dokarmianie pyłkiem i substytami białkowymi
(03.01.2018, 23:45)Borówka napisał(a): Zagadka na dobranoc.

Czy posadzone wierzby na których żywią się pszczoły na których by sie nie żywiły gdyby nie pasiecznik jest naturalne?
Czy sadzenie wierzb przez pasiecznika aby zwiększać rozwój wiosenny pszczół jest pędzeniem?
Czy nie należalo by wywieźć pszczół tam gdzie jest ich więcej. Ale też raz wywieźć bo nie przecież z nimi wędrować bo to nie jest PN. Brak wędrówek to jedna z głównych zasad PN.

Oj Kuba chyba już przekroczyłeś Rubikon... Pisałem Tobie wcześniej. Mam kilka pasiek, tak? Jedną z nich jest pasieka TF / PN, czy jak ją tam sobie nazwiesz. Nie leczę, nie pędzę etc. Na zimę dostały po kilka litrów syropu cukrowego. Nie wiem, czy żyją - napiszę po oblocie bo nie zaglądam.

Inne pasieki, o których tutaj staram się nie pisać prowadzę dla zysku. Nie używam mimo wszystko twardej chemii. Leczę kwasem i tymolem. Uważam, że to mniejsze zło, ale nie nazywam tego od dawna naturalnym, ok? Staram się jak mogę oddzielić te dwie działalności. Coś jak kierowca ciężarówki od kładowca ok? tutaj ciężka praca a tam hadcore... Tak to widzę. Jak chcesz utwórz na tym forum dział "Jak najbardziej naturalnie sztucznie pędzić pszczoły" i możemy tam popisać Oczko

A odnośnie sadzenia wierzb i innych roślin. Tutaj jestem totalnie PN / TF. Wiosną wsadzam i jak dadzą w terenie radę to znaczy, że mogą zostać. Jak nie to zwiędną lub będą smakołykiem dla innych żyjątek Oczko
Cytuj ten post
Juz jest taki watek. NOSEMOZA w tym dziale i tam zagladnij.
Pedzic pszczol nie zamiaruje, wiec nie wiem drogi Michale o czym mialbym tam pisac.

Z tymi wierzbami to wiesz, ze to byl zart prawda?
Cytuj ten post
(04.01.2018, 09:13)Borówka napisał(a): Juz jest taki watek. NOSEMOZA  w tym dziale i tak zagladnij.
Pedzic pszczol nie zamiaruje, wiec nie wiem drogi Michale o czym mialbym tam pisac.

Wiesz, że wiem prawda? Uśmiech
Cytuj ten post
(04.01.2018, 09:29)MN napisał(a):
(04.01.2018, 09:13)Borówka napisał(a): Juz jest taki watek. NOSEMOZA  w tym dziale i tak zagladnij.

A ja np. to nie zauważyłem tego żartu. Przydałby się jakiś emotikon następnym razem.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(04.01.2018, 09:42)flamenco108 napisał(a): A ja np. to nie zauważyłem tego żartu. Przydałby się jakiś emotikon następnym razem.

To jeszcze nie zauważyłeś, że Kuba prawie nigdy nie używa emotek? Duży uśmiech
I do tego jawnie się do tego przyznaje Uśmiech
Cytuj ten post
(04.01.2018, 09:42)flamenco108 napisał(a):
(04.01.2018, 09:29)MN napisał(a):

A ja np. to nie zauważyłem tego żartu. Przydałby się jakiś emotikon następnym razem.

Dobrze. Postaram się jakoś bardziej uwypuklać jeśli żartuję.
Udanej reszty dnia Panowie i Panie. Jest piękna pogoda w sensie Słońca.
Cytuj ten post