jak u Was z warrozą?
(08.10.2017, 12:34)Krzyżak napisał(a): Nie patrzyłem w ogóle na te badania więc nie będę ich weryfikował.
Generalnie rodzina, z której robimy odkład ma na koniec sezonu mniej varroa per pszczoła ale wynika to tylko z tego że robiąc odkład nie bierzemy wszystkiego proporcjonalnie. Robiąc odkład nie zabierasz np. 10% czerwiu, 10 pszczół, 10% varroa. Przeważnie zabieramy dużo czerwiu a tam jest dużo varroa. Więc na/w tych ramkach odkładowych jest dużo więcej varroa niż średnia w rodzinie na ramkę. Dlatego zrobienie odkładu zmniejsza ilość varroa macierzaku per pszczoła, bo robimy "nieproporcjonalne" odkałdy. Gdyby zrobić proporcjonalne to taka rodzina po odkładzie i taka bez odkładu na koniec sezonu miałaby tyle samo varroa per pszczoła.
No tyle, ze tu wychodzilo ze zmniejszala sie pozniej zarowno w macierzaku jak i odkladzie.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
A do mnie przemawia to, ze populacja czerwiu rozwija sie szybciej niz v. V. Psozyt goni gospodarza. Rodziny podzielone, poza przerwa w czerwieniu musza sie mocno bujnac z czerwieniem a podzielona varroza juz nie zdarza sie tak bujnac jak z rodziny niedzielonej, zanim rodzina zacznie sie zwijac do zimy. Dlatego pszczoly zimowe sa mnie poklute przez v. Tak z tego wychodzi i chyba to jest najistotniejsze bo zimowla jest krytycznym momentem.
Cytuj ten post
(08.10.2017, 13:33)Borówka napisał(a): Dlatego pszczoly zimowe sa mnie poklute przez v. 

A po czym to poznajesz?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Z analizy powyzszych wykresow
Cytuj ten post