pszczoły ewoluują szybciej niż niedowiarkom mogłoby się wydawać
http://phys.org/news/2015-08-honey-bees-rapidly-evolve-disease.html
Cytuj ten post
Kuba, jak myślisz, że to przekona nieprzekonanych to się mylisz. wniosek jest taki, że trzeba leczyć i tyle! ;-)) do ostatniej kropli krwi roztocza i pszczelarza! ;-))
Cytuj ten post
(20.08.2015, 10:57)Borówka napisał(a): http://phys.org/news/2015-08-honey-bees-rapidly-evolve-disease.html

No to jest fajny artykuł... Szkoda, że u nas nikt nie robi takich badań...
Ciekawe jest to, że jednak pszczoły które sobie dają radę są zdecydowanie mniejsze 
Cytuj ten post
A jak by ktoś mógł zrobić tłumaczenie dla tych którzy niekoniecznie znają angielski, to będą wdzięczni. Uśmiech
Coś nie wchodzi w tłumacza.
Cytuj ten post
W kawałkach wszedł, ale rezultat z tłumacza to nie to samo, co przetłumaczony tekst przez biegłą osobę.
Cytuj ten post
Markus, niestety tłumaczenia same się nie robią - chyba że w googlu...
a niestety nie ma czasu na tłumaczenie wszystkiego... za to jak widać to wszystko świadczy o tym jak łatwo znaleźć prace w języku angielskim na tematy badań w zakresie pszczelarstwa naturalnego, a jak niewiele jest po polsku..
Cytuj ten post
To chociaż kilka zdań opisujących temat. Ja też kłopoty mam z ang. A w szkole był tylko rosyjski który mi się w nic nie przydaje.

Pozdrawiam Arro
Cytuj ten post
(21.08.2015, 08:58)arro napisał(a): To chociaż kilka zdań opisujących temat. Ja też kłopoty mam z ang. A w szkole był tylko rosyjski który mi się w nic nie przydaje.

Pozdrawiam Arro

jeszcze się przyda jak już będziemy prowincją rosyjską ;-)
Cytuj ten post
(21.08.2015, 08:58)arro napisał(a): To chociaż kilka zdań opisujących temat. Ja też kłopoty mam z ang. A w szkole był tylko rosyjski który mi się w nic nie przydaje.

Pozdrawiam Arro

Język rosyjski jest drugim międzynarodowym językiem świata i bardzo wiele ciekawych informacji spływa z tamtej strony więc na pewno się przyda. Rosjanie i obszarze rosyjskojęzycznym prowadzono wiele ciekawym badań również. Możesz więc tam coś dla nas ciekawego znajdziesz.

Ja żałuję, ze się w szkole rosyjskiego nie uczyłem. Bo angielskiego liznąłbym tak czy siak.
Cytuj ten post
Tak mi się zdawało, że pszczoły szybko ewoluują, inaczej dawno już by wyginęły.

(20.08.2015, 12:24)bonluk napisał(a):
(20.08.2015, 10:57)Borówka napisał(a): http://phys.org/news/2015-08-honey-bees-rapidly-evolve-disease.html

No to jest fajny artykuł... Szkoda, że u nas nikt nie robi takich badań...
Ciekawe jest to, że jednak pszczoły które sobie dają radę są zdecydowanie mniejsze 

Ciekawe jest to, że nie dostawały węzy 4,9.

(21.08.2015, 14:08)Borówka napisał(a):

Pozdrawiam Arro

Język rosyjski jest drugim międzynarodowym językiem świata i bardzo wiele ciekawych informacji spływa z tamtej strony więc na pewno się przyda. Rosjanie i obszarze rosyjskojęzycznym prowadzono wiele ciekawym badań również. Możesz więc tam coś dla nas ciekawego znajdziesz. 

Ja żałuję, ze się w szkole rosyjskiego nie uczyłem. Bo angielskiego liznąłbym tak czy siak.

Dokładnie, Rosjanie mają sporo do powiedzenia w wielu interesujących mnie dziedzinach - np. leśnictwo czy wykorzystanie i uprawa dzikich roślin użytkowych. Już nie wspominając o tym, że bartnictwo w niektórych miejscach nigdy nie upadło i ma się dobrze.
Arro, może w przyszłości będziesz reprezentował nasze Stowarzyszenie w Baszkirii?
Cytuj ten post
No fajny pomysł. Kiedyś byłem bardzo cięty na Rosjan, za krzywdy, które na wyrządzili. Ale kiedy zrozumiałem, kto tak naprawdę nas "męczył" i że to naród również "umęczony", nam podobnie, zmieniłem nieco swoje poglądy, i są pierwsi po Węgrach. Ustrój, aparat państwowy, czy reżim to jedno, a naród to drugie. Uśmiech
Cytuj ten post
Nie wiem czy było czy nie... wrzucam najwyżej jeszcze raz. Po polsku.
http://kopalniawiedzy.pl/pszczola-Varroa-destructor-pasozyt-zanikanie-kolonii,23015
Cytuj ten post