czytał ktoś Simona?
czytaliście może tych parę artykułów Charlesa Martina Simona na beesource?
http://www.beesource.com/point-of-view/charles-martin-simon/

ciekaw jestem Waszych opinii.
Cytuj ten post
(22.03.2015, 10:58)MrDrone napisał(a): czytaliście może tych parę artykułów Charlesa Martina Simona na beesource?
http://www.beesource.com/point-of-view/charles-martin-simon/

ciekaw jestem Waszych opinii.

Bartek a masz dostęp do jego książek?
Czy tylko te parę artykułów napisał o pszczołach?
Cytuj ten post
Szukałem trochę na sieci, ale nie znalazłem jego książek o pszczelarstwie.. pisał o innych rzeczach z tego co wiem (z tego co kojarzę o bioróżnorodności i ekologii).
za to te artykuły dla mnie były wystarczające, żeby uzyskać nowe spojrzenie na pszczeli temat.
Cytuj ten post
(22.03.2015, 11:40)MrDrone napisał(a): Szukałem trochę na sieci, ale nie znalazłem jego książek o pszczelarstwie.. pisał o innych rzeczach z tego co wiem (z tego co kojarzę o bioróżnorodności i ekologii).
za to te artykuły dla mnie były wystarczające, żeby uzyskać nowe spojrzenie na pszczeli temat.

No jego poglądy to już wyższy poziom nawet dla pszczelarzy organicznych w USA.
U nas ciężko by było powiedzieć pszczelarzom żeby trzymali pszczóły w starych rozlatujących się ulach z butwiejacym drewnem i resztka osypu zimowego...

Jak sam pisze dostał dużo pozytywnych wiadomości na temat swoich artykułów ale także nazywano go szalencem. Dlatego jak sam o sobie mówi jest dumnym szalencem.
Cytuj ten post
(22.03.2015, 11:54)bonluk napisał(a):
(22.03.2015, 11:40)MrDrone napisał(a): Szukałem trochę na sieci, ale nie znalazłem jego książek o pszczelarstwie.. pisał o innych rzeczach z tego co wiem (z tego co kojarzę o bioróżnorodności i ekologii).

No jego poglądy to już wyższy poziom nawet dla pszczelarzy organicznych w USA.
U nas ciężko by było powiedzieć pszczelarzom żeby trzymali pszczóły w starych rozlatujących się ulach z butwiejacym drewnem i resztka osypu zimowego...

Jak sam pisze dostał dużo pozytywnych wiadomości na temat swoich artykułów ale także nazywano go szalencem. Dlatego jak sam o sobie mówi jest dumnym szalencem.

Już mi się gość podoba Duży uśmiech

Już wiem. Powodem osypania pszczół w moich ulach było wypalanie uli w zeszłym roku. hehe
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Jakoś mało czasu miałem ostatnio, ale zapoznam się z jego artykułami. Później napiszę jak to widzę.
--
Pozdrawiam,
Piotr
Cytuj ten post
Widzę, że człowiek ogólnie się zajmuje różnymi rzeczami m.in. zdrowiem ludzi.

Pisze pozytywnie o warrozie jak przystało na zwolennika higieny naturalnej i pleomorfizmu. Podoba mi się.
Cytuj ten post
Człowiek nie żyje już.

http://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Nothing
Cytuj ten post
(22.03.2015, 14:29)Borówka napisał(a): Człowiek nie żyje już.

zgadza się - nie żyje.

przyznam, że mnie jego wizja pszczelarstwa zachwyciła. czy mam całkowicie odwagę iść w jego ślady?... no nie wiem ;-)) ale na pewno chcę trochę jego pomysłów wprowadzać :-)
Cytuj ten post
(22.03.2015, 17:39)MrDrone napisał(a):
(22.03.2015, 14:29)Borówka napisał(a): Człowiek nie żyje już.

zgadza się - nie żyje.

przyznam, że mnie jego wizja pszczelarstwa zachwyciła. czy mam całkowicie odwagę iść w jego ślady?... no nie wiem ;-)) ale na pewno chcę trochę jego pomysłów wprowadzać :-)

Ja idę w jego ślady chociaż nie znałem go wcześniej. Właściwie to idę w swoje ślady ale gospodaruję tak głównie z powodów egoistycznych nie ukrywam. Uśmiech Zresztą taki egoizm ekologiczny i permakulturowy jest najskuteczniejszy moim skromnym zdaniem.
Cytuj ten post
Takie były założenia od początku intuicyjne. Miałem stare nieużytkowane kilka lat WZ. W między czasie jakieś osy i dzikie pszczoły miały tam gniazdo. Miałem zasiedlać do takich uli. Ale pszczelarz lokalny od którego kupiłem roje okazał się nadgorliwy i sam mi je przywiózł. Jak zobaczył te ule to pojechał po wypalarkę, sam je doczyścił ze wszystkiego łącznie ze starym propolisem. Opalił. Stare ramki spalił. Sam osadził sprzedawane roje i na swoich plastrowęzach i dopiero pojechał. Głupio mi było jako młodemu adeptowi protestować. Ech.... jak teraz żałuję.
Cytuj ten post
Ja jak 2 lata temu brałem pszczoły od starszego pszczelarza to wcale nie było mi głupio, chociaż przechodziły przez głowę myśli, że zlinczuje mnie za metodę gospodarki. W tamtym roku widział moją pasiekę i pomagał mi w kilku rzeczach, w między czasie sam zaczął eksperymentować z dziką zabudową w ulach warszawskich zwykłych. W tym roku postawi chyba kilka uli bez węzy.
Wniosek: dobry dziadek nie jest zły Uśmiech.
Cytuj ten post
(09.04.2015, 09:27)Przemek napisał(a): Ja jak 2 lata temu brałem pszczoły od starszego pszczelarza  to wcale nie było mi głupio, chociaż przechodziły przez głowę myśli, że zlinczuje mnie za metodę gospodarki. W tamtym roku widział moją pasiekę i pomagał mi w kilku rzeczach, w między czasie sam zaczął eksperymentować  z dziką zabudową w ulach warszawskich zwykłych. W tym roku postawi chyba kilka uli bez węzy.
Wniosek: dobry dziadek nie jest zły Uśmiech.

