Langstroth
(12.02.2020, 09:18)MN napisał(a): https://www.nastavky.cz/pl/produkt/ramki-listwi-weze/ramek-prosty-s-pl-mezerniky/ takie ramki brałem

I komplet z takimi ramkami też jest nieco taniej. Ogólnie przy kwocie ok. 2000 z kompletami dokładnie za te same produkty wychodzi ok. 30 zł taniej. A może nie liczyłeś folii na powałkę, bo sztuka kosztuje ok. 4 zł. Oczko
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Ktoś użytkuje/użytkował plastikowe ramki z węzą z nastavek, jak jest z ich trwałością, są "na zawsze" czy jednak widać jakieś ślady zużycia (pękanie itp.) po czasie?
Cytuj ten post
(12.02.2020, 09:48)Borówka napisał(a):
(12.02.2020, 09:18)MN napisał(a): https://www.nastavky.cz/pl/produkt/ramki-listwi-weze/ramek-prosty-s-pl-mezerniky/ takie ramki brałem

I komplet z takimi ramkami też jest nieco taniej. Ogólnie przy kwocie ok. 2000 z kompletami dokładnie za te same produkty wychodzi ok. 30 zł taniej. A może nie liczyłeś folii na powałkę, bo sztuka kosztuje ok. 4 zł. Oczko

Miałem w gratisie. To dość fajne PCV, więc warto.
Mam te plastikowe ramki, teraz chyba 4ty sezon im poleci. Nic się nie dzieje.

W ubiegłym roku kilka szt miało wadę i były "wklęsło/wypukłe". Mam nadzieję, że to odosobniony przypadek.
W tym roku będę miał sporo węzy do langa z własnego wosku, więc polecę głównie na drewnianych ramkach. Plastiki to nieporównywalna wygoda jednak.
Cytuj ten post
jestem tu nowy i nie bardzo to pojmuje , ale mniejsze o to , ciekawe te nie które ule ,
Cytuj ten post
ule nietypowe  znalazłem w internecie , ciekawe rozwiązanie ? trzeba będzie to ,spraktykować  ,  ,hhttp://ulkaszubski.pl/gallery/album.php?album_id=1&sk=t&sd=d&st=0&start=36  
Cytuj ten post
Na razie czuję się nieco ignorowany przez Nastavky.cz. Złożyłem zamówienie 11 dni temu. Zapłaciłem. System wypluł status, że oczekuje na płatność i tak sobie wisi. Na mejle nie odpowiadają. Telefonicznie tak sobie. Raz udało mi się dodzwonić i ktoś obiecał, ze sprawdzi. To było ponad tydzień temu. Cisza w temacie. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie ocena mocno średnia.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Koronawirus, to nie wiadomo jak to tam u nich funkcjonuje teraz Uśmiech

Co zamówiłeś? Uśmiech
Cytuj ten post
(13.05.2020, 13:16)kosz85 napisał(a): Koronawirus, to nie wiadomo jak to tam u nich funkcjonuje teraz Uśmiech

W końcu oddzwonili i przeprosili. Wygląda, ze wszystko ok. Robią gumki i coś tam jeszcze do maseczek i się przedłuża. Mnie chodziło tylko o komunikacje. Zresztą można to nawet napisać przy zamówieniu, że proszę być nad wyraz cierpliwym.

Zamówiłem ule i korpusy. Uśmiech

Fajne te odkładowe korpusy na 5 ramek zrobili. Ale koszt dennicy, daszków i korpusów taki sam jak na 10, to trochę się nie opłaca, a szkoda.
Cytuj ten post
(13.05.2020, 13:35)Borówka napisał(a): Ale koszt dennicy, daszków i korpusów taki sam jak na 10, to trochę się nie opłaca, a szkoda.

Nie wiem, ile kosztuje korpus 10-ramkowy, ale 5-ramkowy materiałowo jest oszczędniejszy o 1 deskę (tj. czołowe deski są o połowę krótsze), ale nie o robociznę potrzebną w obróbce. Czyli można by obciąć cenę o max 1/5.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Krzychu ale ja nie pisałem tego, że nie rozumiem ceny. Poza tym on ma linie automatyczną i pewnie 90% robi dziesiątek. Nie zmienia to jednak faktu, że piątki i ósemki są fajne i szkoda, że nie są tańsze.
Cytuj ten post
Może faktycznie mają jakieś urwanie d**y. Z Lukasem kontaktuję się głównie przez Messengera i nie ma problemów z odpisywaniem na bieżąco.
Cytuj ten post
Kontynuując wątek Nastavki.cz.

MN czy Ty wszystko robisz jak na tym filmiku poza olejowaniem?

Cytuj ten post