Jak z miodkiem czy miodzi u was?
Na świerkach chyba spadz się pojawiła. Na jodłach też coś się dzieje na razie osy. Oby.

Pozdrawiam
Cytuj ten post
U nas spadź to rzadkość więc pszczoły po rzepaku pojechały na akację do miasta.
Cytuj ten post
(01.06.2015, 22:21)Krzyżak napisał(a): U nas spadź to rzadkość więc pszczoły po rzepaku pojechały na akację do miasta.

Gdzie stawiacie w mieście, jak wynajdujecie miejscówki? - chodzi mi o to by ludzi w "oczy nie kuło" i nikomu nie przeszkadzało. 
Cytuj ten post
Pierw trzeba znaleźć pożytek. Jak masz np. znaleziony lasek akacjowy to ja szukam miejsca jak najdalej od ludzi i możliwie niewidoczny. Akcja jest o tyle dobrym pożytkiem, że trwa krótko więc za wielu ludzi nie zdąży namierzyć uli. Niestety w mieście ludzie są wszędzie, spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach itp. Do tego bezdomni, złomiarze, opalacze przewodów i młodzież pijąca. Wszyscy oni również szukają ukrycia w krzakach Uśmiech
Cytuj ten post
No właśnie o tych wszystkich "szwendaczy" mi chodzi. Myślałem raczej o postawieniu na stałe parę uli. Pożytków specjalnie wyszukiwać bym nie musiał bo w mieście jest sporo parków i rozmaitych alej, a tym samym masa klonów, kasztanowców, lip i wszelakiego dobra. Z tym, że wtedy musiała by to być jakaś ogrodzona miejscówka, a o taką raczej nie łatwo.
Cytuj ten post
(02.06.2015, 07:38)Krzyżak napisał(a): Pierw trzeba znaleźć pożytek. Jak masz np. znaleziony lasek akacjowy to ja szukam miejsca jak najdalej od ludzi i możliwie niewidoczny. Akcja jest o tyle dobrym pożytkiem, że trwa krótko więc za wielu ludzi nie zdąży namierzyć uli. Niestety w mieście ludzie są wszędzie, spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach itp. Do tego bezdomni, złomiarze, opalacze przewodów i młodzież pijąca. Wszyscy oni również szukają ukrycia w krzakach Uśmiech

ja proponowałbym zabronić ludziom przebywania w mieście. to rozwiązałoby wszystkie problemy pszczelarstwa ;-)
Cytuj ten post
(02.06.2015, 09:08)MrDrone napisał(a):
(02.06.2015, 07:38)Krzyżak napisał(a): Pierw trzeba znaleźć pożytek. Jak masz np. znaleziony lasek akacjowy to ja szukam miejsca jak najdalej od ludzi i możliwie niewidoczny. Akcja jest o tyle dobrym pożytkiem, że trwa krótko więc za wielu ludzi nie zdąży namierzyć uli. Niestety w mieście ludzie są wszędzie, spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach itp. Do tego bezdomni, złomiarze, opalacze przewodów i młodzież pijąca. Wszyscy oni również szukają ukrycia w krzakach Uśmiech

ja proponowałbym zabronić ludziom przebywania w mieście. to rozwiązałoby wszystkie problemy pszczelarstwa ;-)

Może na Prypeć? Duży uśmiech
Cytuj ten post
(02.06.2015, 08:20)pastaga napisał(a): No właśnie o tych wszystkich "szwendaczy" mi chodzi. Myślałem raczej o postawieniu na stałe parę uli. Pożytków specjalnie wyszukiwać bym nie musiał bo w mieście jest sporo parków i rozmaitych alej, a tym samym masa klonów, kasztanowców, lip i wszelakiego dobra. Z tym, że wtedy musiała by to być jakaś ogrodzona miejscówka, a o taką raczej nie łatwo.

Jak na stałe to musi być teren prywatny, bo na miejskim nikt Ci nie pozwoli trzymać. Najlepiej dach :)
Do tego trzeba mieć spokojne pszczoły.

