Matki AMM
Cześć
Kupię matki AMM lub w typie
Raczej chodzi o materiał z własnego chowu
Olecka, Kocierzowy z wiadomych przyczyn opadają
Mam od Lutza Kampinowską
Cytuj ten post
Od wczoraj mam na pasiece rodzinkę kampinosów od Lutza. Po nieudanych eksperymentach z poddawaniem matek (krainki wolały trutówki) zdecydowałem się pójść na łatwiznę i przywiozłem kilkuramkowy odkład.
Przy przekładaniu chciałem w końcu zobaczyć jak się "zlewają" z plastra, ale nic takiego nie zaobserwowałem. Nie były też agresywne, choć pogoda nie była sprzyjająca (w odróżnieniu od krainek, do których poddawałem matkę i do tej pory mam jeszcze opuchnięte paluchy). Były za to bardzo ciekawskie.
Stwierdziłem, że napiszę w tym wątku, żeby zachęcić do hodowli tych pszczół. Widziałem już w przeszłości dynamikę ich pracy, a teraz obserwuję jak odbywają loty w deszczu i wylatują z ula we mgle, gdy inne pszczoły nie wychodzą nawet na wylotek. Nawet jak ktoś nie planuje przejścia na AMM w całej pasiece, to warto się zastanowić nad wzbogaceniem materiału genetycznego (z jakiegoś powodu tworząc nowe linie hodowlane używa się do krzyżówek właśnie AMM).
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post
O której godzinie był robiony przegląd? A właściwie przekładanie?
Cytuj ten post
Do odkładów tegorocznych, robionych na bazie kundli miejscowych, zakupiłem 10 matek NU od Lutza.
Z róźnych przyczyn ostały się 4....,które w 3 przypadkach pięknie się rozwijają.
Ostatnio do dwóch odkładów, w których matki zaczeły szwankować poddałem Nu AMM Nordic, dzisiaj jadę sprawdzić jak się mają
.
Cytuj ten post
(27.07.2019, 07:35)michal79 napisał(a): O której godzinie był robiony przegląd? A właściwie przekładanie?

W przedziale od 9:30 do 10:15, w oknie pogodowym. 
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post
Nordici rozpoczęły czerwienie. Czyli mam 6 odkładów z AMM
Przegląd reszty Amm, tuż po burzy, nie spowodował wzrostu obronności. Lokalsy niektóre są obronniejsze....
Cytuj ten post