Węza dla PN i wszystko co jest z nią zwiazane.
Łukasz, do kitu ta ramka... Gdzie do jasnej ciasnej igreki Oczko
Cytuj ten post
(22.04.2016, 11:53)Popszczelony napisał(a): [Obrazek: a1.jpg]

może powinienem napisać prostopadłe Uśmiech

Jak nie chcesz czopować to ściągnij dół drutem Oczko
Cytuj ten post
(22.04.2016, 13:02)Krzyżak napisał(a):

Nie ma sensu, to tylko kilkadziesiąt sztuk do wielkopolskich, do LN idą snozy
Cytuj ten post
(22.04.2016, 13:13)Popszczelony napisał(a):

W TBH takie wyginanie pszczołom nie przeszkadza, To chyba nie jest dla nich problem.
Cytuj ten post
(22.04.2016, 14:05)emzarek napisał(a):
(22.04.2016, 13:13)Popszczelony napisał(a):

W TBH takie wyginanie pszczołom nie przeszkadza, To chyba nie jest dla nich problem.

to nie jest żaden problem. ja takich ramek trochę mam. radzą sobie, nic złego się nie dzieje Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
To ok, to tylko przywiązanie do linii prostych
Cytuj ten post
(22.04.2016, 15:01)Popszczelony napisał(a): To ok, to tylko przywiązanie do linii prostych

A jak robiłeś. Ja wczoraj zrobiłem bez dolnej beleczki do WZ (czyli trudniej niż Ty zachować kąt prosty) i najpierw je złożyłem w całość. Później przybiłem górną listewkę do bocznych a następnie odczepiłem dolną. To spowodowało, ze były w miarę prostopadłe kąty.
Cytuj ten post
Mam taki szablon do zbijania ramek. Ale niepotrzebnie demonizowałem. Trening czyni mistrza. Muszą być idealnie docięte, trochę wprawy, dłuższe gwoździe i wychodzą jak z fabryki.

[Obrazek: szablon%2Bdo%2Bramek.jpg]
Cytuj ten post
Kliny od wewnątrz nie od zewnątrz Oczko
Klinowana listwa ma dociskać boczne listewki ramki a nie dawać im luz.
Ja zamiast klinów mam gumkę od gaci Uśmiech
Cytuj ten post
(29.04.2016, 10:51)Krzyżak napisał(a): Kliny od wewnątrz nie od zewnątrz Oczko
Klinowana listwa ma dociskać boczne listewki ramki a nie dawać im luz.
Ja zamiast klinów mam gumkę od gaci Uśmiech

Uśmiech tak, tak, źle narysowałem, jest jak mówisz Panie Inżynieże
Cytuj ten post
(29.04.2016, 11:05)Popszczelony napisał(a): Uśmiech tak, tak, źle narysowałem, jest jak mówisz Panie Inżynieże

Przeważnie tak jest, że mam rację Oczko
Cytuj ten post
(29.04.2016, 11:28)Krzyżak napisał(a):
(29.04.2016, 11:05)Popszczelony napisał(a): Uśmiech tak, tak, źle narysowałem, jest jak mówisz Panie Inżynieże

raczej rzadko, ale tak Ci się przeważnie wydaje Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(29.04.2016, 13:29)MrDrone napisał(a):
(29.04.2016, 11:28)Krzyżak napisał(a):

raczej rzadko, ale tak Ci się przeważnie wydaje Oczko

Tak?

Nie sądzę? hehe Oczko
Cytuj ten post
Widzicie, nawet w takiej błahej sprawie ja mam rację a Wy się mylicie Oczko
Cytuj ten post
(14.12.2015, 12:38)MN napisał(a): Moja żona pisała pracę inżynierską z polimerów i wiem, że nie wszystkie są takie złe jak je ujmujecie. Ramki planuję kupić od MANN LAKE, jako, że mają najlepsze opinie.
Nie planuję stosować węzy z wosku, bo właśnie sądzę, że w wosku z odzysku jest najwięcej syfu. Ramki w wolnej zabudowie wydają się najlepszą opcją, ale włożenie pszczół tylko na taką zabudowę uważam za zbyt ryzykowne. Nie wykluczam, że jak się przekonam, że to działa to spróbuję, ale nie mam takiego ciśnienia już teraz. Zamiast rewolucji wolę ewolucję.