Ja coś ta napomknąłem to stwierdził, że jest to bezsensu bo nie zbiorę miodu i tyle.
No nic historia. Teraz będę twardy. Uśmiech
Cytuj ten post
I co Bartek będziesz tłumaczył Simona?
Cytuj ten post
(22.04.2015, 17:28)Borówka napisał(a): I co Bartek będziesz tłumaczył Simona?

kiedyś pewnie tak... na razie nie mam czasu nawet usiąść z żoną nad ostatnim tekstem Busha, który jest już przetłumaczony... no i nawet na dyskusje z Tobą ;-)) hahaha

a poza tym beesource do mnie nie odpisał i nie wiem jak wygląda kwestia praw autorskich do wykorzystania takiego tekstu... 
Cytuj ten post
(22.04.2015, 19:36)MrDrone napisał(a):

kiedyś pewnie tak... na razie nie mam czasu nawet usiąść z żoną nad ostatnim tekstem Busha, który jest już przetłumaczony... no i nawet na dyskusje z Tobą ;-)) hahaha

a poza tym beesource do mnie nie odpisał i nie wiem jak wygląda kwestia praw autorskich do wykorzystania takiego tekstu... 

I pewnie nie odpisze. Ja bym infoanarchizował ten tekst podając autora i źródła skoro człowiek nie żyje. Zresztą jest duże domniemanie (czytając o tym Panu co nieco w sieci), ze raczej traktował te teksty jako open-source właśnie. 
Cytuj ten post
(22.04.2015, 20:00)Borówka napisał(a):
(22.04.2015, 19:36)MrDrone napisał(a):

I pewnie nie odpisze. Ja bym infoanarchizował ten tekst podając autora i źródła skoro człowiek nie żyje. Zresztą jest duże domniemanie (czytając o tym Panu co nieco w sieci), ze raczej traktował te teksty jako open-source właśnie. 

Oczywiście, że tak... Chłop pisał dla ludzi, pszczelarzy żeby zobaczyli jak inni działają więc chyba byłby zadowolony, że grupka pszczelarzyków z Polski się tym interesuje.
Cytuj ten post
A jak to wygląda prawnie. Czy jak napiszemy, że tekst pochodzi "stąd i stąd" autorem jest "ten i ten" i nie robimy tego w celach zarobkowych tylko tłumaczymy publicznie dostępny tekst to potrzebujemy jakiś pozwoleń ? Pewnie, że lepiej taką zgodę mieć ale czy jest to konieczne ?
Cytuj ten post
(22.04.2015, 20:08)Krzyżak napisał(a): A jak to wygląda prawnie. Czy jak napiszemy, że tekst pochodzi "stąd i stąd" autorem jest "ten i ten" i nie robimy tego w celach zarobkowych tylko tłumaczymy publicznie dostępny tekst to potrzebujemy jakiś  pozwoleń ? Pewnie, że lepiej taką zgodę mieć ale czy jest to konieczne ?

Wszystko zależy od stosownych umów pomiędzy państwami gdzie narzucone te prawa są różne.
Czasem są różne w jednym państwie nawet jak USA. To raczej skomplikowana kwestia.
W przypadku tak niszowej rzeczy faktycznie męczyłbym beesource łącznie z zatelefonowaniem ale przy braku odzewu zrobiłbym tak jak napisałem.
Cytuj ten post
jak już Wam pisałem problem się rozwiązał, bo zgodę wyraziło Bee Culture z którego artykuł wzięło beesource do siebie.
Myślę że tekst ma sporo "nowych" idei i ciekawy jestem jak zostanie przyjęty.
Niestety zapewne nie uda mi się przełożyć go idealnie, bo CMS stosuje dużo ciekawych językowych konstrukcji, których zapewne nie uda mi się dobrze oddać... cała nadzieja w żonie ;-) haha
Cytuj ten post
Bartek a chociaż odwdzięczasz się jakoś tej biednej żonie za te tłumaczenia...?
Bo mnie by krew zalała bo to jest coś takiego jakbyś Ty musiał tłumaczyć żony artykuły o lakierach do paznokci czy różnych typach maskary? hahaha
Cytuj ten post
jest przyzwyczajona. ;-) haha
a jakby takie teksty czytała/tłumaczyła/pisała to rozwód gwarantowany hahaha ;-)
Cytuj ten post
Dawaj Simona bo już się nie mogę doczekać! Uśmiech
Cytuj ten post
Kuba ucz się języków i zasuwaj w oryginale ;-)
Cytuj ten post
(15.05.2015, 11:50)MrDrone napisał(a): Kuba ucz się języków i zasuwaj w oryginale ;-)

Potrafię i przeczytałem wszystko Simona ale nie tak jak Twoja żona. Język Zwłaszcza różne niuanse i idiomy.
Przyjemnością będzie przeczytać w rodzimym języku po prostu.
Cytuj ten post