Bartek zgadzam się z Tobą :) Miasto dla pszczół !!! Ludzie na pole orać !!!
Cytuj ten post
Pierwszy miodzik, na razie wziąłem tylko od najsilniejszych rodzin.
Póki co ładna pogoda, więc pewnie niedługo i od reszty coś się weźmie.
Wielokwiat ze sporą ilością akacji.

[Obrazek: 100_4622.JPG]

Ciekawe, czy miód w plastrach okaże się chodliwym towarem.

[Obrazek: 100_4619.JPG]
Cytuj ten post
(10.06.2015, 14:22)Przemek napisał(a): Ciekawe, czy miód w plastrach okaże się chodliwym towarem.

[Obrazek: 100_4619.JPG]
jeśli będzie rozprowadzany jako dodatek do gazetki to na pewno Oczko
Cytuj ten post
Pięknie to wygląda. Z talerzem? Porcelanowym? A ten numerek  to ilość plastrów?
Cytuj ten post
Heh, ten kawałek jest przeznaczony dla domowników na pewną okazję, stąd taki talerz Uśmiech. Dla klientów są talerzyki plastikowe, jednorazowe, jak do grilla.
Ten numerek to waga - 654 gram.
Cytuj ten post
Uśmiech
Cytuj ten post
W moich warunkach wczoraj odebrałem zasklepione nadstawki, ramki brzegowe nie zasklepione.12 ramkowe dadanty w nadstawce 1/2, 10 ramek szerokości 3,5 cm.

Najwcześniej takie nadstawki zasklepione odebrałem 20 maja.

Pozdrawiam
Cytuj ten post
U mnie nie ma takich intensywnych i gwałtownych pożytków, może z wyjątkiem akacji, pszczoły niosą cały czas ale przybytki dzienne nie są duże. Jutro ma być 15-20 stopni i wilgotność powietrza 85-95%, liczę na spadź.
Cytuj ten post
Na moim terenie najlepszy sezon od 10 lat. Spadziuje nawet lebioda.
Cytuj ten post
(20.07.2015, 15:59)marbert napisał(a): Na moim terenie najlepszy sezon od 10 lat. Spadziuje nawet lebioda.

Hehe. Muszę jutro obejrzeć komosę. Widziałem wcześniej, ze spadziował rabarbar ale pszczoły się tym nie interesowały Oczko
Cytuj ten post
Rok przedni i chyba najlepszy w mojej karierze pszczelarskiej jak do tej pory...
U nas troszkę spadź przytrzymało bo deszcze ulewne były ale myślę, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Brakuje czasu aby objeździć pasieki i poodbierać miód z miodni i to jest w tej chwili dla mnie najgorsze...

a i jeszcze jedno bo często słyszałem, że 100 kg miodu z ula to magiczna liczba i tylko pasieki wędrowne są w stanie mieć takie osiągi. W takie pisanie byłem w stanie uwierzyć bo jak się przewozi z pożytku na pożytek to czemu nie... ale gdy ktoś pisał, że na stacjonarnej tyle wyciągnie to nie wierzyłem. Ten sezon który jeszcze trwa przekonał mnie, że to jest jednak prawda i takie wydajności są jak najbardziej możliwe i osiągalne nawet dla amatorów, którzy trzymają pszczoły naturalnie bez popędzania i gonienia ich wczesną wiosną...
Cytuj ten post
Jak masz spadź to taki wynik możliwy. U mnie musiałaby być to pasieka gdzie mam rzepak, nawłoć i jeszcze jeden dobry pożytek. Niestety jak jest rzepak to są dobre gleby i ciężko w pobliżu o jakiś inny miodny pożytek w okolicy. Przeważnie jak jest rzepak to w koło tylko pszenica i kukurydza.
Cytuj ten post
U mnie pożytek się skończył. Dzisiaj wziąłem 7 korpusów miodu z sześciu uli, ale nie wszystkie są pełne. Miodobranie muszę dokończyć jutro, bo pełno pszczół wszędzie lata.
Średnia miodu z ula to 22 kg w tym sezonie. Jak na słabe warunki pożytkowe to jestem zadowolony.
Cytuj ten post
a pro po ceny miodu hahah.... http://palikot.pl/bartnik-piotr-pilasiewicz/ Gratuluje Piotrowi marketingu
Cytuj ten post
(24.07.2015, 19:03)bonluk napisał(a): a pro po ceny miodu hahah.... http://palikot.pl/bartnik-piotr-pilasiewicz/ Gratuluje Piotrowi marketingu

