Pszczelarze TF w Europie
(14.11.2016, 10:41)Borówka napisał(a): Syn Johna Keffusa: Cyril. Poszedł w ślady ojca.

Zapomniałem już francuski.

Zachwyt nad tym Panem dawno już uleciał. Ale wierzyć nikt Ci nie zabroni Duży uśmiech
Cytuj ten post
Honey bee colonies that have survived
Varroa destructor

Według naukowca z Francji naturalna selekcja efektywniejsza niż sztuczna w labolatorium na odpowiednie cechy. Test Bonda lepszy.

Cytat:One way to ob-
tain resistant bees is to intensively select for
single characters that decrease the growth of
Va r ro a
populations. This approach might force
adaptations by the mite, limiting the genetic
progress obtained by the breeder. Another pos-
sibility is to monitor natural selection in un-
managed populations. An advantage of natu-
ral selection is that it selects for a host-parasite
equilibrium that may be more sustainable than
human selection for a single characteristic. For
this reason we chose this latter approach

https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-00892292/document
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Ten Pan zabłysną lat kilka temu i przygasł w Francji bo w hameryce poł. jego pszczoły radzą sobie z warrozą a w europie nie. (Innym w hameryce poł. też) A sprzedawał matki razy 20 jak J.Lunden twierdząc ze jest taki miszcz TF.
To wyszukaj sobie i nie bajaj. Duży uśmiech
Cytuj ten post
(15.11.2016, 17:41)marbert napisał(a): Ten Pan zabłysną lat kilka temu i przygasł w Francji bo w hameryce poł. jego pszczoły radzą sobie z warrozą a w europie nie. (Innym w hameryce poł. też) A sprzedawał matki razy 20 jak J.Lunden twierdząc ze jest taki miszcz TF.

Chcesz powiedzieć, że jego pszczoły już sobie nie radzą?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:02)flamenco108 napisał(a):
(15.11.2016, 17:41)marbert napisał(a): Ten Pan zabłysną lat kilka temu i przygasł w Francji bo w hameryce poł. jego pszczoły radzą sobie z warrozą a w europie nie. (Innym w hameryce poł. też) A sprzedawał matki razy 20 jak J.Lunden twierdząc ze jest taki miszcz TF.

Nigdy w europie sobie nie radziły. A pasieki ma w Kolumbii ? Już nie pamiętam. Sprzedawał matki za zawrotne pieniądze. I lipa.
Taki miszcz TF.

To było głośne kilka lat temu.
Cytuj ten post
To nie wiesz gdzie ma pasieki ale wiesz, ze sobie nie radza?

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:17)marbert napisał(a):
(15.11.2016, 18:02)flamenco108 napisał(a):

Nigdy w europie sobie nie radziły. A pasieki ma w Kolumbii ? Już nie pamiętam. Sprzedawał matki za zawrotne pieniądze. I lipa.
Taki miszcz TF.

To było głośne kilka lat temu.

słyszałem czytałem takie wersję w wydaniu polbartowskim a że jest to dla mnie człowiek mało wiarygodny więc stwierdzam, że konfabuluje w swoim stylu...
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:18)Borówka napisał(a): To nie wiesz gdzie ma pasieki ale wiesz, ze sobie nie radza?

Poszperaj oceń wartość marketingu ogłupiającego, bzdet, nieprawd, farmazonów a potem pokazuj. Się da Duży uśmiech
Ten Pan to lipa.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:18)Borówka napisał(a): To nie wiesz gdzie ma pasieki ale wiesz, ze sobie nie radza?

Napisałem zrozumiale: w hameryce poł radzą sobie nie tylko jego. Jak ma jakiś swój "dadant system" to przeżywają w europie i tyle.
Same nie.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:21)marbert napisał(a): Poszperaj oceń wartość marketingu ogłupiającego, bzdet, nieprawd, farmazonów a potem pokazuj. Się da Duży uśmiech 
Ten Pan to lipa.

