Podkarmiaczka powałkowa i ramkowa
(11.07.2017, 08:36)Popszczelony napisał(a): coś wsypać żeby pływało, kremazyt, słoma trawa, czcina (ja miałem taką tratewkę z patyków)

Dosłownie cokolwiek. Zrywałem liście z okolicznych krzorów, ale wrzucałem też ściółkę leśną i skoszoną trawę - pszczołom, wyglądało na to, było to obojętne.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(06.07.2017, 21:09)flamenco108 napisał(a): No weź się popatrz na zdjęcie wyżej, gdzie masz przekrój. Nalewasz od góry, pszczoły wchodzą od boku. Otworu nie zamykasz, bo zamyka go powałka.

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem schemat podkarmiaczki Websetrowskiej dwukomorowej to w ulu z 4 odkładzikami jak rozumiem dwa odkłady mają wejście z przeciwległych stron do jednej komory?
Czyli gniazdo mają oddzielone ale kontaktują się w podkarmiaczce. To jednak jak rozumiem nie powoduje, że się łączą i ścinają jedną matkę? Jeśli tak to fajne. Może bym to wykorzystał w WZ dwurodzinnym i przerobił kupną podkarmiaczkę. Proszę o upewnienie.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(24.07.2017, 17:13)Borówka napisał(a):
(06.07.2017, 21:09)flamenco108 napisał(a): No weź się popatrz na zdjęcie wyżej, gdzie masz przekrój. Nalewasz od góry, pszczoły wchodzą od boku. Otworu nie zamykasz, bo zamyka go powałka.

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem schemat podkarmiaczki Websetrowskiej dwukomorowej to w ulu z 4 odkładzikami jak rozumiem dwa odkłady mają wejście z przeciwległych stron do jednej komory?
Czyli gniazdo mają oddzielone ale kontaktują się w podkarmiaczce. To jednak jak rozumiem nie powoduje, że się łączą i ścinają jedną matkę? Jeśli tak to fajne. Może bym to wykorzystał w WZ dwurodzinnym i przerobił kupną podkarmiaczkę. Proszę o upewnienie.

Na moje oko co widac na zdjeciu w podkarmiaczce dwukomorowej (czyli dwie oddzielne komory) wejscia maja po przeciwnej stronie czyli kazda rodzina ma swoje wejscie i swoja komore.

W korpusie Webstera na 4 odklady (a raczej cztery uliki weselne) sa dwie podkarmiaczki po dwie komory w każdej, czyli kazda rodzina ma swoje wejscie i swoja komore.
Cytuj ten post
(06.07.2017, 20:47)flamenco108 napisał(a):
(06.07.2017, 20:38)Borówka napisał(a): Wrzuć schemat jak możesz.
Tu patrz:

[Obrazek: 24.JPG]

Tu ewidentnie widac ze w kopusie na 2 rodzinki jest jedna podkarmiaczka dwukomorowa a w korpusie na 4 rodzinki sa 2 podkarmiaczki dwukomorowe.

Przynajmniej ja tak to widze.
Cytuj ten post
Swoja droga, jakich ramek używa Webster? Oczko Pytam o rozmiar
Cytuj ten post
(24.07.2017, 17:44)kubi napisał(a): Przynajmniej ja tak to widze.

Faktycznie. Czyli nie mogą się kontaktować w podkarmiaczce.

Choć swoją droga istnieje metoda gospodarki dwurodzinnej gdzie pszczoły mają wspólną miodnię i są oddzielone kratą odgrodową. Ale wtedy może są lepiej przyzwyczajone do siebie niż by były w podkarmiaczce. Mowa o rodzinach z matkami UN.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post