ul bartny
(10.10.2016, 17:31)Borówka napisał(a): A czy tak sklejona wytrzyma dziesięciolecia?

Jak dodasz jajek...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(10.10.2016, 17:36)flamenco108 napisał(a):
(10.10.2016, 17:31)Borówka napisał(a): A czy tak sklejona wytrzyma dziesięciolecia?

Jak dodasz jajek...

na zakwasie podobno jeszcze lepiej
Cytuj ten post
(10.10.2016, 17:41)bonluk napisał(a):

Jak dodasz jajek...

i twarogu Duży uśmiech
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(10.10.2016, 17:43)Borówka napisał(a):
(10.10.2016, 17:41)bonluk napisał(a):

Jak dodasz jajek...

i twarogu Duży uśmiech

Musowo z rodzynkami. I popijać mlekiem Oczko
Cytuj ten post
polecam klej skórny Uśmiech - co prawda capi jak mokry , ale trzyma i jest eko Uśmiech Mozna go kupić w postaci granulek albo zrobić samemu ze skórek wieprzowych.
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
żeby uciąć ten temat... nie zamierzam nic kleic...
wolę zrobić tak jak jest z ewentualnymi drobnymi poprawkami...
Cytuj ten post
Łukasz, a może Cię jednak przekonamy? ;-)

może skleić ekośliną? Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(10.10.2016, 18:02)bonluk napisał(a): żeby uciąć ten temat... nie zamierzam nic kleic...
wolę zrobić tak jak jest z ewentualnymi drobnymi poprawkami...

ja bym wypalił... wyjdzie najtaniej.
Cytuj ten post
(10.10.2016, 19:01)emzarek napisał(a): ja bym wypalił...  wyjdzie najtaniej.
tyle, że wtedy wypalisz całą mikroflorę i faunę  Uśmiech 
Jola
Cytuj ten post
Ogrodnicy mają na długich sztycach piły spalinowe , z takim trzeba się dogadać , a nóż za słoiczek miodu -jak będzie .
Cytuj ten post
Widac od razu Łukasz ze masz wystarczajacy zapas korpusow na przyszly rok skoro sie za taka fajna zabawę zabierasz hehe
Cytuj ten post
(10.10.2016, 15:20)bonluk napisał(a):
(10.10.2016, 15:15)Borówka napisał(a):
(10.10.2016, 15:13)bonluk napisał(a): pewnie są i dłuższe ale ja takiej nie mam a inwestować w sprzęt też mi się nie chce... pewnie wymodze jakieś przedłużone dluto...

A nie ma tak, że można do samej pilarki zamontować inną dokupioną prowadnicę z łańcuchem?

można jasne że tak... ale to też nie są tanie rzeczy...hehe... a kupować na 3 klody? 

Jak mnie wzrok nie myli to na zdjeciu 5 widac a nie 3 Oczko
Cytuj ten post
(10.10.2016, 21:51)kubi napisał(a): Jak mnie wzrok nie myli to na zdjeciu 5 widac a nie 3 Oczko

bo to jest takie montypajtonowskie 5... znaczy 3...  Oczko

https://www.youtube.com/watch?v=wKB9sEtDJOs (po 5 minucie) Oczko 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.10.2016, 04:30)MrDrone napisał(a):
(10.10.2016, 21:51)kubi napisał(a): Jak mnie wzrok nie myli to na zdjeciu 5 widac a nie 3 Oczko

bo to jest takie montypajtonowskie 5... znaczy 3...  Oczko

https://www.youtube.com/watch?v=wKB9sEtDJOs (po 5 minucie) Oczko 

no tak 3 bo 3 są do grubszej roboty a 2 tylko oskrobac...
Cytuj ten post
Chyba musisz zrobić sobie takie dziabadło ze sztychówki
Cytuj ten post
No i dzisiaj sprawdziłem pomysł z wypaleniem...
Jak dla mnie rewelacja... robi się to w godzinkę z czyszczeniem resztek spalenizny... super sprawa a że mikro organizmy niestety giną to trudno... mogą przyjść wiosną...

[Obrazek: 0cbBEuRyJa2nvGT4pjv4Jp822BqqIBZd69MQbiyG...44-h788-no]
[Obrazek: Ep6_6nS3Vg-JQzBOcf54hcMw2btgSuoEKax2UmiW...24-h576-no]
Cytuj ten post
Nieźle Uśmiech
Cytuj ten post
Najprostsze rozwiązania są najlepsze Uśmiech
Cytuj ten post
A robiłeś to w krawacie czy bez?Oczko
Cytuj ten post
(14.10.2016, 12:26)Krzyżak napisał(a): Najprostsze rozwiązania są najlepsze Uśmiech

najprostsze rozwiązania są najprostsze. Mam duże wątpliwości czy są zawsze najlepsze Oczko
jest to metoda kusząca - fakt. czy najlepsza to bym się jednak wciąż wahał Oczko
mikroorganizmy przyjdą, ale na pewno inne i długie lata będą inne (albo zawsze).

W każdym razie dobrze, że zdezynfekowałeś, bo pszczoły by umarły Duży uśmiech

Łukasz, mała rada: wygaś żar zanim wpuścisz pszczoły Duży uśmiech
Cytuj ten post
Nie będzie musiał dymić.Uśmiech
Cytuj ten post
(14.10.2016, 12:42)MrDrone napisał(a):
(14.10.2016, 12:26)Krzyżak napisał(a): Najprostsze rozwiązania są najlepsze Uśmiech

najprostsze rozwiązania są najprostsze. Mam duże wątpliwości czy są zawsze najlepsze Oczko
jest to metoda kusząca - fakt. czy najlepsza to bym się jednak wciąż wahał Oczko
mikroorganizmy przyjdą, ale na pewno inne i długie lata będą inne (albo zawsze).

To pszczony nie osiedłay się w wypalonych pniach? Po piorunach np.? Eee, gupie by były, jakby nie skorzystały z okazji...
Cytuj ten post

na mróz je jeszcze wystawię aby wybić wszystko co tam zyje... Oczko
Cytuj ten post
(14.10.2016, 13:15)bonluk napisał(a):

na mróz je jeszcze wystawię aby wybić wszystko co tam zyje... Oczko

to trochę mit, że mróz wszystko wybija Oczko
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Kuba a czy ja piszę inaczej... to jest odpowiedź na Bartka lęk o mikroby...
Cytuj ten post
(14.10.2016, 13:11)flamenco108 napisał(a): To pszczony nie osiedłay się w wypalonych pniach? Po piorunach np.? Eee, gupie by były, jakby nie skorzystały z okazji...

myślę, że się osiedlały. Myślę też że to były zupełnie inne pszczoły pod każdym względem (również zdrowotnym). 

(14.10.2016, 13:27)bonluk napisał(a): Kuba a czy ja piszę inaczej... to jest odpowiedź na Bartka lęk o mikroby...

mikrobofobia i tyle Duży uśmiech
Cytuj ten post
a czemu nie widzę obrazka ?
Jola
Cytuj ten post
(14.10.2016, 20:04)Modliszqa napisał(a): a czemu nie widzę obrazka ?

o nie! Łukaszowi ukradli kłodę i zniknął! Oczko
Cytuj ten post
(14.10.2016, 20:09)MrDrone napisał(a):

Ja tam widzę
Cytuj ten post
(14.10.2016, 20:10)bonluk napisał(a):
(14.10.2016, 20:09)MrDrone napisał(a):

Ja tam widzę

my nie. 
pewnie Krzyżak nam nałożył blokadę rodzicielską! Oczko
Cytuj ten post