Przygotowania zimowe
(14.08.2017, 08:06)Borówka napisał(a):
(13.08.2017, 18:47)flamenco108 napisał(a):
(13.08.2017, 16:38)Borówka napisał(a): W tym problem, ze ja nie wiem czy ja chcę. Gdybym wiedział to tak bym postąpił pewnie bez pytania. Zadaję jak zwykle dziwne pytanie z perspektywy pszczół. Należy je rozumieć tak: Czy pszczoły chcą aby im poszerzył gniazdo?
Oczywiście, że nie chcą. One chcą, abyś się od nich odczepił, a nie pracował dla ich dobra Oczko

A co z teorią "kto tu kogo hoduje" versus "populacja zwierząt hodowlanych (choćby podświadomie zbiorowo) godzi na proces hodowlany dla własnych korzyści".

Jesteś łaskaw pomylić zachowania gatunku względem zachowań poszczególnych rodzin pszczelich. Hipoteza hodowli hodowcy dotyczy całych gatunków. Dlatego powiedziałem "populacja". Toż pojedynczy organizm (lub superorganizm) nie musi wygrywać w tym układzie. Wygrywa jako gatunek. Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Populacja  ≠ cały gatunek chyba, że populacja całego gatunku. Traktuję swoje pasieki jako populację. Oczko
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(14.08.2017, 08:06)Borówka napisał(a): A co z teorią "kto tu kogo hoduje" versus "populacja zwierząt hodowlanych (choćby podświadomie zbiorowo) godzi na proces hodowlany dla własnych korzyści".

Polecam tekst  Choroba cywilizacyjna
Cytuj ten post
(14.08.2017, 08:41)Krzyżak napisał(a):
(14.08.2017, 08:06)Borówka napisał(a): A co z teorią "kto tu kogo hoduje" versus "populacja zwierząt hodowlanych (choćby podświadomie zbiorowo) godzi na proces hodowlany dla własnych korzyści".

Polecam tekst  Choroba cywilizacyjna

Cały blog mam przeczytany już dawno Oczko
Szkoda, że autor przestał pisać.
Zresztą jest tam dobry fragment na inny wątek.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post