Inteligentne Ule - Aplikacja Mobilna
Drodzy pszczelarze, stworzyliśmy darmową aplikację Inteligentne Ule Beta, która jest już do pobrania za darmo na urządzenia z systemem Android! Naszym celem jest wsparcie Was, pszczelarzy, w zarządzaniu pasieką poprzez zapewnienie łatwej w użyciu aplikacji. Przed nami jeszcze długa drogą do perfekcji, dlatego każde polecenie aplikacji, ocena, feedback jest dla nas bardzo cenne! Niedługo aplikacją będzie także dostępna w przeglądarce oraz na urządzeniach z systemem iOS.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intelligenthives.intelligent_hives

Celem aplikacji jest wspieranie pszczelarzy w zarządzaniu pasieką poprzez zapewnienie im łatwej w użyciu aplikacji i zmniejszenie umieralności pszczół. Nasza aplikacja ułatwia codzienne obowiązki związane z prowadzeniem pasieki. Pozwala na prowadzenie szczegółowej dokumentacji zbiorów oraz wylicza statystyki.

Nie musisz zapamiętywać lub zapisywać na ginących kartkach informacji o ostatnich przeglądach rodzin, chorobach i zastosowanych lekach, nasza aplikacja zapamięta to wszystko, a w przyszłości także będziesz mógł podglądać dane w przeglądarce. W przyszłości dodamy do niej, analizę oblotu pszczół, rozpoznawanie obrazu, które pomoże identyfikować choroby pszczół i inne fajne rzeczy.

Dodatkowo pracujemy nad urządzeniem BeeHUB, które zapewnia dodatkowe funkcjonalności aplikacji, czyli pozwala na śledzenie warunków panujących w ulach 24 godziny na dobę. Dzięki temu zawsze i wszędzie wiesz, co dzieje się wewnątrz Twojego ula i jesteś w stanie odpowiednio wcześnie zareagować na wszelkie anomalie.
Aplikacja jest darmową wersją Beta dla wszystkich użytkowników. Aby przekazać swoją opinię, lub dowiedzieć się więcej o projekcie, zachęcamy do odwiedzenia naszego facebooka: https://www.facebook.com/inteligentneule/

Jesteśmy studentami z Łodzi, z pasją pszczelarską, aplikacją jest dość w początkowej fazie dlatego liczmy na wasze rady co za funkcjonalności dodatkowe byłyby pomocne w takiej aplikacji Uśmiech Mamy nadzieje, że dzięki pszczelarskiej społeczności uda się zrobić coś fajnego i użytecznego!

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Interesujące Uśmiech
Cytuj ten post
Uwaga Wielka Pszczoła patrzy! :-)
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post
Aplikacje będziemy cały czas rozwijać, więc jeżeli macie jakieś sugestie lub uwagi to jesteśmy otwarci Uśmiech
Cytuj ten post
W sumie robię to zawodowo od 14 lat... to mogę ze dwie porady dać. Ale takie ogólne, bo nie wiem jak stoicie z czasem.

1. Czy popytaliście pszczelarzy, jak sami do tego podchodzą? Tak z 10 różnych? Jak robią notatki, gdzie, jakie dane są dla nich istotne? Może Wam wyjść przykładowo, że informacja na poziomie listy uli, jaka interesuje pszczelarza najbardziej, to nie jest brak urządzenia, tylko ostatnia wpisana notatka lub skrót z pierwszych słów ostatniej wpisanej notatki. I wiele różnych rzeczy do pogadania może z tego wyjść innych.
2. Warto popracować nad ilością kliknięć do celu. Cel powinien Wam wyjść z rozmów z pszczelarzami. Menu na początku to przykład "mystery meat navigation", warto je lepiej opisać.
3. Pomysł na ficzer dla pszczelarzy naturalnych - genealogia rodzin. Co od czego pochodzi.

Powodzenia Oczko
Cytuj ten post
Ad. 3

Dobry punkt, lecz to byłoby przydatne, moim zdaniem, dla każdych hodowców i być może powielaczy, a nie tylko naturalsów. Może i nawet bardziej dla hodowców. Dlaczego?

