Pszczelarze TF w Europie
Jak na szybko wyliczyłem, biorąc pod uwagę, że jedno pokolenie u człowieka to mniej więcej 30 lat, 15 lat pszczelich to 450 lat ludzkich.
Cytuj ten post
Założę się, że na wschodzie w Rosji, Białorusi, innych krajach rosyjsko-języcznych, Kaukazie Europejskim są pszczelarze PN TF. Kiedyś trafiłem nawet na stronę z Rosji o Warre. Niestety nieznajomość cyrylicy (a żałuję) uniemożliwia mi dowiedzenie się coś na ten temat. Gdyby ktoś kiedyś trafił uprzejmie proszę o uzupełnienie listy pszczelarzy PN TF z Europy Wschodniej.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 19:51)Borówka napisał(a): Założę się, że na wschodzie w Rosji, Białorusi, innych krajach rosyjsko-języcznych, Kaukazie Europejskim są pszczelarze PN TF. Kiedyś trafiłem nawet na stronę z Rosji o Warre. Niestety nieznajomość cyrylicy (a żałuję) uniemożliwia mi dowiedzenie się coś na ten temat. Gdyby ktoś kiedyś trafił uprzejmie proszę o uzupełnienie listy pszczelarzy PN TF z Europy Wschodniej.

na beesource jest jakiś pszczelarz z Ukrainy, który pisał, że ma 200 uli. tyle, że on nie leczy z tego co kojarzę raptem od 2 lat czy od zeszłego roku czy jakoś tak - coś pisał ubiegłej zimy. Nie pamiętam nick'a... Nie wiem czy jest aktywny czy nie, bo jakiś czas tam nie zaglądam. Może on by coś wiedział co się tam na wschodzie dzieje. 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Apropo Ukrainy założyć pasiekę w Zonie Czarnobylskiej (największym dzikim "parku" w Europie) to by było coś. Duży uśmiech
10 razy wolałbym miód z zony niż amitrazowy. Uśmiech Myślę, że pszczoły też.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 20:10)MrDrone napisał(a):
(14.05.2016, 19:51)Borówka napisał(a): Założę się, że na wschodzie w Rosji, Białorusi, innych krajach rosyjsko-języcznych, Kaukazie Europejskim są pszczelarze PN TF. Kiedyś trafiłem nawet na stronę z Rosji o Warre. Niestety nieznajomość cyrylicy (a żałuję) uniemożliwia mi dowiedzenie się coś na ten temat. Gdyby ktoś kiedyś trafił uprzejmie proszę o uzupełnienie listy pszczelarzy PN TF z Europy Wschodniej.

na beesource jest jakiś pszczelarz z Ukrainy, który pisał, że ma 200 uli. tyle, że on nie leczy z tego co kojarzę raptem od 2 lat czy od zeszłego roku czy jakoś tak - coś pisał ubiegłej zimy. Nie pamiętam nick'a... Nie wiem czy jest aktywny czy nie, bo jakiś czas tam nie zaglądam. Może on by coś wiedział co się tam na wschodzie dzieje. 

Jeżeli chcemy się skontaktować z braćmi Słowianami, to ja chętnie pomogę. Znam cyrylicę, a nawet niektóre języki, które się nią posługują.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(14.05.2016, 20:29)Borówka napisał(a): Apropo Ukrainy założyć pasiekę w Zonie Czarnobylskiej (największym dzikim "parku" w Europie) to by było coś. Duży uśmiech

Pisałem gdzieś już o tym zeby zorganizować wyjazd tamJęzyk Pozostały tam ule i dzika pszczoła tam na pewno jestUśmiech
Cytuj ten post
(14.05.2016, 21:12)Naturalny Maniek napisał(a):
(14.05.2016, 20:29)Borówka napisał(a): Apropo Ukrainy założyć pasiekę w Zonie Czarnobylskiej (największym dzikim "parku" w Europie) to by było coś. Duży uśmiech

Pisałem gdzieś już o tym zeby zorganizować wyjazd tamJęzyk Pozostały tam ule i dzika pszczoła tam na pewno jestUśmiech

Pisać można różne głupoty i to nic nie kosztuje... Zorganizować coś to hohoooo... inna bajka i inna skala.
Jak zorganizujesz daj znać z chęcią wykupię miejsce na taką wycieczkę.
Cytuj ten post
ja też. Oczko
zwłaszcza ciekawy jestem jak załatwisz zgodę na wejście Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(15.05.2016, 11:00)MrDrone napisał(a): zwłaszcza ciekawy jestem jak załatwisz zgodę na wejście Oczko

Z tym nie ma większych problemów. Lokalne władze trzepią na tym niezłą kasę. Organizuje się wycieczkę z przewodnikiem. 
Cytuj ten post
Wycieczki z Polski są dostępne ale z ograniczeniami... niestety nie można sobie tam latać jak się chce.
Cytuj ten post
(15.05.2016, 12:25)bonluk napisał(a): Wycieczki z Polski są dostępne ale z ograniczeniami... niestety nie można sobie tam latać jak się chce.

Kwestia znajomości i $$$$$$. Choć pełnej wolności nie ma, jasne. Ale można za pomocą wymienionych odwiedzić mniej uczęszczane miejsca, lasy itd. No ale aby wziąć czy podpatrzeć pszczołę to już grube znajomości musiały by być pewno.
Cytuj ten post
Wiem ze na pewno mozliwe jest pojechamie tam. Nawet jacys zapalency z yt byli tam. Tylko ze badac stopien napromieniowania. Wiec mozliwe jest na pewnoJęzyk
Cytuj ten post
Jak zorganizujecie taką wyprawę to ja się piszę.
Cytuj ten post
(18.05.2016, 10:44)Przemek napisał(a): Jak zorganizujecie taką wyprawę to ja się piszę.

hahahahahaha..... ahahahha.....ahahahaha.... aż mnie brzuch rozbolał...
Cytuj ten post
hahahahahahahaha Oczko

bilet przyjdzie poleconym Duży uśmiech
Cytuj ten post
(18.05.2016, 12:28)MrDrone napisał(a): hahahahahahahaha Oczko

Taaaa, ze stempelkiem WKU, i skierowaniem na front.
Cytuj ten post
(18.05.2016, 12:48)kosz85 napisał(a):

Wczoraj nad moją okolicą chyba przeleciały chyba wszystkie śmigłowce naszych sił zbrojnych, dziś widziałem cztery wozy bojowe.