Też się skłaniam z takim działaniem.
Cytuj ten post
Gdzie dwóch Polaków, tam pietnaście parti. Trzy partie już nie wystarczają. Uśmiech
Cytuj ten post
(29.04.2016, 19:02)markus napisał(a): Gdzie dwóch Polaków, tam pietnaście parti. Trzy partie już nie wystarczają. Uśmiech

ja Cię Ks.Natanek rozgrzeszy to cztery nie wystartują Oczko
Cytuj ten post
Faktycznie budują bez węzy nie tylko trutniaUśmiech Dawałem tylko calowy pasek węzy 5.1. Ramki włożone chyba z 3 tygodnie temu.

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
I jeszcze kilka. Ta ostania ramka to dzieło elgona, im najmniej chce się budować.

PS. Pierwszy raz w życiu spróbuję miodu wierzbowego zmerdanego z mniszkiem i teraz rzepakiem, ale spokojnie 70% w nim jest wierzby Uśmiech

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
(30.04.2016, 15:40)MN napisał(a): Faktycznie budują bez węzy nie tylko trutniaUśmiech (...)

serio...??? niemożliwe! Oczko nigdy bym nie uwierzył Oczko
Cytuj ten post
Ja jeszcze w kwestii y-greków, czy też ygreków, czy też igreków, czyli postulatu wziętego jakoby od Dee Lusby lub jej męża, że trzeba tymi igrekami do zewnątrz (lub odwrotnie) i wtedy cuda się dzieją:
Otóż pod TYM LINKIEM widać, jak Dee wyjmuje ramkę i wkłada ją na odwrót. Poprawia, co wcześniej popsuła, czy teraz się pomyliła??? A może ktoś to wymyślił i jej przypisał (tą całą historię z igrekami)???
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Ustawiałem Yki przez dwa sezony, żadnej różnicy nie widziałem w zachowaniu pszczół.
W tym roku z lenistwa dałem sobie spokój.
Cytuj ten post
Krzyśku, działaj bez węzy to zobaczysz, że kręcą Ykami jak chcą Oczko
Cytuj ten post
Ja chciałbym wam polecić tego producenta węzy pszczelej -> http://www.wezapszczela.pl . Zakład jest bardzo dobrze wyposażony, węza jest wysokiej jakość a pszczoły chętnie na niej pracują. Z czystym sumieniem mogę ich polecić. Pozdrawiam!
Cytuj ten post
Weza od Adama to weza od adamaDuży uśmiech
Cytuj ten post
Pan Daniel Bednarek z Pasieki Krasnowo zamieścił ciekawy filmik z produkcji węzy elastycznej.

Zadzwoniłem do producenta i bez problemu zamówiłem węzę gładką bezkomórkową. Takiej właśnie szukałem i nie mogłem znaleźćUśmiech
Cytuj ten post
Profesjonalna linia produkcyjna.
Cytuj ten post
Profeska, jeszcze jakby była taka linia do miodu.
Cytuj ten post
Rzeczywiście profesjonalna.

Najlepsza jest ta lampa UV która ma dezynfekować nawet półki na szafkach które dotyka węza. Duży uśmiech
Ciekawe czy papier i pudełko do pakowania węzy do wysyłki też jest dezynfekowany. Zresztą powinna być też instrukcja przy rozpakowywaniu bo nie chce mi się wierzyć aby jakieś bakterie nie zdążyły się namnożyć w trakcie przesyłania paczki.

Oczywiście takie są wymagania zdecydowanej większości klientów więc Pan Daniel dostosowuje się do klienta.
Cytuj ten post
(07.04.2017, 08:58)Akam napisał(a): Zadzwoniłem do producenta i bez problemu zamówiłem węzę gładką bezkomórkową. Takiej właśnie szukałem i nie mogłem znaleźćUśmiech

Opowiedz potem, jak Ci się to sprawdziło. Mój przyjaciel postanowił spróbować tego w tym roku, ale sam sobie będzie robił arkusze. Zakłada, że szpczoły będą szybciej budować, ale nie będą miały narzuconego wzoru, czyli zrobią plaster w miarę naturalny.

(07.04.2017, 11:39)Borówka napisał(a): Oczywiście takie są wymagania zdecydowanej większości klientów więc Pan Daniel dostosowuje się do klienta.

Myślę, że gdybym miał kupować, to wolałbym kupić możliwie sterylny produkt. Co innego "moje brudy", co innego to niewiadomoco, które mogłoby się znajdować w takiej pracowni. Gdybym robił dla siebie, zachowałbym higienę tylko w stopniu mi odpowiadającym, ale on produkuje dla innych. Tu miało być porównanie do kulinariów, ale przypomniałem sobie, że zaraz byś zdryfował, więc niech będzie bez porównań Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post