[oddzielony] Rójki 2018
Przypomnijcie proszę, na którym etapie istnienia mateczników rojowych wychodzi rójka?
Czy może jak młode matki już się wygryzają?

Domyślam się że mogą być odchylenia czasowe związane z warunkami atmosferycznymi, które wyjście rójki mogą opóźnić.
Cytuj ten post
Czasami wychodzą jak już są mateczniki podlane mleczkiem
Cytuj ten post
Ja gdzieś czytałem że w momencie zasklepienia mateczników wychodzi rójka.
Cytuj ten post
(12.05.2018, 06:28)bonluk napisał(a): Czasami wychodzą jak już są mateczniki podlane mleczkiem

Ale w większości jednak po zasklepieniu co nie?

A lekko z innej beczki. Czy można oszacować jak dużej (tudzież małe) jest prawdopodobieństwo, że młoda matka ratunkowa UN (która wcześniej zabiła konkurentki do tronu) będzie chciała się roić po tym jak się unasienni i odnowi się populacja młodych pszczół z jej czerwiu, jeśli wygryzła się w silnym ciasnym ulu zapełnionym plastrami i nie ma gdzie budować więcej rodzinie.

Cytat:Domyślam się że mogą być odchylenia czasowe związane z warunkami atmosferycznymi, które wyjście rójki mogą opóźnić.

A ciekawe jak to jest przy drużakach z matką NU, która chciała się roić po wygryzieniu i dojrzałości do lotu, a tu nagle tydzień deszczu. Wygryzają się kolejne mateczniki. Zabija nowe chcące się wygryzać czy wygryzione matki czy toleruje ich towarzystwo i czeka na sprzyjającą pogodę do drużaka?
Cytuj ten post
Kolejne sie nie wygryzą jesli słyszą spiew matki
Grzecznie czekaja na swoja kolej.
Cytuj ten post
Dzisiaj przyszła rojka albo 2 bo ilość pszczół to 3 moje korpusy... co ciekawe weszła do jedynego WZ na pasiece który stał dokładnie w miejscu w którym rok temu przyleciała ta piękna rojka z filmu, więc daje to do myślenia. Rojke przerzucilem do 3 moich korpusow bo nie mieścił się w tej WZ
Cytuj ten post
Dziś do..."do nas" też przyszła ogromana rójka. Niestety, nie weszła do mojego ula, tylko do ula mojej Siostry. Uśmiech
A to pech ! Uśmiech
Cytuj ten post
(20.05.2018, 18:18)bonluk napisał(a): Dzisiaj przyszła rojka albo 2 bo ilość pszczół to 3 moje korpusy... co ciekawe weszła do jedynego WZ na pasiece który stał dokładnie w miejscu w którym rok temu przyleciała ta piękna rojka z filmu, więc daje to do myślenia. Rojke przerzucilem do 3 moich korpusow  bo nie mieścił się w tej WZ

Szymon, stawiaj ul obok śmietnika jak rok temuOczko
Cytuj ten post
(31.05.2017, 08:22)Popszczelony napisał(a): Rojniczka widzę działa prawidłowo Uśmiech Mam trochę sklejki 4 mm to może bym sobie taka zmaścił.

Trzy stoją ale pełne Uśmiech
Póki co rójek brak. A miał być taki rojny rok. Jeden telefon o rójce a mamy 22 maja.
W zeszłym roku od 30.04 strażaki dzwonili.
Cytuj ten post
Dziś zdjąłem rójkę a w zasadzie mega rójkę. Pewnie dwie lub trzy połączone.
Od razu ją osadziłem i dostała 3 korpusy do dyspozycji. Zobaczymy co pokaże.
Cytuj ten post
To rójki mogą się łączyć?
Na jakiej zasadzie to się odbywa?
Cytuj ten post
Rodziny zaczynają się roić, zaczyna się zadyma na pasiece.
W powietrzu robi się armagedon, pszczoły się mieszają i tworzą jeden rój, który gdzieś siada.
Cytuj ten post
Moga tez sie polaczyc jak w jakies nie ma matki lub jest niepelnosprawna.
Cytuj ten post