Apis Mellifera Mellifera. Ciemna pszczoła dla ciemniaków?
(05.10.2017, 13:28)bonluk napisał(a): Drzewko genetyczne pszczoły miodnej... można sobie zobaczyć która ma do której najbliżej

a tu jeszcze dodatkowy schemacik pokrewieństwa innych pszczołowatych i droga wędrówek pszczoły do Europy

Różne opcje wędrówki to rozumiem różne hipotezy?

Heh widzę, że niektóre hipotezy wskazują, że wędrówki też się przy żyznym półksiężycu zaczęły. Tak aby dochować tradycji antropomorfizacji. Oczko
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
tak prawdopodobnie hipotezy czy warianty...
Cytuj ten post
(05.10.2017, 13:28)bonluk napisał(a): Drzewko genetyczne pszczoły miodnej... można sobie zobaczyć która ma do której najbliżej

a tu jeszcze dodatkowy schemacik pokrewieństwa innych pszczołowatych i droga wędrówek pszczoły do Europy

1. Skąd to masz?
2. Skąd to masz?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Wiesz, że teraz to Ci nie powiem... miałem na kompie... poszukam.
Na pewno z jakiejś pracy naukowej...
Cytuj ten post
I jeszcze jedna... to Kubie mówiłem na zjeździ o bliskim pokrewieństwie amm z ami

Cytuj ten post
(05.10.2017, 13:39)flamenco108 napisał(a):

1. Skąd to masz?
2. Skąd to masz?

Krzysiu znalazłem...
https://www.researchgate.net/publication/230812374_From_where_did_the_Western_honeybee
Cytuj ten post
(05.10.2017, 14:12)bonluk napisał(a): Krzysiu znalazłem...
https://www.researchgate.net/publication/230812374_From_where_did_the_Western_honeybee

Dzięks. Przystępuję do lektury jak tylko porozlewam miód Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post