forumowe offtopowe dywagacje i dygresje
Cytat: sory ale z tym waflem było słabe, teraz jest konkret  
poczekaj aż doczytasz wszystkie wersje o "stole i nożycach" to dopiero jest słabe.

apropo.
gdzie jest stół..
Cytat: Są wśród nich też tacy, którzy tu czytają, a potem zjadliwie komentują na innych forach,
są i tacy co zjadliwie komentują i na tym forum.
I przekornie motywowane jest to zrozumieniem szkodliwej polityki SWP i PR-u jaki za tym idzie. 
Cytuj ten post
(25.10.2018, 09:15)Jacuch napisał(a): są i tacy co zjadliwie komentują i na tym forum.
I przekornie motywowane jest to zrozumieniem szkodliwej polityki SWP i PR-u jaki za tym idzie. 

A masz kogoś konkretnie na myśli, czy tylko tak sobie coś tam wypisujesz?
Bo ja np. wcale nie Ciebie miałem na myśli, więc Twój komentarz jest nie na temat.

Dla dokładności: też nie jesteś członkiem Stowarzyszenia, więc nie dotyczy Cię problem ani PR-u, ani jakiejkolwiek polityki SWP.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
trochę mnie jednak dotyczy. bajorko jest tak małe że trudno się od tego  odciąć (hehe).

(25.10.2018, 08:13)flamenco108 napisał(a): 4. Oczywiście jako Stowarzyszenie będziemy Ci odradzać wykonanie jakichkolwiek ryzykownych kroków z pszczołami, zanim nie zapoznasz się z podstawową wiedzą, abyś przynajmniej miał pojęcie, na co się chcesz poważyć i jakie ryzyko na siebie (i swoje pszczoły) bierzesz.
a kiedy to weszło w życie?  wczoraj w nocy Uśmiech

Flamenco, a Ty Masz wogle jakieś nie leczone pszczoły? czy tylko tak sobie coś tam wypisujesz? 
Cytuj ten post
(25.10.2018, 10:12)Jacuch napisał(a):
(25.10.2018, 08:13)flamenco108 napisał(a): 4. Oczywiście jako Stowarzyszenie będziemy Ci odradzać wykonanie jakichkolwiek ryzykownych kroków z pszczołami, zanim nie zapoznasz się z podstawową wiedzą, abyś przynajmniej miał pojęcie, na co się chcesz poważyć i jakie ryzyko na siebie (i swoje pszczoły) bierzesz.
a kiedy to weszło w życie?  wczoraj w nocy Uśmiech
A czemu to Ciebie tak interesuje, skoro nie jesteś członkiem Stowarzyszenia?

(25.10.2018, 10:12)Jacuch napisał(a): Flamenco, a Ty Masz wogle jakieś nie leczone pszczoły? czy tylko tak sobie coś tam wypisujesz? 
Informowałem o tym tam, gdzie uznałem za stosowne. Jeżeli Cię interesują jakieś moje sprawy, o których nie wspomniałem, to pytaj grzecznie, prywatnie, a nie porównuj do bajorka, albo nie imputuj, że do Ciebie celuję.
Cytuj ten post
niczego Ci nie inputuje.
I niczego z Tobą związanego nie porównuje.
ciach-blat 

interesuje mnie to bo już mnie krew zalewa jak muszę  tłumaczyć że nie jestem "jednym z tych oszołomów co nie mając żadnej praktyki,tylko jakieś newsy z ameryky, biegają po necie i pouczają innych.."
I taka zmiana zmiana światopoglądu jest mi na rękę.
trochę za późno, ale zawsze coś.

Szanowny kolego Flamenco, czy mógł byś w swej łaskawości, oświecić mnie swoim osiągnięciami w nie leczeniu pszczół?
nie przebrania ilość postów twoich, ogłupiła mnie, i oniesmieliła.ogłupienie to spowodowało mózgu mego osłupienie i odzwierciedliło się językiem plugawym. za to Cię przepraszam i obiecuję poprawę.

wystarczająco grzecznie? 
Cytuj ten post
(25.10.2018, 11:49)Jacuch napisał(a): nie przebrania ilość postów twoich, ogłupiła mnie, i oniesmieliła.ogłupienie to spowodowało mózgu mego osłupienie i odzwierciedliło się językiem plugawym. za to Cię przepraszam i obiecuję poprawę. 

Nie wiem, dlaczego czujesz się ogłupiony, ale tak czy owak, jeżeli to Cię interesuje, to na pewno nie będę tego pisał w Hyde-parku.
Ciach blat.
Cytuj ten post
ogłupia mnie ten taniec na około stołu.
sam ten wątek tu przeniosłeś..

