.09.2018, 15:24)Pasterka napisał(a): W Hadze jest ich cale mnóstwo Uśmiech Pierwszy raz myślałam, że uciekły komuś a potem mi powiedzieli, że żyją na wolności Uśmiech

Bo uciekły komuś Oczko

O papugach na Dolnym Śląsku już wcześniej słyszałem od mojego kumpla. W Hadze zapewne jest znacznie łagodniejszy klimat.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
#8
Jest, jest. Takie zimy jak tam to lubię Uśmiech. Spadnie śniegu 1 cm i dzieci mają w szkole wolne Uśmiech. Jednak czasami tez im zima daje popalić. Ale papug pełno. Podobno kiedyś uciekły z jakiegoś transportu i się zadomowiły.
Cytuj ten post