Greenpeace i akcje propszczele
#61
(27.08.2020, 19:04)Borówka napisał(a): Ergo dlaczego cuberpunkowa wizja postludzi w eusocjalnej strategii rozrodczej z wyscpecjalizowanymi osobnikami (a nawet androidami niech będzie) biorobotami służącymi rozrodowi miała by być nienaturalna?

Cytat:My już teraz tworzymy technologię, której nie rozumiemy.


No i właśnie. Raz twierdzisz, że człowiek jest takimi wielkim manipulatorem wbrew naturze, a innym razem, że nie kontroluje tego co robi.

A czy sztuka manipulacji musi wiązać się z posiadaniem kontroli nad jej efektami? Niekoniecznie. Jeżeli ktoś kto dzierży władzę i jest na pozycji decyzyjnej, a nie ma w planie rozsądnego kierowania grupą lub całym systemem ale inne swoje cele np. ambicjonalne czy materialne to nie będzie kontrolować swoich działań i decyzji na pożytek ogólny lecz własny. To tak jak było z dr Frankensteinem. To była ambicja. Wśród polityków dochodzi jeszcze element "posiadania" nie tylko władzy. Gdyby było inaczej nigdy nie wprowadzonoby na rynek coca coli, mcdonalds czy zakładów chemicznych IG farben, sumplementów diety w XXI wieku itd. itd bo to są zbytki, szkodliwe na dodatek

Co do naturalności cyber-sapiens.. to będzie świat, w którym dynamika rozwoju nie pozwoli na filozofię, na analizę. Kto nie odrzuci analiz i zastanowienia ten zapomni kompletnie, że żyje. Przetrwają tylko Ci co pozwolą sobie na brak myślenia i maszynowe wzbudzenie w nadążaniu. Przeżyją Ci co zachowają w sobie "zatrzymanie"
Cytuj ten post
#62
Ergo to wyraz obcy, którego nie każdy z marszu skuma no chyba, że będzie zmuszony błądzić po googleach czy słowniku łacińsko polskim. Tak ergo jeśli mogę Ciebie prosić to używaj spójnego języka polskiego w granicach jego słownictwa ;-)
Cytuj ten post