Problem ten opisywał już dość dawno profesor Woyke. Jako, że pszczelarze naturalni stawiają na naturalne rozproszone unasienniania zazwyczaj, to drzewo genealogiczne będzie ułomne, gdyż nie można poznać ojców rodziny, którzy zasadniczo wprowadzają z racji poliandrii, sporo różnorodności do programu rodziny pszczelej. W tym wypadku nieznanej. Tak więc takie drzewo, byłoby jeszcze bardziej ułomne, niż drzewo przykładowo ludzkie, gdybyśmy nie znali żadnych ojców i mogli robić drzewo tylko po kądzieli na portalu https://www.myheritage.pl

Tym niemniej jako ciekawostka warto, moim zdaniem.
Cytuj ten post
1. Rejestracja zniechęca, wiem że pewnie macie dane na serwerze, ale może już na tym etapie warto pomyśleć o trybie offline, nie na każdej pasiece jest zasięg internetu by szybko ładować KB danych. Poza tym nie będę się rejestrować, skoro nie wiem czy mi to się przyda, rejestracja sugeruje, że jeśli nie teraz, to kiedyś usługa będzie płatna.
Lepiej identyfikować po jakimś losowym UID, dać możliwość użytkownikowi się rozgościć, a dopiero później powiązać dane z emailem/telefonem, jak użytkownikowi zacznie zależeć na zapisanych tam danych.
2. Ikonka ula, to przedstawienie konstrukcji używanej praktycznie tylko w Wielkiej Brytanii i to coraz rzadziej. Na rynek polski lepiej dać WLKP albo Warszawiaka Oczko A Langstroth byłby najbardziej uniwersalny.
3. Słuchajcie Michała bo dobrze mówi! Uśmiech
Ja bym chciał minimalizować czas pracy na aplikacji, telefon to jeszcze nie jest super narzędzie do wprowadzania, dobrze by np karta przeglądu ograniczała się do kilku przycisków w stylu: ZOBACZYŁEM MATKĘ, SĄ JAJA, JEST MIODU DUŻO/ŚREDNIO/MAŁO, JEST PYŁKU DUŻO/ŚREDNIO/MAŁO, JEST PSZCZÓŁ .... itd.
5-7 kliknięć to i tak dużo jak na aplikacje w telefonie. Przyciski DUŻE, bo pewnie klikam w rękawicy, albo nosem, żeby nie brudzić telefonu. Te najczęstsze operacja trzeba zrobić jak najprostsze.

Pisałbym dalej ale to i tak już dużo uwag Oczko
Cytuj ten post
Podpisuję się pod punktem 1.
Cytuj ten post
(22.10.2019, 09:24)kosz85 napisał(a): 1. Rejestracja zniechęca, wiem że pewnie macie dane na serwerze, ale może już na tym etapie warto pomyśleć o trybie offline, nie na każdej pasiece jest zasięg internetu by szybko ładować KB danych. Poza tym nie będę się rejestrować, skoro nie wiem czy mi to się przyda, rejestracja sugeruje, że jeśli nie teraz, to kiedyś usługa będzie płatna.
Lepiej identyfikować po jakimś losowym UID, dać możliwość użytkownikowi się rozgościć, a dopiero później powiązać dane z emailem/telefonem, jak użytkownikowi zacznie zależeć na zapisanych tam danych.
2. Ikonka ula, to przedstawienie konstrukcji używanej praktycznie tylko w Wielkiej Brytanii i to coraz rzadziej. Na rynek polski lepiej dać WLKP albo Warszawiaka Oczko A Langstroth byłby najbardziej uniwersalny.
3. Słuchajcie Michała bo dobrze mówi! Uśmiech
Ja bym chciał minimalizować czas pracy na aplikacji, telefon to jeszcze nie jest super narzędzie do wprowadzania, dobrze by np karta przeglądu ograniczała się do kilku przycisków w stylu:  ZOBACZYŁEM MATKĘ,  SĄ JAJA, JEST MIODU DUŻO/ŚREDNIO/MAŁO, JEST PYŁKU DUŻO/ŚREDNIO/MAŁO, JEST PSZCZÓŁ .... itd.
5-7 kliknięć to i tak dużo jak na aplikacje w telefonie. Przyciski DUŻE, bo pewnie klikam w rękawicy, albo nosem, żeby nie brudzić telefonu. Te najczęstsze operacja trzeba zrobić jak najprostsze.

Pisałbym dalej ale to i tak już dużo uwag Oczko

Dzięki za uwagi, działamy dalej i postaramy się dodać niedługo poprawki. 
Co do rejestracji jest ona potrzebna, ponieważ w grudniu uruchomimy aplikacje mobilną na której będzie możliwość podglądu danych na komputerze Uśmiech Pomyślimy o wersji demo.
Cytuj ten post
(22.10.2019, 09:24)kosz85 napisał(a): 5-7 kliknięć to i tak dużo jak na aplikacje w telefonie. Przyciski DUŻE, bo pewnie klikam w rękawicy, albo nosem, żeby nie brudzić telefonu.

Z tego powodu, prosiłbym o dobrą komunikację aplikacji z systemem rozpoznawania mowy i syntetyzowania mowy przez automat. Tak aby bez dotykania położonego na daszku telefonu, można było głosowo uzupełnić prostą notatkę o ulu (typu: są jajka, zapisz, że matka być może do wymiany). Mam nadzieję, że do czasu pełnej sprawności aplikacji, będzie już można łatwo wybudzać smartfona rozpoznawanym głosem i komendą.
Cytuj ten post