akcja drzewko
(22.03.2016, 12:33)marbert napisał(a): Jednoroczne to po 20gr, powinny być.
(...)

powinny... Oczko jak będziesz miał po 20, a nawet i po 40 to chętnie odkupię. Uśmiech

ale w tym roku przysłali mi dwuletnie, takie już ładnie odrośnięte. (pewnie z tego samego "miotu") Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Takie maluchy to maja średnie szanse, mi z 300 drzewek zostało te 30. Parę uschło, parę skosiłem, pare rozdałem, modrzewie bo tez były skasowałem, bo od nich idzie taka mszyca na iglaki. Najlepiej sieje się topola, osika, grab i iwa. Mam taki duży nieużytek w sąsiedztwie, 2 lata temu posprzątali tam, wycięli wszystko, wytruli randapem, a dziś znowu piękne krzaki na 4 m Uśmiech. Prowadze rozmowy żeby to kupić, byłoby piękne 50 arów na ule.
Cytuj ten post
wiesz co, powiem Ci, że wbrew pozorom szanse mają nie najgorsze. Też myślałem, że nic z tego nie będzie, a okazuje się, że żyją nawet takie co wsadziłem między większymi krzakami (jakieś jeżyny były, które z grubsza poprzycinałem łopatą bezpośrednio przy drzewku). Owszem to dopiero pierwszy sezon i trudy młodości przed nimi, ale jak piszę byłem zdziwiony, że dały radę. Wsadziłem ot tak, żeby dać im szansę i na razie przez rok większość tą szansę wykorzystała Oczko Liczę na to, że zanim roślinność wiosenna je zagłuszy dadzą radę wypuścić jakiś wyższy pęd. Z roku na rok powinno być łatwiej.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Akacji nie dałoby się nakopać? Przecież to dziadostwo się samo wszędzie rozsiewa. U mnie takie badyle po 5-20m w lesie, gdzie ciut słońca prześwituje a w okolicy już akacja rośnie, to zaraz nowa się wysiewa. Ostatnio znalazłem ich pra źródło, wiatr powalił brzozy na wzgórku i zrobiło się miejsce i takie już 20-40letnie akacje porosły. A im to chyba nic nie przeszkadza, liściaste, iglaste, rośnie w każdym towarzystwie.
Cytuj ten post
pewnie by się dało, ale nie znam takiego miejsca, żeby spokojnie nakopać i było tego dużo. mi dreszczyków emocji nie trzeba Oczko wydam 50 zł i przywiozą mi 100 sadzonek - bez emocji Oczko jedyną emocją jest kiedy przyjedzie kurier Oczko
Cytuj ten post
(22.03.2016, 15:46)MrDrone napisał(a): pewnie by się dało, ale nie znam takiego miejsca, żeby spokojnie nakopać i było tego dużo. mi dreszczyków emocji nie trzeba Oczko wydam 50 zł i przywiozą mi 100 sadzonek - bez emocji Oczko jedyną emocją jest kiedy przyjedzie kurier Oczko

Fakt, gra nie warta świeczki, za 50zł to nawet do mnie nie dojedziesz Język
Cytuj ten post
MrDrone podaj mi proszę źródło z którego kupujesz sadzonki.
Cytuj ten post
http://e-centrumogrodnicze.pl/
Cytuj ten post
dziękujęUśmiech

Rozmawiałem kilka lat temu ze znajomymi odnośnie nasadzeń drzewek i wydaje mi się że ludzie boją się że gdy posadzą nieowocowe drzewa na swoim terenie to w przypadku gdy zmieni im się pogląd na zagospodarowanie terenu będą mieli problem z wycinką drzewa. Takie między innymi padały argumenty.
Cytuj ten post
(01.08.2016, 16:25)Akam napisał(a): Rozmawiałem kilka lat temu ze znajomymi odnośnie nasadzeń drzewek i wydaje mi się że ludzie boją się że gdy posadzą nieowocowe drzewa na swoim terenie to w przypadku gdy zmieni im się pogląd na zagospodarowanie terenu będą mieli problem z wycinką drzewa.

I mają słuszne obawy. Wycinaka drzewa w naszym kraju to nie taka prosta sprawa.
Cytuj ten post
Nooo, dlatego trzeba nasadzać na cudzym terenie hehehehehehDuży uśmiech
Cytuj ten post
(01.08.2016, 19:27)Krzyżak napisał(a): I mają słuszne obawy. Wycinaka drzewa w naszym kraju to nie taka prosta sprawa.
A to zalezy kto tę wycinkę i w jakim celu robi... W mojej okolicy planowana jest (od 30 lat jak pamiętam) obwodnica , która wytnie w pień aleję lipową - na moje oko ponad 100 letnią - w najbliższej okolicy mojego domu. Wykosi też inny drzewostan miejski . 
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(01.08.2016, 19:27)Krzyżak napisał(a):
(01.08.2016, 16:25)Akam napisał(a): Rozmawiałem kilka lat temu ze znajomymi odnośnie nasadzeń drzewek i wydaje mi się że ludzie boją się że gdy posadzą nieowocowe drzewa na swoim terenie to w przypadku gdy zmieni im się pogląd na zagospodarowanie terenu będą mieli problem z wycinką drzewa.

