miesięcznik Pszczelarstwo
(08.07.2016, 16:46)MrDrone napisał(a):
(08.07.2016, 15:03)marbert napisał(a): MrDrone i Borówka

Nie macie do siebie nr. telefonu?

a masz jakiś problem z naszymi postami? Oczko

hm hm jak to powiedzieć. 
Pogadajcie sobie czasami przy szklaneczce zielonej herbaty Oczko
Cytuj ten post
W niedzielny poranek czytam sobie polemikę do polemiki. Przypominam sobie Bartka tekst.

hm ... to raczej nie polemika a oratorium adwokata skupionego nie na problemie a na udowodnieniu stronie przeciwnej błędów ( formalnych ).
Najbardziej rozbawiło mnie zakończenie. Pan adwokat wie że sprawa potrwa do 11 tej max do 12.30. To takie moje odniesienie.
I jeszcze między wierszami nawiązanie ze swymi kontaktami ze światem nauki , sprytnie. 

Spodziewałem się ataku, bardziej ataków.

Argumentów tu jakoś nie odnajduję, odnoszących się do pszczół.
Cytuj ten post
zgadza się. pan "politolog prawnik" próbuje użyć autorytetu formalnego zamiast jakichkolwiek mądrych argumentów merytorycznych.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(10.07.2016, 10:46)MrDrone napisał(a): zgadza się. pan "politolog prawnik" próbuje użyć autorytetu formalnego zamiast jakichkolwiek mądrych argumentów merytorycznych.

Z tym, że sam się chyba trochę potyka o wytknięcia jak przy kenofitach czy Fordzie. 
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Właśnie sobie szukałem informacji o panu Józefie Laliku i trafiłem na nasze forum - jak miłoUśmiech ten pan dzwoni do mnie co jakiś czas porozmawiać o puszczy, pszczołach i barciach i bardzo miło się rozmawia. Do Żywca mam cholera daleko i nie po drodze, ale może ktoś chciałby się do niego wybrać to przekaże kontakt. Trzyma ciągle pszczoły w kłodach obecnie 2 rodziny na 5 kłód. I właśnie opowiadał jak zwalcza warroze: odymiając z podkurzacza próchnem z dodatkiem owoców sumaka octowca. Podkurza niewiele i z umiarem i wtedy kiedy nie ma czerwiu. Ktoś próbował?
Cytuj ten post
Paraglider na Amnezji opisywał kiedyś tą metodę.
Cytuj ten post
Mam u siebie sporo sumaka octowca, więc próbowałem używać go do podkurzacza.
Podłożyłem nawet pod plastry kartkę posmarowaną olejem.
Po nadymieniu do ula w ciągu dnia, po upływie 20 minut znajdowałem na kartce kilka sztuk otumanionych pasożytów, ale możliwe że każdy dym tak działa, a może to działanie podwyższonej temperatury?
Tym co mnie zniechęciło, były wyżarzone kropki na kartce. Żeńskie kwiatostany sumaka składają się takich małych kulek, które przy lekkim przechyleniu podkurzacza łatwo wylatują z podmuchem powietrza.
Może to od razu pożaru w ulu nie zaprószy, ale lepiej dmuchać na zimne :-)

Możliwe że po prostu zbyt intensywnie dmuchałem.

Dym z huby brzozowej podobno też korzystnie działa przeciwko warrozie (z mitycznych podań starych pszczerzy)
I wygodniej jej się używa, choć czasem jak stanę nieuważnie w chmurze dymu to jest lekki zawrót głowy.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
na pewnodziała dymze spalonego zielonego podkreślam wrotycza i tymianku a mniej działa mieta lub liście orzecha włoskiego
Cytuj ten post
(23.09.2016, 16:56)myku napisał(a): na pewnodziała dymze spalonego zielonego podkreślam wrotycza i tymianku a mniej działa mieta lub liście orzecha włoskiego

a ile masz lat?
Cytuj ten post
sporo i niedużo Uśmiech
Cytuj ten post
Marbert - a jakie to ma znaczenie ?
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Myku widzę że intensywnie nadrabiasz zaległości w lekturze tego forum Oczko
Cytuj ten post
oczywiście jestem taki pszczelarz że wszystkiego jestem ciekaw juz wszystkie prawie fora przeczytałem lubię czytać użyteczne w życiu teksty powieści czy inne bajki mnie nie interesują. Pszczoły kryją wiele tajemnic więc dla mnie to takiego rodzaju magia np. w tymroku według wskazań książki pszczelarskiej przygotowałem poszczoły na lipę i byłem miło zaskoczony zbiorami także coroku coś nowego w zeszłym roku zawziołem się na warroze ale naturalnymi ziołami zwalczać i lepsze były efekty niż po zasranych paskach z ponadprzeciętną trucizną amitrazą
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
To musisz opowiedziec cos o tych ziolowych metodach? bo to jest idealne forum na takie rozwiazania..
Cytuj ten post
jeżeli człowiek nie byłby taki leniwy a ponadto byśmy mieli dennice osiatkowane to twierdze że samym wrotyczem czy jeszcze lepiej tymiankiem byśmy załatwiali problem warrozy ale to jest pomoc a co niektórzy koledzy z takimi założeniami się nie zgadzają chociaż mają dennice osiatkowane do natury wogóle nie zbliżone
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Czy będą jeszcze artykuły w Pszczelarstwie SPN WP? Nie wspominając już CMS-a
Bo zastanawiam się na sensem prenumeraty i wydatku.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(13.02.2017, 11:48)Borówka napisał(a): Czy będą jeszcze artykuły w Pszczelarstwie SPN WP? Nie wspominając już CMS-a
Bo zastanawiam się na sensem prenumeraty i wydatku.

Nie będzie, redakcja bardzo zwlekała z publikacją tekstów więc je wycofaliśmy.
Druga część CMSa powinna być dziś na naszej stronie.
Cytuj ten post