Korpus ostrowskiej
Witam chciałbym się dowiedzieć na 100% czy korpus Langstroth 12 ramek odpowiada wymiarami ostrowskiej 12 ramek a mianowicie kupiłem ule nie miałem pojęcia jeszcze o tym ,,pan pszczelarz" powiedział że to ostrowskie wszystko kupiłem teraz mam ule 12 na ramkę 23cm ostr. a muszę dać jednak nadstawkę czyli korpus więc proszę o podpowiedź na ww. pytanie Pozdrawiam.
Cytuj ten post
(02.07.2018, 15:12)początkujący 35 napisał(a): Witam chciałbym się dowiedzieć na 100% czy korpus Langstroth 12 ramek odpowiada wymiarami ostrowskiej 12 ramek a mianowicie kupiłem ule nie miałem pojęcia jeszcze o tym ,,pan pszczelarz" powiedział że to ostrowskie wszystko kupiłem teraz mam ule 12 na ramkę 23cm ostr. a muszę dać jednak nadstawkę czyli korpus więc proszę o podpowiedź na ww. pytanie Pozdrawiam.

Zależy którymi wymiarami ma odpowiadać. Poza tym który Langstroth. Spróbuj wyguglać.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
guglam kolego i wyszło na to że korpus Langstroth ma ramka zimno ułożone czyli są długie a wysokość się zgadza ostrowskiej tylko że z tego wynika że pan pszczelarz jechał na korpusie lang. ale ramkami ostrowskimi na ciepłej zabudowie
Cytuj ten post
Literówki jeszcze można z pewnym skrzywieniem znieść, ale daruj proszę kolego Początkujący znaki przestankowe, kropki, przecinki, bo po trzecim przeczytaniu dalej nie wiem o co chodzi...
Cytuj ten post
ramka zamiast ramki napisałem tyle się pomyliłem , więc jeżeli nie czaisz kolego o co mi biega proszę nie komentuj mnie poza tym każde zdanie by zrozumieć czyta się najpierw 3 razy prawda? Pani w 3 klasie podstawówki uczyła chyba pamiętamy.
Cytuj ten post
(02.07.2018, 17:39)początkujący 35 napisał(a): ramka zamiast ramki napisałem tyle się pomyliłem , więc jeżeli nie czaisz kolego o co mi biega proszę nie komentuj mnie poza tym każde zdanie by zrozumieć czyta się najpierw 3 razy prawda? Pani w 3 klasie podstawówki uczyła chyba pamiętamy.

Ja już jestem taki stary, że zapomniałem. Oczko
Cytuj ten post
Nie do ciebie post flamenco Oczko
Cytuj ten post
To nie tylko dla mojej wygody, ale ogólnie, jeśli zależy koledze na otrzymaniu odpowiedzi, lepiej pisać poprawnie, albo chociaż nie jak ostatni ignorant. Tyle mojego. "Dobrze radzę, zrób jak uważasz"
Cytuj ten post
Zmierz wewnętrzne i zewnętrzne wymiary korpusu. 12-ramek to żaden wymiar, jeden da 12ramek na wcisk, drugi zostawi trochę luzu. Ten problemem świetnie widać przy 8ramkowych langstrothach, co producent to odrobinę inny wymiar.
Nie wiadomo czy Twoje ule są ocieplane, czy nie, jakiej grubości masz ścianki, czy to ul felcowy, czy nie,. Do tego piszesz on langach, ale są 2 rodzaje u nas lang US (poprawny) i lang EU (szerokość dadanta, niepoprawny).

Zmierz i sam będziesz wiedzieć, co możesz na tym postawić.
Cytuj ten post
Witaj Kosz dzisiaj kupiłem od pana łysonia lang eu. i pasuje idealnie do wszystkich korpusów co mi sprzedał poprzednik .
Wywnioskowałem że lang . jest odpowiednikiem ostrowskiej 12 ramek, której nie produkuje Pan łysoń. Te korpusy nie są styropianowe tylko to jest bardzo dobry styrohartowe czyli stosuje się ten materiał między innymi jako ocieplenie fundamentów lub pod baseny styropian jak niektórzy mówią są jest błędne . Mówiąc w skrócie bardzo dobry materiał.
Cytuj ten post
początkujący 35, mylisz się. Nie jest to dobry materiał. W drugim roku pszczelarstwa kupiłem kilka tych uli. "Bo polecali"... nie zastanawiałem się zbytnio nad byciem eko. Z zewnątrz farba już w większości zeszła a od środka pszczoły porobiły wyraźne nierówności, czyli zgryzają ten materiał. Ponadto wręgi się wyginają w miejscach używania dłuta. Ule mają 7 lat, ale kupiłem wówczas i ul klepkowy od Ratajczaka i wygląda dalej jak nowy. Jeżeli zatem ul musisz mieć ocieplony, to niech już będzie klepkowy.
Osobiście tylko jednościenne uważam za warte uwagi.
Cytuj ten post
(04.07.2018, 07:57)MN napisał(a): Osobiście tylko jednościenne uważam za warte uwagi.

Amen Oczko
Cytuj ten post
Amen Uśmiech
Cytuj ten post