Stara pszczoła
(25.05.2015, 21:14)MrDrone napisał(a): eee tam. takie są przereklamowane! hahaha
nie daj bóg jakby jeszcze miodne były... hahah
Czytałem o nich. Pisano o nich w samych superlatywach
Cytuj ten post
one wszystkie są fajne.
byle tylko pszczelarze nie zostali pasterzami owiec zamiast pszczelarzami. dla mnie pszczoła musi mieć charakterek ;-)
Cytuj ten post
Ja właśnie mam dostać krainki od Sławka, bo ich nie chce bo za ostre, a mi się podobają, poza tym nie były wymieniane, tylko same się roiły i już, więc mogą mieć u mnie dobrze, co prawda były traktowane apiwarolem, ale to już się nie powtórzy Oczko
--
Pozdrawiam,
Piotr
Cytuj ten post
Miodosytnik, szkoda zabijać takich matek, jak widzisz zawsze chętni się znajdą. Jakby co to ustawiam się drugi w kolejce Uśmiech.
Cytuj ten post
Nigdy jeszcze nie wysyłałem matki. ani nie kupowałem i nie wiem czy sobie poradzę z poddaniem matek, które chcę kupić
Cytuj ten post
nie święci garnki lepią. poczytaj coś na jakichś forach i zrób jak radzą. a pszczoły i tak podejmą decyzję ;-)

bezpieczniej podawać do odkładu, najlepiej tylko z młodą pszczołą. tym samym teoretycznie ponoć zwiększa się szansę przyjęcia (tak lepiej podawać matki bardzo różne genetycznie od pszczół w ulu lub "wyjątkowo cenne"). ale pszczelarze podają do starych rodzin i pszczoły przyjmują. poczytaj, nie takie trudne.
Cytuj ten post
Dokładnie, prosta sprawa. Też na początku wydawało się trudne, zwłaszcza jak pszczoły zabiły mi pierwszą poddawaną matkę na moich oczach, ale potem już takich problemów nie miałem.
Cytuj ten post
Ja tam też mam ten problem dopiero zacząłem w tym roku i wiem ze w 2 rodz matki do wymiany a i jakie odklady bym zrobił ale matek narazie brak inie wiem kiedy dostanę w jedną rodzinę mam bez matki i coś jest problem z wychodowanie nowej 2 razy już podałem ramkę z jajkami i mateczniki zakładają ale potem znikają
Cytuj ten post
(26.05.2015, 22:14)arro napisał(a): 2 razy już podałem ramkę z jajkami i mateczniki zakładają ale potem znikają
Możesz napisać dokładniej? Znikają, bo może już jest matka...
--
Pozdrawiam,
Piotr
Cytuj ten post
Matki szukałem i brak a pojawiają się nowe mateczniki. Sam nie wiem może za często zaglądałem dzisiaj albo jutro tam zagladne bo tydzień spokoju mialy
Cytuj ten post
Może jest matka, tylko nie czerwi bo nie mają zapasu? Ja tak miałem w jednej kłodzie zrabowanej doszczętnie przez mrówki.
Cytuj ten post
Jak ktoś chce to wyślę matki z rójek około 15 czerwca. Może wcześniej bo mam zamówione matki po 10 czerwca.
Matki za darmo. Przesyłka na koszt odbiorcy.
Matki to miejscowy mix.

Jak ktoś chce to na pw.

Pozdrwaiam
Cytuj ten post