Artykuły na www
Dziś opis sprawozdanie z ostatniego Zjazdu Wolnych Pszczół autorstwa MrDrona.
Zdjęcia kulawego drzewka zrobił emzarek Uśmiech
Serdecznie zapraszamy do lektury
VI Zjazd Stowarzyszenia Pszczelarstwa Naturalnego „Wolne Pszczoły”
Cytuj ten post
Dobrodzieju podaj cuś wincej na temat idei członka wspierającego.
Cytuj ten post
(05.10.2017, 15:27)kangurek napisał(a): Dobrodzieju podaj cuś wincej na temat idei członka wspierającego.

Proszę czytać regulamin... tam jest wszystko
http://wolnepszczoly.org/stowarzyszenie/dokumenty/
Cytuj ten post
Dziś coś dla początkujących w PN ale i starzy wyjadacze coś dla siebie znajdą.
Tekst Łukasza Łapki vel "Bonluk" o początkach w PN.
Metoda Małych Kroków do Pszczelarstwa Naturalnego dla Początkujących
Cytuj ten post
(21.11.2017, 21:50)Krzyżak napisał(a): Dziś coś dla początkujących w PN ale i starzy wyjadacze coś dla siebie znajdą.
Tekst Łukasza Łapki vel "Bonluk" o początkach w PN.
Metoda Małych Kroków do Pszczelarstwa Naturalnego dla Początkujących

Bardzo fajnie opisane, z przyjemnością przeczytałem, roześlę dalej.
Cytuj ten post
Dziś kolejny tekst Kirka Webstera wygłoszeony podczas odczytu na Narodowej Konferencji Pszczelarskiej w Sacramento. Tłumaczenie Krzyśka Flamenco108
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Nowy wzór dla amerykańskiego pszczelarstwa
Cytuj ten post
Dziś długo oczekiwana rozmowa z Panem Davidem Lutzem hodowcą czarnej pszczoły Kampinowskiej.
O pszczołach Pana Davida rozmawiał nasz forumowy kolega Borówka. Wielkie dzięki.
Zapraszamy do lektury
Rozmowa z Panem Davidem Lutz’em o hodowli czarnej pszczoły Kampinoskiej
Cytuj ten post
(13.01.2018, 17:34)Krzyżak napisał(a): Dziś długo oczekiwana rozmowa z Panem Davidem Lutzem hodowcą czarnej pszczoły Kampinowskiej.
O pszczołach Pana Davida rozmawiał nasz forumowy kolega Borówka. Wielkie dzięki.
Zapraszamy do lektury

No Boròwka - SZACUN - B. DOBRY wywiad...
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
(13.01.2018, 19:25)Adam1969 napisał(a):
(13.01.2018, 17:34)Krzyżak napisał(a): Dziś długo oczekiwana rozmowa z Panem Davidem Lutzem hodowcą czarnej pszczoły Kampinowskiej.
Zapraszamy do lektury

Dzięki.

16 lat bez środków biobójczych i parazytobójczych a podkarmia od połowy lutego ciastem pyłkowo-miodowym.
Jakże to tak. Oczko
Cytuj ten post
W sensie goni pszczoły bo musi... sprzedać "n" matek...
Cytuj ten post
(13.01.2018, 20:59)bonluk napisał(a): W sensie goni pszczoły bo musi... sprzedać "n" matek...

To też. Niemniej Lutz twierdzi, że także dla zdrowia pszczół. Polecał mi, kiedy dopytywał o swoje pszczoły i dla każdej pasieki sam z siebie niepytany.
Cytuj ten post
(13.01.2018, 19:28)Borówka napisał(a):
(13.01.2018, 19:25)Adam1969 napisał(a):
Zapraszamy do lektury

Dzięki.

16 lat bez środków biobójczych i parazytobójczych a podkarmia od połowy lutego ciastem pyłkowo-miodowym.
Jakże to tak. Oczko

ProwokujeszUśmiech
Biblia to b.dobra książka, co nie znaczy, że wszystko biorę z niej dosłownie.... i wprowadzam w życie.
A tak serio - to pewnie też zrobie cegły i podam niektórym rodziną (o ile dożyją) - ale w marcu Uśmiech
Kószki widziałem w nowum katalogu Łysonia, cena od 23 do 69 zł...
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
(13.01.2018, 21:50)Adam1969 napisał(a): Kószki widziałem w nowum katalogu Łysonia, cena od 23 do 69 zł...

