Dzikie łąki lokalne
To nie byl trawnik. Suche badyle skoszone koso go razily. Ale umowa to umowa. Jakby spytal to bym je grabiami sprzatnal. To taka jakis nowoczesna meska moda ogrodowa ze upieprzyc wszystko co nie jest zaplanowane co do milimetra i nie wyglada rowno.

Dzieki. Pocieszasz mnie.
Cytuj ten post
kocimiętka też zakwitnie - można ją "ogławiać" kilka razy w roku Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post

W drugim roku w połowie czerwca w rozkwicie dominuje kolejno Nostrzyk żółty, Facelia błękitna, Komonica zwyczajna, Maruna bezwonna, Żmijowiec zwyczajny, Farbownik lekarski, Chaber bławatek, Kończyna czerwona i perska. Pojedynczo kwitną inne kwiaty. Lada dzień zacznie kwitnąć Nostrzyk biały.
Cytuj ten post
Warto odświeżyć temat.
Łąkami naturalnymi zainteresowałem się około 6 lat temu, wtedy myślałem bardziej o miłym dla oka otoczeniu niż korzyściach dla pszczół, łączę to z wypasem koni więc nie jest łatwo, każdy rok łąka wygląda inaczej . W pierwszym roku wysiałem mieszankę od Łukasza Łuczaja i efekt nie był powalający gdyż na gruncie do tej pory uprawianym pod zboża najwięcej było dzikiego szczawiu ;/ (to ta brązowa plama na drugim planie zdjęcia z końmi) ale kilka lat wypasu bardzo zmieniło sytuację.
I powiem wam że sianie sianiem a natura i tak robi swoje i ten łan żmijowca pojawił się zamorzutnie bez mojej pomocy . Ciekaw jestem co będzie w tym roku .

P.S Łąka z ostrożeniem jest spoza mojego eksperymentu Uśmiech

Cytuj ten post