Ale tak poważnie. Możesz wrzucić linka, skąd to wiesz? Czy może bezpośrednio od Krzysztofa Loca? Bo wiesz, wszyscy, łącznie z Wielebnymi z Arizony, powołują się na niego. Piszą o nim, że był prekursorem. Zatem jego wiarygodność jest ważna. Z jakich źródeł masz te informacje?
Cytuj ten post
Krzyśku,
czy Tobie jest jeszcze mało przykładów i opisów, żeby człowiek taki jak marbert wzbudził w Tobie wątpliwość czy się da?
Co za różnica byłaby nawet gdyby Kefus okazał się hochsztaplerem, skoro zainspirował ileś tam osób lub robił to (nawet gdyby oszukiwał) równolegle do innych osób, którzy działają z sukcesami?
Czy wystarczy Ci mało inteligentny tekst Marberta, żeby wzbudzić Twoje wątpliwości???
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
No chyba, że wszyscy kantują Uśmiech
Cytuj ten post
Poza Lundenem bo ten jest swiety

Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:34)MrDrone napisał(a): Krzyśku,
czy Tobie jest jeszcze mało przykładów i opisów, żeby człowiek taki jak marbert wzbudził w Tobie wątpliwość czy się da?
Co za różnica byłaby nawet gdyby Kefus okazał się hochsztaplerem, skoro zainspirował ileś tam osób lub robił to (nawet gdyby oszukiwał) równolegle do innych osób, którzy działają z sukcesami?
Czy wystarczy Ci mało inteligentny tekst Marberta, żeby wzbudzić Twoje wątpliwości???

Wiesz, podstawowa sprawa to wiarygodność nauczycieli. Jeżeli ktoś mnie przekonuje do danego postępowania, to chciałbym aby był wiarygodny, bo inaczej niewiarygodnie... wtopię.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:30)flamenco108 napisał(a):
(15.11.2016, 18:21)marbert napisał(a): Poszperaj oceń wartość marketingu ogłupiającego, bzdet, nieprawd, farmazonów a potem pokazuj. Się da Duży uśmiech 
Ten Pan to lipa.

Ale tak poważnie. Możesz wrzucić linka, skąd to wiesz? Czy może bezpośrednio od Krzysztofa Loca? Bo wiesz, wszyscy, łącznie z Wielebnymi z Arizony, powołują się na niego. Piszą o nim, że był prekursorem. Zatem jego wiarygodność jest ważna. Z jakich źródeł masz te informacje?

Tyle informacji co dnia, sory ale nie potrafię ogarnąć.
Cytuj ten post
Krzyśku,

Te sukcesy w Europie gdzie? Jedziemy na wycieczkę?
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:44)flamenco108 napisał(a):

Wiesz, podstawowa sprawa to wiarygodność nauczycieli. Jeżeli ktoś mnie przekonuje do danego postępowania, to chciałbym aby był wiarygodny, bo inaczej niewiarygodnie... wtopię.

w takim razie przykro mi to stwierdzić ze względu na Ciebie, Krzyśku, ale zostaje Ci tylko "dadant system" Duży uśmiech

a tak serio to ilu jeszcze nauczycieli potrzebujesz? Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Z moich studiow wynika, ze John ma czesc o ile nie wiekszosc pasiek w Chile (chyba). Nie chce juz mu sie miodu produkowac i tej dzialanosci przejal po ojcu schede syn Cyril. Moze dorobil sie na drogich. Jego sprawa. Nie dotarlem do informacji, ze to byla sciema z tymi pszczolami. A czy te pszczoly po matkach sobie radzily setki i tysiace kilometrow dalej to inna para kaloszy. Wprawdzie nie jest pewne, ze wszystkie rodziny te w produkcji sa nieleczone ale to jeszcze nie przekrasla zycia pszczol nieleczonych. W tym watku sa pszczelarze ktorzy maja nawet niewielka czesc pasieki nieleczona.

Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:48)Borówka napisał(a): Z moich studiow wynika, ze John ma czesc o ile nie wiekszosc pasiek w Chile (chyba). Nie chce juz mu sie miodu produkowac i tej dzialanosci przejal po ojcu schede syn Cyril. Moze dorobil sie na drogich. Jego sprawa. Nie dotarlem do informacji, ze to byla sciema z tymi pszczolami. A czy te pszczoly po matkach sobie radzily setki i tysiace kilometrow dalej to inna para kaloszy. Wprawdzie nie jest pewne, ze wszystkie rodziny te w produkcji sa nieleczone ale to jeszcze nie przekrasla zycia pszczol nieleczonych. W tym watku sa pszczelarze ktorzy maja nawet niewielka czesc pasieki nieleczona.

I tu piszesz normalnie. Szacun
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:51)marbert napisał(a): I tu piszesz normalnie. Szacun

To powiesz, czy nie powiesz?
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:44)marbert napisał(a):
(15.11.2016, 18:30)flamenco108 napisał(a):
Ten Pan to lipa.

Tyle informacji co dnia, sory ale nie potrafię ogarnąć.
Hehe masz odpowiedz Krzycho. Oczko

Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:48)Borówka napisał(a): Z moich studiow wynika, ze John ma czesc o ile nie wiekszosc pasiek w Chile (chyba). Nie chce juz mu sie miodu produkowac i tej dzialanosci przejal po ojcu schede syn Cyril. Moze dorobil sie na drogich. Jego sprawa. Nie dotarlem do informacji, ze to byla sciema z tymi pszczolami. A czy te pszczoly po matkach sobie radzily setki i tysiace kilometrow dalej to inna para kaloszy. Wprawdzie nie jest pewne, ze wszystkie rodziny te w produkcji sa nieleczone ale to jeszcze nie przekrasla zycia pszczol nieleczonych. W tym watku sa pszczelarze ktorzy maja nawet niewielka czesc pasieki nieleczona.

flamenko nie pamiętam.

Borówko a tu prawdę piszesz i tak trzymaj.
Cytuj ten post
No tylko, ze ja napisalem co innego niz Ty wiec jesli ja mam racje to Ty nie miales. Zgodnie z logika dwuwartosciowa.

Cytuj ten post
http://www.beesource.com/forums/showthread.php?331952-Treatment-free-in-Wales/page3

tu najświeższe info od Lundena... jednak sam przyznaje że za wcześnie odtrabil sukces swoich pszczół... Robert czytaj razem z Bolkiem...
Cytuj ten post
(15.11.2016, 18:44)flamenco108 napisał(a):

żeby człowiek taki jak marbert wzbudził w Tobie wątpliwość czy się da? 
Cytuj ten post
Czy administrator to czyta?
Cytuj ten post
(15.11.2016, 20:24)marbert napisał(a): Czy administrator to czyta?

Czyta.
Nie napisał tak jak zacytowałeś: "żeby człowiek taki jak marbert" tylko "mało inteligentny tekst Marberta".

To znacząca różnica. Twój "cytat" sugerował atak personalny a była tylko opinia Twojej wypowiedzi.
Cytuj ten post
Po
Krzyśku
Druga część zdania. Tak jak zacytowałem.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 20:38)marbert napisał(a): Po
Krzyśku
Druga część zdania. Tak jak zacytowałem.

Ano fakt nie zauważyłem. Przepraszam.
Ale co uważasz powinienem zrobić ? Wyciąć taki tekst czy co ? Napisać takie upomnienie ?
"Bartek przeproś Roberta a Robert nie prowokuj innych."

Nie prowokujcie się to będzie dobrze.
Cytuj ten post
(15.11.2016, 20:10)bonluk napisał(a): http://www.beesource.com/forums/showthread.php?331952-Treatment-free-in-Wales/page3

tu najświeższe info od Lundena... jednak sam przyznaje że za wcześnie odtrabil sukces swoich pszczół... Robert czytaj razem z Bolkiem...

Smutne wnioski wyciąga na koniec Smutny

Cytat:Not isolated beekeepers have very little hope
Cytuj ten post