Jak by co to w drodze na zachód, MrDrone przenocujesz 4 osoby? Oczko
Cytuj ten post
zależy czy będą Was szukać czy akurat będziecie neutralni dla najeźdźcy Oczko
Cytuj ten post
Koszta sie nie liczą?Duży uśmiech To zbierajcie pieniazkiDuży uśmiech
Cytuj ten post
(18.05.2016, 12:56)marbert napisał(a):
(18.05.2016, 12:48)kosz85 napisał(a):

Wczoraj nad moją okolicą chyba przeleciały chyba wszystkie śmigłowce naszych sił zbrojnych, dziś widziałem cztery wozy bojowe.

Jak by co to w drodze na zachód, MrDrone przenocujesz 4 osoby? Oczko
Ty żartujesz, a ja postanowiłem mieć pełny bak paliwa , non stop. To co się wyprawia to nie jest śmieszne. Mnie tam wsoryba a Dziewczyny( nie pszczoły) choć bym wywiózł.
Cytuj ten post
Robert mi nie jest do śmiechu odkąd obecny Minister Wojny stwierdził, że jesteśmy w stanie wojny z Rosją...
Cytuj ten post
Nie przeskoczymy tego co się dzieje. Smutny
Cytuj ten post
(18.05.2016, 13:34)marbert napisał(a): Nie przeskoczymy tego co się dzieje. Smutny

Mark Twain powiedział (Tak! Nie Einstein!):
Cytat:Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeżeli czytasz gazety, jesteś dezinformowany.
Ja, od czasu jak mi odwaliło na pszczółki, wolę być niedoinformowany. I co? I nic. Żadnej wojny nie ma, cisza i spokój. Byle pszczółki latały, mogą nawet żądlić.

Za to Warszawa z zapałem się szykuje na szczyt NATO - wreszcie jest szansa, że przestaniemy być zapyziałą prowincją i dołączymy do europejskiej czołówki: bomby nareszcie mogą wybuchnąć i u nas. Oczko
Cytuj ten post
Moze i mogaJęzyk Aby nam pilkarzy nie rozwaliliJęzyk Rzadu nie szkodaDuży uśmiech
Cytuj ten post
(18.05.2016, 13:59)flamenco108 napisał(a):
(18.05.2016, 13:34)marbert napisał(a): Nie przeskoczymy tego co się dzieje. Smutny

Mark Twain powiedział (Tak! Nie Einstein!):
Cytat:Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeżeli czytasz gazety, jesteś dezinformowany.
Ja, od czasu jak mi odwaliło na pszczółki, wolę być niedoinformowany. I co? I nic. Żadnej wojny nie ma, cisza i spokój. Byle pszczółki latały, mogą nawet żądlić.

Za to Warszawa z zapałem się szykuje na szczyt NATO - wreszcie jest szansa, że przestaniemy być zapyziałą prowincją i dołączymy do europejskiej czołówki: bomby nareszcie mogą wybuchnąć i u nas. Oczko

Masz rację, jak w Bieszczady się wybierzesz to zapraszam.
Cytuj ten post
(18.05.2016, 14:05)marbert napisał(a): Masz rację, jak w Bieszczady się wybierzesz to zapraszam.
Trzymam za słowo Oczko
Cytuj ten post
Pogadalim, pośmialim się. Wróćmy do meritum.

Flamenco jak trawisz na pszczelarza TF o którym jest napisane się w cyrylicy daj znać i wpisz nazwisko, od kiedy nie leczy jak wiadomo i kraj. Dzięki
Cytuj ten post
(18.05.2016, 11:55)bonluk napisał(a):
(18.05.2016, 10:44)Przemek napisał(a): Jak zorganizujecie taką wyprawę to ja się piszę.

hahahahahaha..... ahahahha.....ahahahaha.... aż mnie brzuch rozbolał...

(18.05.2016, 12:28)MrDrone napisał(a): hahahahahahahaha Oczko

bilet przyjdzie poleconym Duży uśmiech

Powiedziałem coś zabawnego?
Cytuj ten post
(18.05.2016, 16:40)Borówka napisał(a): Pogadalim, pośmialim się. Wróćmy do meritum.

Flamenco jak trawisz na pszczelarza TF o którym jest napisane się w cyrylicy daj znać i wpisz nazwisko, od kiedy nie leczy jak wiadomo i kraj. Dzięki

Jak trafię... Ale jak Wy traficie, do też dajcie znać, bo ja jeszcze nie mam takich TF znajomości.
Cytuj ten post
(19.05.2016, 20:35)flamenco108 napisał(a):
(18.05.2016, 16:40)Borówka napisał(a): Pogadalim, pośmialim się. Wróćmy do meritum.

Jak trafię... Ale jak Wy traficie, do też dajcie znać, bo ja jeszcze nie mam takich TF znajomości.

Jak widzisz dajemy w przypadku trafienia. Ja szczerze pisząc ograniczam się do tych co nie leczą już kilka lata z jakimiś sukcesami konkretnymi. Bo tych co zaczynają rok, dwa, trzy to nie wstawiam.
Cytuj ten post