zimowla małych odkładów na wschodzie
Pokazują zimowlę w małych odkładówkach na Dadancie.
Większość jest 2 x 3 ramkowe rodziny obok siebie, ale zdarzają się też 1 x 6 ramkowe, ale także 1 x 3 ramkowa, zaraz na początku filmu. Fakt, że w ciepłych odkładówkach, czyli ze styropianiu chyba. Następnie pokazują proste dokarmianie syropem w woreczkach foliowych.

Można? Można.

Warunki na Ziemi od początku życia nie są optymalne dla życia.
Cytuj ten post
(16.06.2019, 20:36)Borówka napisał(a): Można? Można.

Dobry biznes tam robią - poważna firma. Jednocześnie propagują te ule, bo je produkują. Szakszyna wygłaszała w Polsce wykłady o ich metodzie.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(17.06.2019, 07:00)flamenco108 napisał(a): ednocześnie propagują te ule, bo je produkują.

W PL do kupienia?
Cytuj ten post
(17.06.2019, 08:27)Borówka napisał(a):
(17.06.2019, 07:00)flamenco108 napisał(a): ednocześnie propagują te ule, bo je produkują.

W PL do kupienia?

Chyba nie. Nie robią na ramkę Wielkopolską Oczko Ale są tacy, co robią (Apikoz). Lurknij tam, bo tu nie wolno reklamować.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Kuba
To straszne ule z tworzyw sztucznych. Mam takie od łysonia 4, używam do przewożenia odkładów.
Oczko
Cytuj ten post
(24.06.2019, 18:14)marbert napisał(a): Kuba
To straszne ule z tworzyw sztucznych. Oczko

Jak widać dobrze sobie dają w nich radę takie maluchy. To po prostu nowy element ich środowiska i zewnętrznego fenotypu (czyli gniazda), które częściowo izoluje ich od warunków panujących na zewnątrz (zabezpiecza tworząc bardziej stałe warunki). Być może to kolejna presja selekcyjna. Jako pasjonat zjawisk w przyrodzie interesuje mnie przede wszystkim podstawowa cecha przyrody, czyli zmienność, a więc również nowe warunki środowiskowe, nowe ekosystemy powiązane z szeroko pojmowaną ekologią ewolucyjną.
https://warroza.blogspot.com/2019/06/czy-dzikie-pszczoy-lubia-plastik.html
Warunki na Ziemi od początku życia nie są optymalne dla życia.
Cytuj ten post
(24.06.2019, 20:56)Borówka napisał(a):
(24.06.2019, 18:14)marbert napisał(a): Kuba
To straszne ule z tworzyw sztucznych. Oczko

Jak widać dobrze sobie dają w nich radę takie maluchy. To po prostu nowy element ich środowiska i zewnętrznego fenotypu (czyli gniazda), które częściowo izoluje ich od warunków panujących na zewnątrz (zabezpiecza tworząc bardziej stałe warunki). Być może to kolejna presja selekcyjna. Jako pasjonat zjawisk w przyrodzie interesuje mnie przede wszystkim podstawowa cecha przyrody, czyli zmienność, a więc również nowe warunki środowiskowe, nowe ekosystemy powiązane z szeroko pojmowaną ekologią ewolucyjną.
https://warroza.blogspot.com/2019/06/czy-dzikie-pszczoy-lubia-plastik.html

Tylko najpierw pszczelarz musi nauczyć się regulować wilgotność w takim ulu, mi dwukrotnie po dwie rodziny mimo otwartych pająków od spodu się zaparzyły z wilgoci i zakończyłem próby.
Cytuj ten post