Ankieta COLOSS za 2018
#1
Załączam niżej treść mejla, który przyszedł na adres Stowarzyszenia. Jak sądzę, dla wszystkich chętnych:


Wiadomość jest skierowana do posiadaczy rodzin pszczelich. Jeżeli otrzymali Państwo ten e-mail przez pomyłkę bardzo przepraszamy i prosimy o zignorowanie dalszej treści

List Przewodni do ANKIETY COLOSS 2019

Szanowna Pani, Szanowny Panie,

Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w ramach aktywności międzynarodowej sieci naukowej COLOSS (Prevention of Honeybee Colony Losses (Zapobieganie stratom rodzin pszczelich) po raz kolejny prowadzi badanie strat rodzin pszczelich, poniesionych tym razem zimą 2018/19.

Podobnie jak w roku poprzednim ankietę można wypełnić na jeden z trzech sposobów:

1. Wypełnienie na stronie internetowej
https://www.bee-survey.com/index.php/816265?lang=pl
Jest to najbardziej wygodny dla nas udział pszczelarzy w badaniu

2. Wypełnienie ankiety przesłanej w formacie WORD i przesłanie, jako załącznik na jeden z poniższych adresów e-mailowych:
grazyna_topolska@sggw.pl
lub
anna_gajda@sggw.pl

3. Wydrukowanie ankiety przesłanej w formacie PDF (lub wykorzystanie formularza załączonego w czasopismach pszczelarskich lub dostarczonego za pośrednictwem organizacji pszczelarskich), wypełnienie oraz:
a) zeskanowanie lub sfotografowanie i załączenie, jako plik do wiadomości e-mail wysłanej na podanie w punkcie 2 adresy, lub
b) przesłanie na adres

PCHOU, KPiDW,
WMW, SGGW
ul. Ciszewskiego 8
02-786 Warszawa

Proszę wykorzystać tylko jedną drogę dostarczenia ankiety. Jeżeli wypełnili/przesłali już Państwo ankietę, dziękujemy i prosimy nie wysyłać jej ponownie.

Pełniejsze informacje o badaniu znajdą Państwo w załączonym "Zaproszeniu", w którym przedstawiamy także podstawowe wyniki zeszłorocznej ankiety. Piętnastu pszczelarzy (z miejscowości: Bestwina, Choczewo, Dąbrowa Górnicza, Nowa Wieś, Oporówko, Poznań, Raba Wyżna, Radoszyce, Rawa Mazowiecka, Rosochata, Rymanów Zdrój, Sokółka-Podlaskie, Strzelce Krajeńskie, Toruń, Wrocław) wylosowało na pamiątkę udziału w badaniu „Atlas chorób pszczół najbardziej istotnych dla polskich pszczelarzy".

Administratorem Państwa danych osobowych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych, Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zapewniamy, że dane te będą wykorzystane tylko do celów monitoringu strat rodzin pszczelich w Polsce i nie będą udostępniane osobom trzecim. Jeżeli nie życzą sobie Państwo otrzymywania od nas w przyszłości wiadomości mailowych maja Państwo prawo do zażądania wykreślenia Państwa adresu e-mail z naszej bazy.

Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa udział w badaniu.
Z pszczelarskim pozdrowieniem

Koordynatorzy zbierania danych w Polsce
dr hab. Grażyna Topolska, prof. nadzw. SGGW
r. n. wet. Anna Gajda

Warszawa 2.05.2019 r.

--
dr hab. Grażyna Topolska, prof. nadzw. SGGW
SGGW, Wydz. Med. Wet., KPiDW
Pracownia Chorób Owadów Użytkowych
ul. Ciszewskiego 8, 02-786 Warszawa
tel: (48-22) 59 361 40
fax: 59 361 16
--------------------------
Grazyna Topolska
Warsaw University of Life Sciences
Faculty of Veterinary Medicine
Department of Pathology and Veterinary Diagnostics
Laboratory of Bee Diseases
8 Ciszewskiego str., 02-786 Warsaw, Poland
tel (48-22) 59-361-40
tel./fax (48-22) 59-561-16
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post