Mierznica czarna
U mnie kwitnie Mierznica czarna. Do 300 kg z hektara. Niby ma mieć brzydki zapach ale dla mnie ma przyjemny. Trochę jak konopia i jak inne jasnotowate.

Inne jej zastosowania:

http://rozanski.li/?p=2598
Cytuj ten post
Masz na tyle też mierznicy, żeby nazwać to pożytkiem towarowym?
Też korzystam z wiedzy dr Różańskiego.
Cytuj ten post
(18.07.2015, 17:01)Przemek napisał(a): Masz na tyle też mierznicy, żeby nazwać to pożytkiem towarowym?

Coś ty. Duży uśmiech Chciałbym.
A liczę, że ziarenko do ziarenko zbierze się wystarczająca ilośc do dobrego zimowania pszczół w tym odkładów z początku lipca i rojów z połowy czerwca. Pamiętaj, że nie dokarmiam i nie mam zamiaru dokarmiać. Na towar nie liczę. Moją zasadą jest, że w pierwszy sezonie po osadzeniu do zimy niczego pszczołom nie zabieram.
Cytuj ten post
Też nie zabierałem w tamtym roku, ale ten to co innego. Większość świeżych rojów doszła do ładnej siły jeszcze na ostatni pożytek i myślę, że po nadstawce się od nich weźmie, a do zimowli też trochę zostanie.
Cytuj ten post
(19.07.2015, 15:02)Przemek napisał(a): Też nie zabierałem w tamtym roku, ale ten to co innego. Większość świeżych rojów doszła do ładnej siły jeszcze na ostatni pożytek i myślę, że po nadstawce się od nich weźmie, a do zimowli też trochę zostanie.

U mnie nie jest tak dobrze. Lipa przez suszę nektarowała słabiutko więc te nowe rodziny albo skorzystały z końcówki albo wcale.
Cytuj ten post