Karmienie na zimę
(17.09.2018, 13:37)michal79 napisał(a): Hm, nie kumam zestawienia w powyższej wypowiedzi dwóch zdań:
"pszczoły w dużej mierze nagromadziły własne zapasy"
"karmienie planuję zacząć za tydzień".
Może nie będzie trzeba przecież?

Każdy na swojej pasiece sam panem i władcą Oczko

Widzę, co widzę, ale czy to prawda? Czy mnie wzrok nie myli? A może wiedza niedostateczna i ocena fałszywa? Skąd mam to wiedzieć? Otóż wolę to poznać na wiosnę nie przez to, że rodzina się z głodu osypie, jeno po fakcie, że wciąż ma mnóstwo własnego zapasu. A poza tym już naszykowałem im syrop, więc bym się obraził, gdyby go nie wzięły Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(17.09.2018, 14:12)flamenco108 napisał(a): Każdy na swojej pasiece sam panem i władcą Oczko
(....)
A poza tym już naszykowałem im syrop, więc bym się obraził, gdyby go nie wzięły Oczko

Hehe

W razie co zastosujesz atraktanty, gdyby strzeliły focha i nie brały?
Pszczoły nie wymierają. Ani w Polsce ani w USA. Przeciwnie.
https://www.gardenmyths.com/wp-content/uploads/2017/04/bees-dying-North-America.jpg
Cytuj ten post
Syrop będzie leżał tydzień?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Jakby co, to chętnie przytulę ze 2 litry lekko sfermentowanego 1:1. Mam nastaw od wczoraj z winogron granatowych.
Byle nie był zakwaszany octem.
Cytuj ten post
(17.09.2018, 14:28)michal79 napisał(a): Syrop będzie leżał tydzień?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Jakby co, to chętnie przytulę ze 2 litry lekko sfermentowanego 1:1. Mam nastaw od wczoraj z winogron granatowych.
Byle nie był zakwaszany octem.
On już leży od tygodnia. Dawałem nawet taki, co leżał i dwa tygodnie w upale, co rzeczywiście miał lekki zapaszek - brały aż furczało.

Kuba, po co atraktanty, jak można bacikiem, bacikiem? Oczko Powiem im: nie choczesz, nie nada. Zachoczesz - nie budiet. Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
one chyba lubią takie lekkie winko bo, i tydzień temu już, i dziś widzę sporo pszczół na winorośli buszujących po gronowych fermentach Uśmiech Aż dziw bierze że to biorą Uśmiech I wyraźnie nie widzę ani jednej osy ino pszczółki Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post