I myślę że chyba każdego to interesuje. I nie chodzi tu tylko o twoje wyniki. a wyniki całej grupy.
to ja sobie siądę i poczekam na odpowiedź w odpowiednim temacie.
a co by się nie nudzić,  będę przygrywał na nożycach,bo kastanietów niestety nie posiadam.
Cytuj ten post
(25.10.2018, 12:40)Jacuch napisał(a): ogłupia mnie ten taniec na około stołu.
sam ten wątek tu przeniosłeś..
Nie mam takich uprawnień.
(25.10.2018, 12:40)Jacuch napisał(a): I myślę że chyba każdego to interesuje. I nie chodzi tu tylko o twoje wyniki. a wyniki całej grupy.
O wynikach ludzie piszą na swoich blogach, jeżeli chcą. Każdy dzieli się swoimi informacjami. Grupowym projektem jest Fort Knox i na jego temat co jakiś czas ukazuje się artykuł. Jak powiedziałem, ja się podzieliłem swoimi informacjami tam, gdzie uznałem to za fajne. A jeżeli Ciebie coś z mojej strony interesuje, to się pytaj prywatnie, a nie na forum Hyde Parku. Moja pasieka jest moją własnością, chcesz się czegoś o niej dowiedzieć, to postaraj się, aby mi się chciało podzielić z Tobą informacjami na jej temat. To nie jest publiczna pasieka.
Cytuj ten post
czyli jesteś taki mądrala,bez realnego pokrycia.
plum.
Cytuj ten post
(25.10.2018, 13:31)Jacuch napisał(a): czyli jesteś taki mądrala,bez realnego pokrycia.
plum.

Jestem taki mądrala, jakim chcę być. Dzielę się publicznie takimi informacjami, które mnie odpowiadają. Najwyraźniej nie mam ochoty pisać na publicznym necie, ile mam rodzin nie leczonych. Ale Ty już oceniłeś. Znakiem tego wcale nie chciałeś się dowiedzieć, tylko pytałeś się, aby mnie przyskrzynić. No i masz babo placek.
Cytuj ten post
O Krzyśka pasiece za wiele nie można powiedzieć merytorycznie, poza tym może, że ma kolega godzien podziwu rozmach, niemal od początku, który był w roku 2016tym.
Do tej zimy poszło zgodnie z blogiem 74 rodziny i uzyskano 350kg miodu.
Dobre pytanie, ile rodzin nieleczonych.

Drugie dobre pytanie - dlaczego niby wszystko jawne, a w tym wątku nic nie powie? Jacucha nie lubi?
Cytuj ten post
(25.10.2018, 13:50)michal79 napisał(a): Drugie dobre pytanie - dlaczego niby wszystko jawne, a w tym wątku nic nie powie? Jacucha nie lubi?

Patrz Jacuch, a Michał wie. Ciekawe, skąd? Może po prostu się trochę przyłożył, bo był ciekaw?
Cytuj ten post
tyle to ja też wiem.bo wyobraź sobie, że też się przyłożył.
pytanie nadal bez odpowiedzi.
I przestań pisać że ja coś do Ciebie mam,czy coś chcę  (w tym przypadku jakieś przyskrzynienie)bo to trochę wygląda jak byś miał paranoje.

było to nawet pouczające popatrzeć jak się miotasz.

moją jedyną  intencją jest odwiedzenie się czy to co robię idzie w dobrym kierunku. a jedyny sposób jaki widzę to porównanie z innymi którzy czynią podobnie.
a jak nie ma danych. to jak to sprawdzić.
Cytuj ten post
(25.10.2018, 14:10)Jacuch napisał(a): tyl se to ja te
a jak nie ma danych. to jak to sprawdzić.

A ja powiedziałem, że nie powiem tego publicznie, tym bardziej w Hyde Parku.
Nie ma tu nic z miotania.
Cytuj ten post
(25.10.2018, 14:24)flamenco108 napisał(a):
(25.10.2018, 14:10)Jacuch napisał(a): tyl se to ja te

a to co figura? 
Cytuj ten post
(09.11.2016, 19:18)flamenco108 napisał(a): I ja witam Jacka. Czekam na więcej opisów i wrażeń z pszczelarstwa koczowniczego, bez leczenia. Twoje aktualne wyniki i statystyki są dla nas super-hiper ciekawe. No, dla mnie. Mówię za siebie.
paranoja?

no i dzięki za punkty ostrzeżenia.
Cytat: post niestosowny zresztą niejeden, argumentacja ad personam. (+2 punktów)    

czyżbym zbliżał się jednak do jakiejś nie wygodnej prawdy ?

tu taki cytacik ad persona do mnie. bardzo stosowny.
(10.11.2016, 16:25)flamenco108 napisał(a): Myślę, że na tym forum nikt nie mierzy sobie, czy ma dłuższego...

plum.
Cytuj ten post
Tak sobie myślę, że jeśli to teraz w hyde parku, to w każdej chwili może się znaleźć gdzie indziej.