I mają słuszne obawy. Wycinaka drzewa w naszym kraju to nie taka prosta sprawa.

eetam Szymonie wszystko zależy od danej gminy itd. Czasami wystarczy wiedzieć gdzie coś komu szepnąć do ucha... tak to działa pewnie w większości gmin w Polsce...
Cytuj ten post
Mówię o normalnej drodze formalnej.
To mnie właśnie wkur.. u Nas. Wszystko się da normalnie logicznie załatwić ale jak próbujesz to zrobić formalnie /zgodnie z przepisami/ to droga przez mękę.
Cytuj ten post
(01.08.2016, 19:59)Krzyżak napisał(a): Mówię o normalnej drodze formalnej.
To mnie właśnie wkur.. u Nas. Wszystko się da normalnie logicznie załatwić ale jak próbujesz to zrobić formalnie /zgodnie z przepisami/ to droga przez mękę.

Ja też tylko o taką mi chodzi...
Cytuj ten post
opowiadacie bajki Uśmiech

Niestety drzewa w Polsce wycina się zbyt łatwo.
Mój wujek już miał zgodę na wycinkę ok. 150 letniego zdrowego jesiona.... "Bo jak jest wiatr to się ugina i jeszcze spadnie na stajnie sąsiada".... ręce opadają. Ale pracuję nad wujkiem już 2 lata - na razie na szczęście nie ma czasu i zgoda chyba się zdezaktualizowała. W każdym razie ja bym nigdy zgody na to nie dał, ale niestety każdy trzepie portkami, że się konar ułamie to zgody dają bez problemu.

Ja ostatnio pisałem o zgodę na wycinkę 44 drzew na działce - i to działce w parku krajobrazowym. Dostałem bez problemów - napisałem wniosek, przyjechała pani na oględziny, po 2 tygodniach miałem decyzję.
Fakt natomiast, że tam jest drzewo na drzewie - niektóre rosną po metr od siebie. Więc taka przecinka tylko dobrze im zrobi, bo ja tam akurat nasadzam lipki, a przerzedzam olchy i osiki. Niemniej jednak jak piszę to niestety żaden kłopot.
Cytuj ten post
Tu nie chodzi o to czy jest łatwo czy trudno. Chodzi o to co myślą ludzie.
Cytuj ten post
Wczoraj posadziłem 100 sadzonek śnieguliczki białej i tyle samo robinii akacjowej. Aż miło popatrzećUśmiech
Cytuj ten post
Jak kupiłam działkę lata temu, to na działce była patelnia. Wpadłam w szał sadzenia. Z północnej strony las - dla ochrony przed wiatrami. Z południowej strony las, żeby zasłonić się od sąsiada. Z zachodniej strony nie musiałam nic sadzić, samo urosło. I tak patelnia zamieniła się w dżunglę. Wystąpiłam o zgodę na wycięcie sześciu drzew, w tym dwóch 20-sto letnich modrzewi. Zgodę dostałam bez problemu, a jak przyszło co do czego, to nie miałam serca ich wyciąć. Szpaleru brzóz też nie. Parę drzew z bólem serca jednak wycięłam. I będę dalej wycinać, bo w dżungli z pszczołami nie da się mieszkaćOczko
Cytuj ten post
Ja założyłem, że co roku będę sadził jakieś drzewa z myślą o przyszłych pożytkach pszczelarskich. W tym roku posadziłem robinię, tak z 50 sztuk (w zeszłym roku były klony). Na przyszły rok planuję sadzić wierzby. Tylko nie cieszy mnie wizja, że raczej miodu z tego dla mnie nie będzie, ale sadzonki klonów miały cudowne kolory.
Cytuj ten post
(08.11.2017, 21:04)regulus napisał(a): Ja założyłem, że co roku będę sadził jakieś drzewa z myślą o przyszłych pożytkach pszczelarskich. W tym roku posadziłem robinię, tak z 50 sztuk (w zeszłym roku były klony). Na przyszły rok planuję sadzić wierzby. Tylko nie cieszy mnie wizja, że raczej miodu z tego dla mnie nie będzie, ale sadzonki klonów miały cudowne kolory.

Robinia kwitnie stosunkowo szybko, wierzba też, więc jakiś pożytek będziesz mieć za 2-3 lata, a za 20lat to będą już duże drzewa. 50 sztuk to i tak nie hektary. Jeden ul może miałby z tego miód, ale kilka po prostu nie będzie się nudzić i zjadać zapasów.
Wy tu o sadzeniu, a ja jestem na etapie wycinania Język Poszła już jedna wierzba płacząca.
Jak chcesz większy realny pożytek, to wsiej białą mikro koniczynę w trawniki Oczko Albo tak jak Fukoka One Straw, jako podszyt zbóż. 
Cytuj ten post