Technologia w pasiece
Hej.

W przyszłym roku planuję unowocześnić swoją pasiekę i tu pojawia się moje pytanie, czy brakuje wam jakiegoś urządzenia przy pracy z pszczołami?

A może macie jakieś nowoczesne urządzenie i chcecie się nim pochwalić?

Stworzyłem taki mały projekt: https://polakpotrafi.pl/projekt/pszczele-schronisko. Oczywiście jak ktoś będzie chciał wesprzeć, to będę wdzięczny.

Planuję wprowadzić trochę elektroniki w świat pszczół, dlatego chcę wiedzieć na jakim poziomie technologicznym stoją wasze pasieki.
Cytuj ten post
Moja to narazie poziom technologiczny odpowiadający okresowi przedwojennemu i wczesnego PRL-u. Planuję jednak się unowocześnić.

BTW podajesz nieprawdziwe informacje na stronie. Pszczoły miodne nie wymierają. Nie odpowiadają też za 80-80 procent zapyleń dokonywanych przez owady.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
U mnie PRL + Google Sspreadsheets.
Cytuj ten post
(09.10.2019, 07:55)michal79 napisał(a): U mnie PRL

Jednościenne drewniane, powałka z pajączkami, poliuretan. Czy to nie aby końcówka PRL-u lub ewentualnie lata '90? A dennica osiatkowana jest?
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
U mnie zawsze były ule ręcznie zrobione przez dziadka. Kilka sam zbudowałem (ule
wielkopolskie) będąc nastolatkiem.
Cytuj ten post
(09.10.2019, 07:55)michal79 napisał(a): U mnie PRL + Google Sspreadsheets.

Google Sspreadsheets więc jest coś nowego Uśmiech

A co z miodarkami, podkurzaczami i innymi urządzeniami stosowanymi w pasiece.
Cytuj ten post
W części pasieki mam poliuretany z pajączkami w dennicy. To faktycznie już lata 90te.
Dennic osiatkowanych nie stosowałem. Mam jedną... do trzymania ramek w przewiewie.

Z elektroniki jeszcze mi się przypomniało: zasilacz od joysticka 12v jako wtapiarka do węzy Język
Cytuj ten post
Z elektroniki przyznaję się do używania refraktometru i stacji pogodowej. Widziałem w użyciu wagę z powiadamianiem na komórę - przydatny gadżet, jak się ma daleko na pasiekę. No i jeszcze korzystanie z forum (to też chyba elektronika).
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post
(09.10.2019, 16:38)regulus napisał(a): Z elektroniki przyznaję się do używania refraktometru i stacji pogodowej. Widziałem w użyciu wagę z powiadamianiem na komórę - przydatny gadżet, jak się ma daleko na pasiekę. No i jeszcze korzystanie z forum (to też chyba elektronika).

Korzystanie z forum także się zalicza Uśmiech
Cytuj ten post