I jeszcze tak sobie myślę, że jeśli ktoś konkretnie nie pisze o swojej metodzie prowadzenia pszczół, co robi po kolei i jak mu idzie, to można założyć że czeka na rezultaty i nie chce się chwalić, bo może mu nie wyjść Oczko
Cytuj ten post
też tak myślę.chociaż to może być celowe zagranie. bo kto by chciał wielbić forumowych bozkóf. jak było by z góry wiadomo że na szczycie piramidy nie ma nagrody. 
droga ta składka żeby zostać członkiem wtajemniczenia? 
Cytuj ten post
(25.10.2018, 15:27)Jacuch napisał(a): no i dzięki za punkty ostrzeżenia. 
To nie moja sprawka, nie mam uprawnień administratorskich na tym forum. Zatem bardzo Cię proszę - udaj się w podróż.
Najwyraźniej wciąż nie rozumiesz, co chciałem Ci powiedzieć: dane o mojej pasiece są moją własnością i dzielę się tym z tymi, z którymi mam ochotę i w wybrany przeze mnie sposób. Poinformowałem Cię uprzejmie, że nie przekażę tych informacji na publicznym forum, przy czym z powodów i motywacji również nie mam obowiązku się spowiadać. Jeżeli chcesz się czegoś ode mnie dowiedzieć, powinieneś się do mnie grzecznie o to zwrócić zaproponowaną przeze mnie drogą. Jednak Tobie się wydaje, że z jakiegoś tajemnego dla mnie powodu, powinienem na każde wezwanie i do tego w Hyde Parku (dokąd przeniósł tę pyskówkę moderator, a nie ja) dzielić się swoimi sprawami wedle Twojego, a nie mojego uznania. Otóż jesteś łaskaw się mylić, przynajmniej moim skromnym zdaniem.
W zamian zaczynasz snuć jakieś bzdurne przypuszczenia i osobiste wycieczki. Dlaczego uważasz, że im gorzej mnie potraktujesz, tym chętniej będę się z Tobą dzielił? Bo na razie tak to wygląda. Ty próbujesz mnie uszczypnąć i oczekujesz, że za to zacznę z Tobą gadać po partnersku. Zapewniam Cię, że działa to dokładnie na odwrót. Szczypanie Twoje mnie nie boli, ale wcale zniechęca do współpracy. Wnioski na podstawie braku danych możesz sobie wysnuć wedle własnego uznania. Pamiętaj jednak o zasadzie naruszenia dóbr osobistych.
Cytuj ten post
Cytat:  To nie moja sprawka, nie mam uprawnień administratorskich na tym forum  
błahaha. nasłałeś swojego koleszkę.tak jak on Cię nadesłał w temacie o moderatorach.
Cytat:   Zatem bardzo Cię proszę - udaj się w podróż.
za to ja już bym dostał  minusowe punkty repu..
zrobimy test: flamenco sam się oddał szybko na znaczną odległość.
co do reszty twojej wypowiedzi. Michał pięknie to wypunktował.
Cytuj ten post
Ja nic nie punktuję. Rozmyślam sobie jeno nad kieliszeczkiem wina, co to je mam z winogron zmieszanych z tego miejsca, gdzie siedzą teraz pszczoły, z winogronami pozyskanymi w pobliżu tego miejsca, skąd przyjechały do mnie pierwsze pszczoły, oraz z winogronami pozyskanymi z miejsca, które rozważam pod postawienie tam kiedyś pszczół. Jeśli przyroda się uśmiechnie i pszczół będzie przybywać.
Cytuj ten post
Jacuch - jestem twoim fanem. Choć zdecydowanie ciekawsze wydają mi się twoje wpisy o pszczołach, to uważam że wnosisz trochę ożywienia. Może na poważnie rozważ inwestycję i też zostań członkiem (z góry zaznaczam, że to nie żadna obraźliwa inputacja ani samokrytyka). Ja tam wierzę, że coś konstruktywnego mógłbyś wnieść do Stowarzyszenia. A w ramach mojego prywatnego obnażania napiszę ci w sekrecie, że mam obecnie na stanie 23 nieleczone rodziny, ale liczba jest zmienna, bo w pełni sezonu było ponad 30 rodzinek, a miód odbierałem w śladowych ilościach.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Cytuj ten post
czyli jednak :kasa ,kotku kasa..
dobrowolne się zgodziłem na to że będę się dzielił swoją wiedzą.
a widzę że nie ma woli żebym i ja coś na tym skorzystał.
muszę  zapłacić żeby mieć dostęp do ukrytych działów.
normalnie piramida.
widocznie to co mam do powiedzenia nie jest aż tak wartościowe..
Cytuj ten post
No oczywiście że kasa. Myślisz że czemu flamenco chciał być prezesem. Tylko dla tej kasy...
Cytuj ten post
(26.10.2018, 11:04)Jacuch napisał(a): czyli jednak :kasa ,kotku kasa..
dobrowolne się zgodziłem na to że będę się dzielił swoją wiedzą.
a widzę że nie ma woli żebym i ja coś na tym skorzystał.
muszę  zapłacić żeby mieć dostęp do ukrytych działów.
normalnie piramida.
widocznie to co mam do powiedzenia nie jest aż tak wartościowe..

