Pasieka w sadzie
Sikorki dobrze czyszczą plastry z pszczół.
Można też wydmuchiwać sprężonym powietrzem jak się nie ma co robić.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Jak to jest że pszczoły robią dobudówki z wosku od ramek do powałki zamiast zalewać ostatnie ramki z suszem albo budować nowy plaster na pustej ramce? Można je jakoś zmusić do tego?
Cytuj ten post
(15.03.2018, 10:40)Czarek napisał(a): Sikorki dobrze czyszczą plastry z pszczół.
Można też wydmuchiwać sprężonym powietrzem jak się nie ma co robić.
U mnie sikorek od groma a jakoś do czyszczenia się nie biorą. Jest na to jakiś specjalny patent?
Cytuj ten post
(19.04.2018, 15:58)terran napisał(a): Jak to jest że pszczoły robią dobudówki z wosku od ramek do powałki zamiast zalewać ostatnie ramki z suszem albo budować nowy plaster na pustej ramce? Można je jakoś zmusić do tego?

Robią to, co łatwiejsze. Jeżeli łatwiej będzie budować nową, to zbudują nową. Ale jak to zrobić? Uśmiech Dalibóg, nie wiem.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Pszczół nie zmusisz do niczego,są gorsze niż koty.
Widzę tylko jedno rozwiązanie wywal powałkę,u mnie pod płótnem nic nie budują.
Albo poczekaj aż wszystko zabudują to wezmą się za ramki.z moich doświadczeń powałkowych dodam że jak raz im to rozerwiesz to nie chetnie odbudowują,tylko wyczyszczą i zostawią.natomiast jak im to zeskrobiesz to bedą budować do upadłego.

Emzarek
Jest plus dwadzieścia stopni..zgnilca się nie boisz?
Jak do tej pory pszczoły nie posprzątały to lepiej wytop te ramki.
Cytuj ten post
(19.04.2018, 19:39)Jacuch napisał(a): Emzarek
Jest plus dwadzieścia stopni..zgnilca się nie boisz?
Jak do tej pory pszczoły nie posprzątały to lepiej wytop te ramki.
Eee, nie o to pytałem...
Cytuj ten post
Sikorki chętnie czyszczą plastry dopóki nie mają lepszego (świeższego chyba) pokarmu.
Czyli póki trzyma mróz, sikorki wyciągają martwe pszczoły z komórek, jak robi się wiosna to mają już najwyraźniej inne sprawy na głowie.
Jeśli masz dostęp do kompresora, to spróbuj wydmuchać zwłoki sprężonym powietrzem.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post