Wstąpienie do Stowarzyszenia SPN WP
Czy mając 12 lat mogę wstąpić do waszego Stowarzyszenia ? Nie rozumiem tego w regulaminu. Chyba nie?
Cytuj ten post
§8 p.1 Regulaminu Stowarzyszenia mówi:
"Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne, w tym również cudzoziemcy, a także
małoletni, powyżej lat 16, za pisemną zgodą opiekunów prawnych."

Wynika z tego punktu, że jeszcze 4 lata będziesz musiał poczekać na formalne wstąpienie.
Cytuj ten post
A może jako bardzo młody "pszczelarz" ( mam 2 ule) mógłbym być nieoficjalnym członkiem ? Taki członek bez dokumentacji ?
Jak żeś to zrobił?
Cytuj ten post
Myślę, że dla młodego, ambitnego pszczelarza Zarząd Stowarzyszenia zrobi wyjątek i już możesz się czuć nieformalnym członkiem SPN Wolne Pszczoły.
Serdecznie Witamy w naszym gronie :)
Cytuj ten post
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiechDuży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Cytuj ten post
"Stowarzyszenie zwykłe" (czyli ta uproszczona forma, którą my mamy) jest bardzo ograniczona w tym zakresie. Ale może kiedyś uda się przekształcić w tzw. "stowarzyszenie rejestrowe" i wówczas są większe możliwości.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(14.10.2015, 20:10)Pieteros623 napisał(a): Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Duży uśmiech  Duży uśmiech Duży uśmiechDuży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

hehe ;-) 
Miło Cię gościć w naszych skromnych szeregach! :-)
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ale na zlot nie przyjadę Smutny  Smutny  Niezdecydowany  Niezdecydowany  Niezdecydowany    Chyba że ktoś z tych rejonów jedzie Pomysł  Pomysł  Pomysł  Pomysł  Huh
Cytuj ten post
http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1667479.html

z cyklu "góra nie przyszła do Mahometa, to Mahomet przyszedł do góry".
Cytuj ten post
I co tam Panie wyczytałeś, bo ja nic o mnie
Cytuj ten post
Chłopaki gdzie macie następny zlot?Duży uśmiech
I kiedy?Duży uśmiech
Czy jeszcze nie wiadomo?Język
Cytuj ten post
Planowane jest spotkanie na kwiecień ale jeszcze konkretów nie ma...
Będzie ustalone będziemy informować...
Cytuj ten post
Pomyślcie o innej formie prawnej, o fundacji. Bardzo wygodny model działania nawet dla 1 osoby. Jakby co mam pewne doświadczenie w tym temacie to mogę pomóc Uśmiech
Cytuj ten post
(28.01.2016, 22:59)Piotrm1975 napisał(a): Pomyślcie o innej formie prawnej, o fundacji. Bardzo wygodny model działania nawet dla 1 osoby. Jakby co mam pewne doświadczenie w tym temacie to mogę pomóc Uśmiech

A jakie są plusy względem stowarzyszenia ?
Jakie obowiązki dochodzą ?
Cytuj ten post
Plusem jest to że nawet jedna osoba może być fundatorem, ponadto na utrzymanie to nie tylko składki ale też darowizny zapisy granty i inne. Może też fundacja prowadzić działalność gospodarczą i jeśli zyski są przeznaczane na cele statutowe to nie płaci podatków. Może też zatrudniać. To tak w bardzo wielkim skrócie. Temat rozległy ale warty przemyślenia.
Minus to sprawozdanie finansowe przy działalności.
Cytuj ten post