Jacuch wyluzuj, jaka kasa, jakie ukryte działy?
Przecież to normalne, że stowarzyszenie musi mieć miejsce do rozmów ograniczonych tylko do członków stowarzyszenia. W ukrytych częściach dyskutujemy głównie nasze stanowisko do pewnych spraw jako stowarzyszenie, zgłaszamy pomysły czym się zająć oraz opieprzamy się nawzajem i redagujemy artykuły na stronę. Nie twórz legend o płatnej wiedzy ukrytych działach Oczko Takowej nie ma (Albo zapłaciłem za mało! Duży uśmiech LOL)

Jak nie wierzysz, to dołącz do nas wreszcie.

A co do KASY, tak! Robimy to dla kasy, dla czekaj ilu mamy członków? ile to będzie 1700zł rocznie? LOL normalnie kupujemy sobie co roku po Lexusie Oczko

PS. Sprawozdania finansowe stowarzyszeń są jawne, tak apropo Oczko
Cytuj ten post
macie Panowie rację. trochę poleciałem.
zmęczenie materiału i osamotnienie w pogoni  za królikiem, który wiecznie się wymyka.
temat do kasacji, albo niech wisi po wieki dla przestrogi.
postaram się bardziej merytorycznie.
zazdroszczę komfortu tym co rzucają tylko wygodne im skrafki..ale i rozumiem marketing jaki za tym idzie.
pozdrawiam i dobrych obrotów na wiosnę.
Cytuj ten post
(27.10.2018, 15:28)Jacuch napisał(a): macie Panowie rację. trochę poleciałem.
zmęczenie materiału i osamotnienie w pogoni  za królikiem, który wiecznie się wymyka.
zazdroszczę komfortu tym co rzucają tylko wygodne im skrafki..ale i rozumiem marketing jaki za tym idzie.
Jacuchu, wejdź na stronę stowarzyszenia i poczytaj o projekcie Fort Knox. Każdy z nas nieleczących jest samotny ze swoimi problemami a ten projekt pozwala nam zamienić samotność na współdziałanie.
Cytuj ten post
(27.10.2018, 15:28)Jacuch napisał(a): macie Panowie rację. trochę poleciałem.

A tam kasować, potem ktoś larum zgłosi, że skasowaliśmy posty, hehe, nie ma sensu. Hydepark to dobre miejsce na taki temat Uśmiech 

Ja się dzielę wszystkim, ale nie ma tego zbyt wiele, w tym roku oddałem się eksperymentom i czekam najpierw na wyniki. Dlatego może rozumiem Krzyśka, czemu nie rozpowiada o swoich działaniach na lewo i prawo. Nie miał zbyt dużo szczęścia do tej pory Oczko A to ktoś poprzewracał ule, a to bobry mu pasiekę podtopiły, a to znowu coś, natomiast wierzę, że jak coś odkryje, to się z nami podzieli.

Skrawki to też takie nie są, bo choć nie ma obecnej liczby uli TF, to są informację jak to wyglądało wcześniej. Nie wiem czego oczekujesz Uśmiech Dla mnie to stowarzyszenie to bardziej grupa wsparcia i wymiany informacji, tu nikt nie ma "prawdy objawionej" i recepty na sukces. No chyba, że Łukasz, ze swoją w miarę stabilną populacją, ale o tym można poczytać na jego blogu, on się z tym nie kryje.

Wszyscy tu raczej działają na rzecz pszczelarstwa i pszczół, niż dla własnego interesu. Ostatnie składki o ile dobrze pamiętam, poszły na materiały promocyjne na konferencję TF Oczko
Cytuj ten post