Pszczołowóz
#31
(22.07.2019, 14:58)MN napisał(a): Mnie nie przekonał. Otwarta paka nie jest bezpieczna. Przewoziłem tak pszczoły Centerem, Lublinem i LTkiem. Bywa, że jakiś ul się rozszczelni i robi się sajgon. Kiedyś przewożąc pszczoły nocą rozszczelnił mi się ul korpusowy ze styropianu z normalnymi wręgami. Spięty pasem i w ogóle... daszek podskoczył na wyboju i zrobiła się szpara. Na każdych światłach szaleństwo.

Coś kłamiesz Oczko
Jak się ul rozszczelni w transporcie to pszczoły wychodzą na ul ale mało co lata. Pszczoły są zdezorientowane i siedzą na kupie. Jak bym nie przewoził pszczół przez miasto to w ogóle bym wylotków nie zamykał.
Cytuj ten post
#32
Szymonie cóż za obelga... a tak serio. Zrób eksperyment. Nocą przewieź z 20km pszczoły z otwartym korpusem. Stań pod latarnią i zobacz co się będzie działo.
Podczas jazdy faktycznie mało która odleci, bo raz że ciemno, dwa że dmucha... Wystarczy jednak stanąć w mieście na czerwonym i przestaje być wesoło.
Cytuj ten post
#33
   
Łukasz, jak ma wyglądać ten blat - zabudowałeś podłogę, czy trochę go podniosłeś, masz jakieś patenty na zabezpieczanie korpusów?
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było. 
Cytuj ten post
#34
Przewiozłem 10 świeżo zakupionych rodzin na rzepak w dwóch turach (wszystko upchane na maksa, ale się dało). Jest tak sucho, że spokojnie można zasuwać po łące kombiakiem (teraz mogę wpisać w CV, że jeździłem po polu osobówką - ponad 300 m npm).
Na podłodze mam płytę OSB, faktycznie zabudowana podłoga to podstawa. Wszystko było tak wciśnięte, że nie trzeba było dodatkowo zabezpieczać.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było. 
Cytuj ten post