Zapylanie pszczół
Witam
Mam pytanie do fachowców od pszczół. Chciałbym przyciągnąć pszczoły do mojego ogrodu aby zapylały moje ogórki. W tym celu chciałbym posadzić rośliny miododajne. I tu moje pytanie czy jeśli pszczoły przylecą do tych roślin i kwiatów to czy będą również zapylać pobliskie kwiaty ogórków. Czy też jedynie skupią się na tych roślinach które je przyciągnęły?. Czy posadzenie roslin miododajnych wpłynie na lepsze zapylanie rosnących obok ogórków?.
Cytuj ten post
(03.07.2020, 17:44)rafalpl85 napisał(a): Witam
Mam pytanie do fachowców od pszczół. Chciałbym przyciągnąć pszczoły do mojego ogrodu aby zapylały moje ogórki. W tym celu chciałbym posadzić rośliny miododajne. I tu moje pytanie czy jeśli pszczoły przylecą do tych roślin i kwiatów to czy będą również zapylać pobliskie kwiaty ogórków. Czy też jedynie skupią się na tych roślinach które je przyciągnęły?. Czy posadzenie roslin miododajnych wpłynie na lepsze zapylanie rosnących obok ogórków?.

Miodne przylecą tylko po to, po co przylecą raczej. Ale może ci się uda z innymi pszczołami i innymi zapylaczami: jak muchówki czy motyle. Musisz sprawdzić co dobrze zapyla ogórki. Czy ogórek to raczej generalista i może eksploatować wiele różnych zapylaczy, czy raczej jest dopasowany do eksploatacji jakiś wybranych gatunków.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Wiem tyle, że ogórek jest zapylany przez pszczoły. Na początku kwitnienia pszczoły pojawiły się nawet licznie i było ogórków, ale później gdzieś odleciały ostatnio mało ich lata no i jest mało owoców. Dlatego pomyślałem żeby posadzić na drugi rok jakieś kwiaty je przyciągające ale czy to zda egzamin. Pomyślałem o tymianku, kocimiętce, bergenii itd.
Cytuj ten post
Pszczół jest w Polsce ponad 450 gatunków, a na świecie kilkadziesiąt tysięcy.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Spróbuje zrobić ten eksperyment na drugi rok i posadzic wkoło ogórków rożne kwiaty. Mam tylko nadzieje ze pszczoły zajmując się tamtymi roślinami nie oleją kwiatów moich ogórków.
Cytuj ten post