Artykuły na www
poleciało na fb do grupy amatorów Duży uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
45-50kg średnia z ula przy intensywnym dzieleniu. Standard...
Cytuj ten post
Też mnie to wkurza Uśmiech
Cytuj ten post
amerykanie...
Cytuj ten post
A z braku szacunku Mariusz nawet wielką literą ich nie raczy Duży uśmiech
Cytuj ten post
korzystając na co dzień i nawet w tym momencie z ich wynalazków.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Kubuś to dżołki tylko takie Duży uśmiech
jesteśmy pokoleniem, które wychowało się na amerykańskich wartościach w takiej samej mierze jak na polskich, więc cholernie ciężko będzie nam ich nie lubić.
Cytuj ten post
ja Kirkowi po prostu zazdroszczę, tak po polsku
Cytuj ten post
Ja też. Szczerze i do krwi ostatniego osypu Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Dziś kolejny teksty Michela Busha o całościowym podejściu do selekcji.
Perełka przetłumaczona i przeredagowana przez MrDrona i Flamenco108.
Zapraszamy do lektury
Podejście całościowe do pszczół. Utrzymywanie różnorodności genetycznej i przystosowania lokalnego pszczół
Cytuj ten post
Jak wskazują komenatarze do artykułu i posty na jego temat na innych forach, osoby nie do końca znający całości kontekstu Pszczelarstwa Naturalnego nie zrozumiały lub nie chciały zrozumieć tekstu M.Busha.
Dlatego też zamieściliśmy /poniżej tekstu/ komentarz tłumacza aby przetłumaczyć z naszego na nasze o co w nim chodzi. Może teraz będzie łatwiej ogarnąć temat.
Cytuj ten post
(02.12.2016, 08:15)Krzyżak napisał(a): Jak wskazują komenatarze do artykułu i posty na jego temat na innych forach, osoby nie do końca znający całości kontekstu Pszczelarstwa Naturalnego nie zrozumiały lub nie chciały zrozumieć tekstu M.Busha.
Dlatego też zamieściliśmy /poniżej tekstu/ komentarz tłumacza aby przetłumaczyć z naszego na nasze o co w nim chodzi. Może teraz będzie łatwiej ogarnąć temat.

Do poprawienia:

Cytat:Aby to wyjaśnić postaram się posłużyć się przykładem, bo będzie to (jak mi się wydaje) łatwiejsze do zrozumienia.
Załóżmy, że pszczoły na pasiece (używając naszych własnych kryteriów oceny), dzielimy na 5 grup – oznaczę je literami w taki sposób, że :

Aby to wyjaśnić postaram się posłużyć się przykładem, bo będzie to (jak mi się wydaje) łatwiejsze do zrozumienia.
Załóżmy, że pszczoły na pasiece (używając naszych własnych kryteriów oceny), dzielimy na 5 grup – oznaczę je literami w taki sposób, że :

Małych literówek i przecinków nie ma co Oczko
Cytuj ten post
(02.12.2016, 08:15)Krzyżak napisał(a): Jak wskazują komenatarze do artykułu i posty na jego temat na innych forach, osoby nie do końca znający całości kontekstu Pszczelarstwa Naturalnego nie zrozumiały lub nie chciały zrozumieć tekstu M.Busha.

Szymon, wiedząc z grubsza o co chodzi ten artykuł dość mocno mieszał. Z komentarzem jest czytelniejszy.
Serio, po przeczytaniu widziałem wiele sprzeczności a i Bush z reproduktorkami w życiu by mi się nie skojarzył... A że napisałem jak napisałem Duży uśmiech
Cytuj ten post
Krzysiek, dzięki, poprawiłem.
Michał, dla mnie był czytelny od początku Uśmiech
Cytuj ten post
(02.12.2016, 10:40)Krzyżak napisał(a): Krzysiek, dzięki, poprawiłem.
Michał, dla mnie był czytelny od początku Uśmiech

Dla mnie też. Oczko

Ale FB pokazało, że dla wielu pszczelarzy amatorskich nie był. Cóż... Standardowo pojawiły się zarzuty, że robimy coś nie tak pszczołami. Tym razem np. "naturalną eugenikę pszczelą" o byciu "Wajrakiem pszczelarstwa" no i standard o roznoszenie chorób, brak pragmatyzmu i męczenie pszczół. Ktoś nawet napisał, że pszczoły są wolne w standardowym pszczelarstwie bo mogą wylatywać z ula.
Cytuj ten post
Dzisiaj zapowiedź filmu o pszczelarstwie bez leczenia produkcji niemieckiej pt. „Outside The Box”
Materiał wyszukał i przygotował Kuba vel Borówka. Serdeczne dzięki Kuba.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Zapowiedź filmu „Outside The Box”
Cytuj ten post
Dziś kolejny tekst Kirka Webstera w tłumaczeniu Kszyśka Flamenco108
Notatnik pasieczny cz. 4: Wiosna – coraz więcej zajęć
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Cytuj ten post
(19.12.2016, 12:45)Krzyżak napisał(a): Dziś kolejny tekst Kirka Webstera w tłumaczeniu Kszyśka Flamenco108
Notatnik pasieczny cz. 4: Wiosna – coraz więcej zajęć
Serdecznie zapraszamy do lektury.

