Varroa nie żywi się hemolimfą

To każe co najmniej zrewidować poglądy na temat całego układu warroza - pszczoła miodna.
Take a time to waste a moment
Cytuj ten post
Z badań wynika, też dość ciekawa konkluzja, mianowicie większość pasożyta (>80%) znajduje się na brzuchu, pomiędzy dwoma segmentami, a nie na "grzbiecie". Wszelkie więc metody oceny wizualnej są nic nie warte, w tym projekty z użyciem pseudo sztucznej inteligencji, gdzie robiono zdjęcia i na tej podstawie oceniano stopień porażenia.
Take a time to waste a moment
Cytuj ten post
( 1 godzinę temu)alientresor napisał(a): Z badań wynika, też dość ciekawa konkluzja, mianowicie większość pasożyta (>80%) znajduje się na brzuchu, pomiędzy dwoma segmentami, a nie na "grzbiecie". Wszelkie więc metody oceny wizualnej są nic nie warte, w tym projekty z użyciem pseudo sztucznej inteligencji, gdzie robiono zdjęcia i na tej podstawie oceniano stopień porażenia.
Po tym, jak obejrzałem sobie program o współczesnych technikach obrazowania sytuacji na podstawie odbieranych przez mikrofony dźwięków, skłonny jestem myśleć, że za parę lat będzie dostępna stosunkowo tania apka na smartfon, która zdoła po odsłuchaniu np. 5sek dźwięków ula ocenić stopień porażenia rodziny pszczelej Oczko 
Oczywiście po tych samych dźwiękach dostarczy nam też informacji o ilości czerwiu, zapasach pokarmu, obecności i wieku matki, odsetku trutni w ulu, stosunku akumulacji do ablacji rodziny (czyli czy rośnie, czy maleje), rozkładu wieku pszczół obecnych w ulu itp.

Ale co to zmienia w doli pszczelarza, że dręcz dręczy przez jedzenie, a nie picie, to ciągle pozostaje dla mnie tajemnicą Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post