Pyłek
Witam wszystkich chciałbym się zapytać czy wiecie co to może być a mianowicie dzisiaj rano ok 5.00 obserwowałem już natężoną pracę pszczół i zwróciłem uwagę na biały nalot wracających pszczół miały one nalot na nóżkach i na plecach coś jak mąka czy jest to pyłek? Wie ktoś co to jest?
Cytuj ten post
Jak na 'plecach, To znaczy że dużo.
Tytoń  może?
Na rowerek i się rozejrzyj po okolicy.
Mąki bym nie obstawiał,chyba że mieszkasz na pustyni. Zamienniki pszczoły noszą w sytuacji ekstremalnego braku pożytku. Najczęściej na przedwiośniu.

Cytuj ten post
biały nalot miały na nóżkach i nad skrzydełkami wygląda na pyłek ale nie wiem z czego wygląda to jakby opalitka na matce
Cytuj ten post
i bardzo dużo tego nosiły każda co wracała
Cytuj ten post
gdyby to było koło 9tej rano to stawiałabym na pyłek cykorii podróżnik - bo ona się tak jakoś o tę porę otwiera, podobne pylniki mają dzwonki wszelakie - teraz kwitną np brzoskwiniolistne ... To powinny być kwiatki z wysuniętymi pylnikami i głeboką gardzielą Uśmiech

a jeszcze mi przyszły do glowy malwy - o ile kwitną teraz u Ciebie
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Czy podczas spadzi może coś takiego wystąpić?
Cytuj ten post
Ty tak serio z tą spadzią?
Że w sensie równolegle?
Może.
Cytuj ten post
Jacuch po prostu pytam wiem że jesteś stary fachman , też byłeś laikiemUśmiech
Cytuj ten post
Niecierpek
Cytuj ten post
Niecierpek Roylego - dokładnie, po wizycie mają głowy tym upstrzone.
Take a time to waste a moment
Cytuj ten post
Może być, bo kwitnie go teraz od groma szczególnie nad strumieniami. U mnie też sporo zapyłkowanych albinosów w ulach. Kiedyś mój sąsiad robił śledztwo, które pszczoły rabują jego pnie i stał przy swoich ulach z przetakiem z mąką i sypał na maksa.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Cytuj ten post
Dokładnie
Cytuj ten post