No ja właśnie przeczytałem... fajny artykuł.
Kirk ma system całościowy i metody wyboru czyli prowadzi własną selekcję... podoba mi się to..
Cytuj ten post
Dziś dzięki tłumaczeniu Bartka i jego żony Ewy /pewnie to ona odwaliłą całą robotę Oczko / mamy niezwykły tekst nieżyjącego już niestety amerykańskiego pszczelarza naturalnego Charles Martin Simon. I jest to Pszczelarz Naturalny przez duże P i duże N.
Serdecznie zapraszamy do lektury
Zasady Pszczelarstwa od tyłu
Cytuj ten post
Piękne (chlip...)
Cytuj ten post
Na temat tłumaczenia i oryginały już się wypowiadałem dawno temu (i zdążyłem go ściągnąć w wersji polskiej wtedy Duży uśmiech ) więc tylko nadmienię, że obrazek Popszczelonego też genialny.
Cytuj ten post
Dobra robota, ale ten tekst to strzał w kolano Stowarzyszenia i wszelkiej działalności promującej wolne pszczoły ;-)
Taka jest moja ogólna refleksja - nikogo nie słuchać, niczego nie czytać, zapomnieć o tym co już się wie i działać w teraźniejszości w oparciu o aktualne obserwacje i intuicyjne odczucia.
Ja oczywiście używam filtra percepcyjnego i odbieram głównie to co chcę. Np. "mistyczną łączność z duchowym jądrem apikultury", albo zwrócenie uwagi na to że chodzi o poprawienie jakości życia w chwili obecnej.

Przekaz trafia do mojego wewnętrznego postrzegania, ale kłóci się ze wszystkim czego nauczyłem się o materialnym trybie życia.

Pozostaje zastosować się konsekwentnie do zasad, zwłaszcza do 10.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Czarku podchodzisz emocjonalnie to tego art. czy jak?
Liczy się pokazanie czegoś innego nie koniecznie czegoś co musi akurat pasować do naszej rzeczywistości... umiesz czytać to wybierzesz lub nie to co do Ciebie trafia, resztę możesz zaliczyć jako ten strzał w kolano... hehe.
Ja tam się cieszę bo to zawsze coś innego a z każdej "inności" można skorzystać, wziąść coś dla siebieOczko
Cytuj ten post
Ta inność bardzo mi odpowiada.
To raczej rzeczywistość nastawiona na zysk mi nie odpowiada.
Nie odpowiada mi to, że pozwalam aby to nastawienie na zysk wpływało na moje życie.

Dobrze jest poznać taki światopogląd, bo facet wypracował to przez całe życie, a przy tym nie urósł w pychę i arogancję. Uznać, że nic się nie wie, to wielkie osiągnięcie.
Tymczasem zdecydowana większość pszczelarzy (oraz innych ludzi) wypowiada się aksjomatami, uważając za dogmat to co osiągnęli w swej karierze.
Stąd niekończące się ludzkie dywagacje o tym lub o tamtym bledną w obliczu konfrontacji z poglądami człowieka który przeżył życie z pszczołami i twierdzi że wszystkie mądrości należy wyrzucić na śmietnik.

Moje pszczelarstwo jest dość spontaniczne, popełniam wiele błędów, a droga do ich uniknięcia to robienie przy pszczołach mniej, jak najmniej. Eksperymentuję i obserwuję co działa, choć tego dowiem się może za kilkanaście lat.

Wciąż podtrzymuję istotność mojego podpisu pod każdym postem, nawet jeśli piszę że należałoby pisać wziąć zamiast wziąść (moja babcia i ojciec tak mówią, a nie znajduję w sobie dość tolerancji aby to akceptować).
Jako człowiek jestem istotą ograniczoną ludzkimi normami, np. ortograficznymi co nie znaczy że są one słuszne. Kwestia powszechności i przyzwyczajenia. A człowiek może się do wszystkiego przyzwyczaić.
Cytuj ten post
więc w czym rzecz?
Cytuj ten post
Rzecz jest w... Niczym :-)
Punkt 9 i 10 w omawianych zasadach.
Cytuj ten post
(29.12.2016, 17:02)Czarek napisał(a): Dobra robota, ale ten tekst to strzał w kolano Stowarzyszenia i wszelkiej działalności promującej wolne pszczoły ;-)  
Taka jest moja ogólna refleksja - nikogo nie słuchać, niczego nie czytać, zapomnieć o tym co już się wie i działać w teraźniejszości w oparciu o aktualne obserwacje i intuicyjne odczucia.

To o mnie Uśmiech

Zaczynam od zera, nic nie wiem, nic nie czytam, a to co przeczytałam i tak nie pamiętam.

Do pszczół podchodzę zdroworozsądkowo i intuicyjnie. W świetle słów pana Simona skazana jestem na sukces.
Cytuj ten post
(29.12.2016, 19:41)Bączek napisał(a): To o mnie Uśmiech

Zaczynam od zera, nic nie wiem, nic nie czytam, a to co przeczytałam i tak nie pamiętam.

Do pszczół podchodzę zdroworozsądkowo i intuicyjnie. W świetle słów pana Simona skazana jestem na sukces.

Musisz jeszcze lubić grzebać w śmietnikach ale to będzie wyłożone w drugim artykule CMSa Uśmiech
Cytuj ten post
Jakbyś mnie znał. Kocham grzebać w śmietnikach. Tylko żarcia nie wyciągam Język
Cytuj ten post
he he Uśmiech
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post