Dzień jak codzień, przegra czy początek rabunku?
Nie mam jeszcze doświadczenie w rozpoznawaniu pszczelich zwyczajów.
To normalny ruch przed ulem, przegra czy początek rabunku?
Pszczół przebył nagle, w przerwie między opadami deszczu, skończyło się z kolejnym deszczykiem.
Akcja dzieje się przed odkładami, które przyjechały do mnie równo 3 tygodnie temu na 3ramkach, teraz mają po 6 ramek.
Widziałem mega rabunek moich uli w zeszłym roku, widziałem próbę rabowania tych odkładów, ale teraz nie mam pojęcia co się dzieje.
https://youtu.be/giNjJPuJb40
https://youtu.be/o14A1xlJvPQ
Cytuj ten post
Przegra.
Cytuj ten post
U mnie to samo po kilku zimnych i deszczowych dniach. Pierwszy raz się wystraszylam, że rabunek. Teraz już wiem, że nie i fajnie się na to patrzy Uśmiech
Cytuj ten post
Ja dokarmiam wszystkie rodziny zawsze jednoczenie nawet gdy jedne mają drugie nie mają pokarmu i nie zauważam żadnych rabunków
Cytuj ten post
też tak robię. Zaczęłam przygodę z pszczołami od czerwca tego roku i jeszcze czasem ciężko odróżnić zachowania pszczół. Akurat w tym czasie tyle było przestróg przed rabunkami Oczko
Cytuj ten post
Swoje też dokarmiam po równo, ale po sasiadach to już nie jeżdżę z syropem
Co do ostrzeżeń to fakt - rabunek gorszy od varozy
Cytuj ten post
Ja od jakiegoś czasu nie biorę sobie wszystkiego do głowy tzn. warozzy , rabunki, motylice czy coś podobnego bo bym zwariował i bym musiał sobie postawić namiot na pasiece Duży uśmiech po prostu postępuję tak jak doradzali mi wszyscy doświadczeni pszczelarze jak i na forach tak i w kole . Na chwilę obecną wszystko jest ok jeżeli coś się będzie działo złego będę z tym walczył.
Cytuj ten post
A co do rabunków innych pszczół to jestem spokojniejszy temu ponieważ nie mam w pobliżu żadnych pasiek w promieniu 3 km w linii prostej lecz mimo tego pilnuję jak mogę , jeżeli się pojawią mogę zrobić tyle co przytkać wlotek.
Cytuj ten post
(24.07.2018, 10:40)malyul napisał(a): Rabunek Duży uśmiech

Wezwij człowieka-pszczołę na ratunek 

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post