Żywopłot
Mam mniej więcej 7 metrowy żywopłot,a chciałbym mieć 4,5.
Żywopłot jest z świerków rosnących obok siebie w odległości 30 centymetrów.
Przez ostatnie lata robiłam zagęszczanie i bardzo ładnie to wyszło.teraz chciałabym go obniżyć bo zabiera mi swiatło.
To będzie dosyć ostre cięcie bo niektóre świerki mają w miejscu cięcia około 7-12 cm grubości pnia.

Mam pytanie czy mogę to robić teraz? 
U mnie jest teraz minus 10.

Pozdrawiam. 
Cytuj ten post
Księżyc maleje, luty, soków jeszcze mało w koronie, drzewa żywicujące można ciąć cały rok bez smarowania ran.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
(08.02.2018, 11:19)Jacuch napisał(a): Mam mniej więcej 7 metrowy żywopłot,a chciałbym mieć 4,5.
Żywopłot jest z świerków rosnących obok siebie w odległości 30 centymetrów.
Przez ostatnie lata robiłam zagęszczanie i bardzo ładnie to wyszło.teraz chciałabym go obniżyć bo zabiera mi swiatło.
To będzie dosyć ostre cięcie bo niektóre świerki mają w miejscu cięcia około 7-12 cm grubości pnia.

Mam pytanie czy mogę to robić teraz? 
U mnie jest teraz minus 10.

Pozdrawiam. 

Śmiało możesz. Jeśli ci mróz nie przeszkadza ? Właśnie jest najlepsza pora. Posmarowanie pieńków jakąś mazią na grzyby nie zaszkodzi, ale nie jest to moim zdaniem konieczne. Tnij pod lekkim skosem. Jak chcesz być eko, to jakiś siuwaks z propolisem zamiast kupnego działa dobrze....
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
Dzięki za odpowiedź,nie pszeszkada mi mróz.słońce w końcu wylazło,to idę ciąć.
Cytuj ten post
Na naszej posesji zeszłej zimy cięliśmy, nic złego się nie stało. Żywopłot również świerki Oczko
Cytuj ten post
Czary mary znikają posty. Zanim wylazłem na pasieczysko kilka godzin temu "ktoś " sorry nie zapamietałem nicku pytał się o nożyce fiskarsa.
Ponieważ obmysliłem odpowiedź, to mimo braku postu odpowiem.
Fiskars ok,po dwóch latach katczowania różnymi markami ostał mi się  tylko fiskars,reszta się rozpadła.
Na ten moment mam mały sekator, dwa srednie (rączka 40cm ) jeden miał być  do gałęzi drugi do korzeni,po dwóch latach użytku nie widzę  różnicy ostrości, nimo że jeden szedł ostro w piach.
Man też siekierą i senator z ząbkami ciągnący 5,5 cm.
Pisze to wszystko nie poto żeby pochwalić się że mam,tylko po to żeby zwrócić uwagę na dysproporcje cenowe fiskarsa.
Przykładowo średnie sekatory jeden kupiłem za 90zl drugi znalazłem za 40.
Duży sekator znakazłem o 95zl taniej od oferty najdroższej. 
Dodatkowo kupując moją ostatnią zabawkę tej firmy dowiedziałem się że dają gwarancję 5,10,20 lat na sprzęt tylko nie wszyscy sprzedawcy o tym informują. 
Siekiera  20 lat 
Sekatory ząbkowe 15

TZW. ZAGUBIONY POST ZOSTAŁ UZNANY ZA SPAM I ZOSTAŁ USUNIĘTY
Admin
Cytuj ten post
I finito ciachania narazie , iglaki puściły pąki.
Zrobiłem połowę, resztę zostawiam bo niechcę przepłoszyć ptaków.
Na tej części którą zrobiłem znalazłem 18 gniazd dużych i małych.
Srednia cięcia 8m2 na godzinę Uśmiech
Cytuj ten post
jeśli tylko nie przeszkadzają Wam niskie temperatury to nie ma ku ścinaniu żadnych przeciwskazań
Cytuj ten post
Ja także ścinałam w niskiej temperaturze i nic się nie stało.
Cytuj ten post