Do postawienia na wystawie sklepu z miodem. Język
Nie ta grubość warkocza. Zapomnij. To zabawka.
Cytuj ten post
Dziś coś nowego, bo felieton Jakuba Jarońskiego vel Borówka.
Felieton czyli specyficzny rodzaj publicystyki utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający często osobisty punkt widzenia autora.
Felieton: Wielebniejsi od Wielebnych
Cytuj ten post
(23.01.2018, 18:07)Krzyżak napisał(a): Dziś coś nowego, bo felieton Jakuba Jarońskiego vel Borówka.
Felieton czyli specyficzny rodzaj publicystyki utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający często osobisty punkt widzenia autora.
Felieton: Wielebniejsi od Wielebnych

Szkoda że puszczacie bez konsultacji... No ale cóż widocznie taka forma została przyjęta.
Felieton ok ale czuć w nim nutkę pouczająca... dziwne to...
Cytuj ten post
(23.01.2018, 18:18)bonluk napisał(a): Szkoda że puszczacie bez konsultacji... No ale cóż widocznie taka forma została przyjęta.
Felieton ok ale czuć w nim nutkę pouczająca... dziwne to...

Artykuł, jak każdy inny, przeszedł przez normalną drogę redakcyjną.
Nic nie było na skróty.
Cytuj ten post
To jest felieton - czyli osobisty punkt widzenia autora. Można dopisać (jak często w gazetach piszą), że nie wyraża on zdania redakcji Oczko Zatem za pouczający ton gromy słać do autora.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(23.01.2018, 19:18)flamenco108 napisał(a): To jest felieton - czyli osobisty punkt widzenia autora. Można dopisać (jak często w gazetach piszą), że nie wyraża on zdania redakcji Oczko Zatem za pouczający ton gromy słać do autora.
Z tym dopisaniem to nie ma problemu ale proponowalbym bycie konsekwentnym. Czyli zrobienie tak aby to było we wszystkich osobistych tekstach, ktore pojawialy sie wczesniej, albo zadnym.
Cytuj ten post
A ja Autora i ten punkt widzenia popieram, przynajmniej z kilku powodów.

1. Nie lubię Amerykanów za ich naiwny obraz świata i nieco "leniwy sposób bycia", ale to jest motorem ich kreatywności i przede wszystkim dążeniu do prostoty. Nie ma pyłku = trzeba dać pyłek/substytut, nie ma pokarmu węglowodanowego = trzeba karmić. Proste, no strings attached. My z kolei tacy pracowici, że się pot po jajkach leje, a komplikujemy rzeczy proste, uciekamy się do definicji w konkursie o złote kalesony. Po co, nie wiem i chyba pszczołom też to nie potrzebne.

2. Dla mnie TF to cel, idą tą drogą, ale czy i kiedy dojdę to nie wiem. Jeśli ktoś w Polsce już dziś jest w pełni TF to szczerze mu gratuluje, ale znam swoje możliwości i możliwości rejonu w którym mieszkam, wybrałem dochodzenie do TF małymi kroczkami i to konsekwentnie robię, ale jak pisałem nie chce wygrać w konkursie o złote kalesony, wolę po prostu robić to co konieczne.

3. Niezależnie od tego co robimy, musimy podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje, nie łapię w czym ideologicznie karmienie pyłkiem/substytutem ma się różnić od karmienia cukrem i wyrobami cukro-podobnymi. Pogoda wariuje, przynajmniej tu gdzie mieszkam, w zeszłym roku o mało nie straciłem wszystkiego z powodu głodu w kwietniu i na początku maja. Interweniowałem, ale zbyt późno. Drugi raz tego błędu nie popełnię.

Dałem sobie sporo czasu na to aby to TF dojść i chyba nie chcę tracić pszczół, gdy nie muszę, kilka żelaznych zasad mam i się ich trzymam, brak akarycydów syntetycznych czy kwasów. Reszta zależy od warunków zewnętrznych, na które większego wpływu nie mam.
Take a time to waste a moment
Cytuj ten post
Dziś zaproszenie na siódmy już Zjazd Wolnych Pszczół.
Serdecznie zapraszamy
VII Zjazd Stowarzyszenia Pszczelarstwa Naturalnego „Wolne Pszczoły”
Cytuj ten post
Pytanie do organizatora.
Czy to "zapoznanie się z lokalnym programem bartniczym" przewiduje jakieś pokazy, prezentacje barci/kłód, może jakieś metody pracy czy tylko suchą teorię?
Cytuj ten post
(12.02.2018, 14:55)kubi napisał(a): Pytanie do organizatora.
Czy to "zapoznanie się z lokalnym programem bartniczym" przewiduje jakieś pokazy, prezentacje barci/kłód, może jakieś metody pracy czy tylko suchą teorię?

Plan ogólny był taki, żeby zobaczyć wszystko, co w danym momencie jest dostępne. Jeżeli teoria, to raczej na barciowisku.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post