Karmienie na zimę
(17.09.2018, 13:37)michal79 napisał(a): Hm, nie kumam zestawienia w powyższej wypowiedzi dwóch zdań:
"pszczoły w dużej mierze nagromadziły własne zapasy"
"karmienie planuję zacząć za tydzień".
Może nie będzie trzeba przecież?

Każdy na swojej pasiece sam panem i władcą Oczko

Widzę, co widzę, ale czy to prawda? Czy mnie wzrok nie myli? A może wiedza niedostateczna i ocena fałszywa? Skąd mam to wiedzieć? Otóż wolę to poznać na wiosnę nie przez to, że rodzina się z głodu osypie, jeno po fakcie, że wciąż ma mnóstwo własnego zapasu. A poza tym już naszykowałem im syrop, więc bym się obraził, gdyby go nie wzięły Oczko
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(17.09.2018, 14:12)flamenco108 napisał(a): Każdy na swojej pasiece sam panem i władcą Oczko
(....)
A poza tym już naszykowałem im syrop, więc bym się obraził, gdyby go nie wzięły Oczko

Hehe

W razie co zastosujesz atraktanty, gdyby strzeliły focha i nie brały?
Warunki na Ziemi od początku życia nie są optymalne dla życia (Warónki na ziemi od poczontkó rzycia niesom optymalne dla rzycia).
Cytuj ten post
Syrop będzie leżał tydzień?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Jakby co, to chętnie przytulę ze 2 litry lekko sfermentowanego 1:1. Mam nastaw od wczoraj z winogron granatowych.
Byle nie był zakwaszany octem.

----
To jest link do strasznych rzeczy
Cytuj ten post
(17.09.2018, 14:28)michal79 napisał(a): Syrop będzie leżał tydzień?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Jakby co, to chętnie przytulę ze 2 litry lekko sfermentowanego 1:1. Mam nastaw od wczoraj z winogron granatowych.
Byle nie był zakwaszany octem.
On już leży od tygodnia. Dawałem nawet taki, co leżał i dwa tygodnie w upale, co rzeczywiście miał lekki zapaszek - brały aż furczało.

Kuba, po co atraktanty, jak można bacikiem, bacikiem? Oczko Powiem im: nie choczesz, nie nada. Zachoczesz - nie budiet. Oczko
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
one chyba lubią takie lekkie winko bo, i tydzień temu już, i dziś widzę sporo pszczół na winorośli buszujących po gronowych fermentach Uśmiech Aż dziw bierze że to biorą Uśmiech I wyraźnie nie widzę ani jednej osy ino pszczółki Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
https://www.mitecalculator.com/bee-yard-blog/2018/1/27/diagnosing-a-winter-dead-out

Autor bloga pisząc o rodzinach padłych z głodu zimą postawił kropkę nad "i" w ten sposób:

"Każda wada przekarmienia o jakiej słyszałem, jest i tak lepsza, niż pudełko martwych z głodu pszczół na wiosnę."

Zgadzacie się czy nie? Zapraszam do dyskusji.
Warunki na Ziemi od początku życia nie są optymalne dla życia (Warónki na ziemi od poczontkó rzycia niesom optymalne dla rzycia).
Cytuj ten post