Hehe nieźle. No ale jak znajduje klientów i jest zadowolony to spoko. W każdym razie za taką cenę raczej nie chciałbym aby miód kontaktował się wiaderkiem plastykowym. To do poprawki IMO.
Cytuj ten post
(24.07.2015, 20:00)Borówka napisał(a):
(24.07.2015, 19:03)bonluk napisał(a): a pro po ceny miodu hahah.... http://palikot.pl/bartnik-piotr-pilasiewicz/ Gratuluje Piotrowi marketingu

Hehe nieźle. No ale jak znajduje klientów i jest zadowolony to spoko. W każdym razie za taką cenę raczej nie chciałbym aby miód kontaktował się wiaderkiem plastykowym. To do poprawki IMO.

Też mi to wpadło w oko...
Cytuj ten post
Gliniane powinien mieć :) Myślę, że Kuba też da nam takie ceny ;)
Cytuj ten post
(25.07.2015, 08:16)Krzyżak napisał(a): Gliniane powinien mieć Uśmiech Myślę, że Kuba też da nam takie ceny Oczko

Drewniane by wystarczyły. Gliniane się tłuką przy obijaniu o drzewo pewno.

[Obrazek: Kazubek-na-mi%C3%B3d-PME-5559-Wyszk%C3%B...odecka.jpg]

Jak rekonstrukcja historyczna to rekonstrukcja. Oczko
Cytuj ten post
Nad kadłubkiem do podbierania miodu jeszcze pracuje, na jesienne miodobranie będzie gotowy. Miód pakuje jak należy w lipowe dłubanki o pojemności około litra z wciskaną nakrywką wykonane według materiałów źródłowych z Puszczy Białowieskiej. Cena owszem wysoka, ale jakoś środki na prowadzenie fundacji trzeba zdobywać.

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
(26.07.2015, 20:45)pilasiewiczp napisał(a): Nad kadłubkiem do podbierania miodu jeszcze pracuje, na jesienne miodobranie będzie gotowy. Miód pakuje jak należy w lipowe dłubanki o pojemności około litra z wciskaną nakrywką wykonane według materiałów źródłowych z Puszczy Białowieskiej. Cena owszem wysoka, ale jakoś środki na prowadzenie fundacji trzeba zdobywać.

Piotrze bardzo dobrze, działaj bo widać, że wiesz co robisz... a naczynie czyli ta dłubanka świetna
Cytuj ten post
U mnie miodzi, od 2-3 dni ładnie niosą. Dzisiaj na pasiece czuć było piękny, charakterystyczny zapach odparowywanego nektaru.
Nie wiem co dokładnie zbierają, ale wydaje mi się że kwitnie tylko rozchodnik i niewielkie ilości nawłoci.
Cytuj ten post
(30.08.2015, 11:41)Przemek napisał(a): U mnie miodzi, od 2-3 dni ładnie niosą. Dzisiaj na pasiece czuć było piękny, charakterystyczny zapach odparowywanego nektaru.
Nie wiem co dokładnie zbierają, ale wydaje mi się że kwitnie tylko rozchodnik i niewielkie ilości nawłoci.

U mnie też noszą od ostatniego deszczu ok. tydzień temu.
Cytuj ten post
Niech noszą, teraz co nanoszą to zostanie dla nich. Mam nadzieję że uda się zazimować w sporym procencie na miodzie, jak rok temu.
Cytuj ten post