Harnasiowe pszczoły
Moje czarne pszczoły
https://www.youtube.com/watch?v=JKCtFK4E8yo
Pozdrawiam
HB
Cytuj ten post
Bardzo ładne i inspirujące.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Po długich słotach i okresach wilgoci jeśli macie jakiekolwiek problemy ze zdrowiem pszczół polecam olejek cynamonowy z drzewa cynamonowego.

http://www.czytelniamedyczna.pl/3826,aktywnosc-olejku-cynamonowego-oleum-cinnamomi-wobec-bakterii-beztlenowych.html

A tu Asta piecze pierniki:

https://www.youtube.com/watch?v=umHr9JyiUWs

Najlepiej parę kropelek dolać do syropu albo rozpuścić parę kropelek w alkoholu i tę mieszaninę rozcieńczyć w wodzie i takim roztworem spryskać dennicę i ściany ula...nie po pszczołach.
I nie zatrzyjcie sobie olejku do oczu, bo się przekonacie jak silne ma działanie.
Warroza też nie znosi tego olejku jak i olejku z zielonej herbaty.
Stosujcie te preparaty przemiennie, tak aby warroza, bakterie i wirusy były zawsze zaskoczone i bez szans.
Pozdrawiam
Harnaś
Cytuj ten post
Pozdrawiam miłośnika AMM i życzę owocnego rozwoju pasiek i relacji w wątku. Uśmiech
Cytuj ten post
Przedstawiony przez Szanownego Kolegę film świadczy iż hodowcy w Szwecji osiągnęli pszczołę, która czerwi jak amerykańskie minesoty, czyli co najmniej dwa razy więcej jak literatura dla tej pszczoły podaje. (może być że literatura się myli).Oraz łagodność. Łagodność to w hodowli podobno nie problem. Oczko

Film propagandowo super. Ale mam pytanie? Po co Koledze w połowie sezonu pszczoły o takiej sile?
Cytuj ten post
(26.05.2019, 15:40)marbert napisał(a): (...)
Film propagandowo super. Ale mam pytanie? Po co Koledze w połowie sezonu pszczoły o takiej sile?

Nie rozumiem, to źle mieć silne rodziny jak ledwo rzepak się skończył, a przed nimi wszystko inne - akacja, gryka, lipa...?
Cytuj ten post
(26.05.2019, 17:22)pastaga napisał(a):

Nie rozumiem, to źle mieć silne rodziny jak ledwo rzepak się skończył, a przed nimi wszystko inne - akacja, gryka, lipa...?

Kolego pastaga
W moim i harnasia terenie nie ma rzepaku , akacji ani lipy. (u Harnasia jest akacja 200 letnia aleja przed Duklą na okrasę ,Lipa tak sporadycznie że to nie jest pożytek).

Jest wierzba, niby mniszek( tego od groma ale miodu na wadze nigdy nie widać), jawor, rośliny runa leśnego, chwasty, głóg, malina leśna, jeżyna. Może być spadz.
Jak spadzi nie będzie to jesteśmy już po połowie pożytków. Oczko
Cytuj ten post
(26.05.2019, 18:22)marbert napisał(a):

Kolego pastaga
W moim i harnasia terenie nie ma rzepaku 
(...)

Wspomina w 1:25, że rzepaki kwitły ale pszczoły nie skorzystały ze względu na pogodę.

Nie macie pożytków to czemu nie wywieźć?
Cytuj ten post
(26.05.2019, 18:46)pastaga napisał(a): Nie macie pożytków to czemu nie wywieźć?

Bo to kurcze upierdliwe jest Oczko
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(26.05.2019, 18:46)pastaga napisał(a):
(26.05.2019, 18:22)marbert napisał(a):

Kolego pastaga
W moim i harnasia terenie nie ma rzepaku 
(...)

Wspomina w 1:25, że rzepaki kwitły ale pszczoły nie skorzystały ze względu na pogodę.

Nie macie pożytków to czemu nie wywieźć?
Pożytki mamy takie że jak pogoda dopisze to te 10-15 kg z ula bez spadzi można osiągnąć. To super miód. W zasadzie można go leśnym nazwać.

Rozsądny pszczelarz dopasowuje do tych pożytków swoją gospodarkę ,plus oczekiwanie na spadz.
Cytuj ten post
(26.05.2019, 20:40)flamenco108 napisał(a):
(26.05.2019, 18:46)pastaga napisał(a): Nie macie pożytków to czemu nie wywieźć?

Bo to kurcze upierdliwe jest Oczko

Wywożą Ci co z pszczół żyją. Pozostali liczą na mityczną spadz. Cwaniak
Cytuj ten post